Ostatnio aktualizowane 21 grudnia 2020 przez Mark Ferguson

Większość ludzi marzy o kupnie swojego pierwszego domu. Jest to ogromne osiągnięcie! Jednak wiele osób nie ma pojęcia o tym, co robią, gdy kupują swój pierwszy dom. Polegają one na ich agenta nieruchomości, ich kredytodawcy lub banku, a tytuł firmy lub pełnomocnika, aby zrobić wszystko dla nich. Nawet jeśli ludzie nie mają pojęcia, co robią, kupno domu jest zazwyczaj dobrą inwestycją. Kiedy homebuyers zrozumieć proces i opanować sztukę kupowania domu, to może być niesamowita inwestycja. Jeśli myślisz o zakupie swojego pierwszego domu, ten artykuł poprowadzi Cię przez podstawy tego, jak proces działa i dać kilka wskazówek i sztuczek, aby to świetna inwestycja.

Byłem agent nieruchomości, broker, inwestor i blogger na wiele lat. Widziałem wiele osób popełnia ogromne błędy przy zakupie lub sprzedaży domów, i widziałem wiele osób, aby zabić. Im więcej czasu poświęcasz na naukę o nieruchomościach, tym lepiej będzie.

Jak to jest kupno i sprzedaż domu pracy?

Transakcja na rynku nieruchomości może wydawać się całkiem prosta: kupujący płaci pieniądze za dom, a sprzedający bierze pieniądze za dom. Jednak kupujący musi uzyskać pożyczkę, upewnić się, że dom jest w stanie, w którym myślą, że jest w, i uniknąć znacząco zmienia ich zdolność do zakwalifikowania się do kredytu. Sprzedawca musi upewnić się, że negocjują w dobrej wierze, nie próbują niczego ukryć i są gotowi do pracy przez wszelkie problemy z inspekcji lub oceny. Oto podstawowe kroki, które występują w większości transakcji na rynku nieruchomości:

Sprzedawca przygotowanie

 • Sprzedawca wymienia swój dom z agentem nieruchomości, tak, że mogą sprzedać go szybko i za najwięcej pieniędzy
 • Sprzedawca upewnia się, że ich dom wygląda świetnie i jest wyceniony dobrze
 • Sprzedawca ujawnia wszelkie problemy z ich domu, że wiedzą o

Przygotowanie kupującego

 • Kupujący znajdzie agenta nieruchomości, aby pomóc im znaleźć domy na sprzedaż
 • Kupujący kwalifikuje się z kredytodawcą, aby zobaczyć, ile mogą sobie pozwolić
 • Kupujący patrzy na domy z ich agentem, aż znajdą jeden lubią
 • Kupujący składa ofertę na domu, który chcą kupić

Umowa

 • Sprzedawca przegląda ofertę i decyduje, czy chcą ją zaakceptować lub przeciwdziałać (zmienić cenę lub warunki)
 • Sprzedawca i kupujący dochodzą do porozumienia i podpisują umowę (kiedy umowa jest podpisana przez obie strony, nazywa się to wejściem w kontrakt)
 • Kupujący wpłaca zaliczkę na poczet zabezpieczenia umowy (zazwyczaj podlega ona zwrotowi pod pewnymi warunkami)

Należyta staranność

 • Kupujący przeprowadza inspekcję domu, aby sprawdzić, w jakim jest stanie
 • Kupujący i sprzedający negocjują wszelkie elementy do naprawienia lub zmiany cen po inspekcji
 • Pożyczkodawca kupującego wypełnia ocenę domu, aby określić wartość
 • Kupujący i sprzedający negocjują lub próbują naprawić wszelkie problemy z wyceną
 • Kupujący czeka na zatwierdzenie kredytu

Zamknięcie

 • Kupujący i sprzedający idą do zamknięcia, gdzie akt własności domu jest przenoszony ze sprzedającego na kupującego
 • Sprzedawca ma nadzieję, że do tej pory się wyprowadził, a kupujący może się wprowadzić.

Poniższy film przechodzi również, jak ten proces działa.

Jakie są niektóre wspólne prawdziwe terminy nieruchomości?

Jako prawdziwy profesjonalista nieruchomości, czasami zapominam, że nie każdy wie, co wszystkie prawdziwe terminy nieruchomości oznaczają. Wielu agentów nieruchomości, kredytodawców i innych specjalistów może zapomnieć, jak również. Nie czuj się głupi, jeśli nie wiesz, wszystkie terminologii podczas pracy na prawdziwej transakcji nieruchomości. Oto definicje niektórych z bardziej popularnych terminów:

Earnest Money

Earnest money to depozyt, który jest wypłacany przez kupującego, gdy złożą ofertę na dom. W większości stanów, earnest money jest refundowane w oparciu o pewne warunki w umowie. Kupujący może być w stanie przeprowadzić inspekcję lub poczekać na zatwierdzenie kredytu, zanim zaryzykuje utratę pieniędzy. Pieniądze na poczet kupna są często przechowywane przez firmę pośredniczącą lub firmę zamykającą transakcję.

Firma tytularna

Większość stanów korzysta z usług firm zajmujących się obrotem tytułami własności, aby zakończyć proces przeniesienia własności nieruchomości i upewnić się, że sprzedający ma czysty tytuł własności. Firma ta przeprowadza poszukiwania tytułu własności, aby dowiedzieć się, jakie zastawy są należne sprzedającemu i upewnić się, że zostały one spłacone przed przeniesieniem tytułu własności na kupującego. Firma ta zapewni również ubezpieczenie tytułu własności dla nabywców, co częściowo gwarantuje, że wszystkie zastawy zostały spłacone. W niektórych stanach do zamknięcia transakcji i przeszukania tytułu prawnego używa się adwokatów.

Inspekcje

Większość umów będzie zawierać klauzulę, która pozwala kupującemu na inspekcję domu przed jego zakupem. Większość kupujących zatrudni inspektora, aby sprawdzić dom i zobaczyć, czy mogą znaleźć jakieś problemy. Zazwyczaj nie ma gwarancji udzielanej przez inspektora, ponieważ nie może on zaglądać do ścian ani wiedzieć wszystkiego, co może być nie tak z domem.

Wyceny

Ocena jest raport zakończony przez licencjonowanego rzeczoznawcę, który daje wartość na nieruchomości. Rzeczoznawca jest zwykle zatrudniony przez kupującego kredytodawcy, aby upewnić się, że dom jest wart co najmniej tyle, ile płaci kupujący. W przypadku niektórych pożyczek, rzeczoznawca upewni się również, że dom jest w stanie nadającym się do zamieszkania.

Poniższy film wideo omawia wyceny w sposób bardziej szczegółowy.

Kontrakt/pod kontraktem/w escrow

Kiedy kupujący składa ofertę na dom, jego agent tworzy umowę, którą kupujący podpisują. Umowa ta jest ofertą, dopóki sprzedający nie zaakceptuje jej lub nie odrzuci oferty, a kupujący zaakceptują licznik. Kiedy kupujący i sprzedający zgadzają się na warunki i podpisać umowę, to jest powszechnie nazywany dzieje pod umową, a agenci będą odnosić się do domu jako "pod umową" lub "w depozycie" w zależności od stanu mieszkasz w. Kiedy dom jest pod umową, nie inni kupujący mogą go kupić, chyba że pierwsza umowa rozpada się, ponieważ jedna ze stron wycofał się lub nie żyją zgodnie z warunkami w umowie.

Ujawnienie informacji o nieruchomości

Sprzedawca jest zobowiązany do ujawnienia wszelkich istotnych faktów, które zna na temat domu. W niektórych stanach, sprzedawca jest zobowiązany do wypełnienia ujawnienia nieruchomości, a w innych stanach, nie są. Bez względu na to, czy są one wymagane do wypełnienia formularza, czy nie, są one nadal wymagane do ujawnienia faktów materialnych. Fakty materialne są fizyczne elementy źle z domu, które mogą mieć duży wpływ na wartość lub funkcjonalność domu. Jeśli linia kanalizacyjna jest uszkodzony, sprzedawca musiałby powiedzieć sprzedawcy.

I przejść przez wiele więcej prawdziwych terminów nieruchomości w słowniczku stworzyłem.

Czy istnieją specjalne pożyczki dla pierwszych nabywców domu czasu?

Wiele osób uważa, że po raz pierwszy kupujący dom dostają specjalne pożyczki, ale prawda jest taka, że większość programów pożyczkowych działa dla kupujących, czy nigdy nie posiadali domu lub posiadali 20. Opcje pożyczek z niską wpłatą są dostępne dla właścicieli domów, nie tylko dla kupujących po raz pierwszy.

Nie może być jakieś specjalne dotacje lub programy pomocy down payment dla pierwszych nabywców domu czasu, które są lokalne do Twojego są, ale nie myśl, że nie można uzyskać wielką pożyczkę tylko dlatego, że już posiadał dom przed. To robi się trudne znalezienie niskich kredytów zaliczki, jeśli kupujesz nieruchomości inwestycyjne.

Jak kupujący kwalifikuje się do kredytu na dom?

Kiedy ktoś jest zainteresowany kupnem domu, jedną z pierwszych rzeczy, które powinien zrobić, to porozmawiać z kredytodawcą. Pożyczkodawca może wstępnie zakwalifikować kupującego, co oznacza, że sprawdzają kredyt kupującego, jego dochody i tło dla foreclosures lub bankructw. Jeśli jesteś kupujący, nie kłamać do kredytodawcy! Pożyczkodawca dowie się w końcu, i to będzie zabić transakcji, jeśli nie dowiedzieć się, dopóki nie masz domu pod umową kupić.

Kupujący musi mieć pewną ocenę kredytową, aby uzyskać pożyczkę, która może być tak niska, jak 550 dla niektórych pożyczek lub tak wysoka, jak 720 dla innych pożyczek. Pożyczkodawca może ci powiedzieć, jaki wynik jest ci potrzebny dla danego rodzaju pożyczki. Jeśli kupujący potrzebuje wyniku kredytowego 620, aby otrzymać pożyczkę, ich wynik musi wynosić 620 w momencie zakupu domu, a nie dopiero wtedy, gdy się zakwalifikują. Niektóre z największych błędów, które widziałem obejmują kupującego robi coś, aby zmienić ich wynik kredytowy tuż przed zakupem domu.

 • Kiedy ubiegasz się o kredyt, Twój wynik kredytowy zostanie wyciągnięty. Jeśli Twój wynik kredytowy jest ciągnięty zbyt wiele razy w określonym czasie, może to zmniejszyć Twój wynik kredytowy. Nawet jeśli ubiegasz się tylko o kredyt samochodowy, może to obniżyć Twój wynik kredytowy na tyle, że nie będziesz mógł się już zakwalifikować do kredytu.
 • Musisz pracować w swojej obecnej pracy lub przynajmniej być w tej samej dziedzinie pracy, którą wykonujesz przez co najmniej dwa lata, aby zakwalifikować się do większości pożyczek. Jeśli byłeś kierowcą ciężarówki przez 30 lat, ale potem rzuciłeś pracę, aby sprzedawać ubezpieczenia, możesz nie kwalifikować się do pożyczki, dopóki nie będziesz agentem ubezpieczeniowym przez dwa lata. Jeśli zrezygnujesz z jednej agencji ubezpieczeniowej, aby dołączyć do innej, najprawdopodobniej nie zmieni to twojej zdolności do zakwalifikowania się, ponieważ pozostajesz w tej samej branży. Jeśli rzucisz pracę lub zmienić pola tuż przed zamknięciem na domu, może to spowodować, że zabijesz umowę, jeśli kredytodawca dowie się. To samo dotyczy przechodzenia na emeryturę tuż przed zakupem domu.
 • Twój dochód musi być określony w stosunku do twoich długów, aby kwalifikować się do pożyczki. Jeśli weźmiesz pożyczkę, aby podnieść swoje długi lub zmniejszyć liczbę godzin pracy przed zakupem domu, może to spowodować, że nie będziesz już kwalifikować się do pożyczki.
 • Czasami spłacanie długów może zaszkodzić Twojemu kredytowi! Wydawać by się mogło, że spłacanie długów pomoże Ci zakwalifikować się do pożyczki, ale nie zawsze tak jest. Niektóre pożyczki wymagają od kupującego posiadania pewnej ilości gotówki w banku, a jeśli użyje tej gotówki do spłacenia długu, może to zaszkodzić jego zdolności do uzyskania nowej pożyczki. Niektóre długi pomogą również w uzyskaniu kredytu.

Kiedy kupujący dostaje pożyczkę na dom, musi powiedzieć swojemu pożyczkodawcy wszystko! Nie próbuj ukryć nowego zakupu lub spłacić długu bez pytania pożyczkodawcy, czy to zaszkodzi Twoim szansom na uzyskanie pożyczki. Pożyczkodawca będzie ciągnąć swój kredyt i sprawdzić wszystko przed zamknięciem.

Oto świetny artykuł z kilkoma radami dla kupujących dom po raz pierwszy.

Jakie są niektóre problemy, które mogą spowodować, że umowa się rozpadnie?

Gdy dom idzie pod kontraktem, istnieje wiele rzeczy, które mogą spowodować, że umowa "rozpadnie się". Kupujący musi przejść przez inspekcje i uzyskać zatwierdzenie kredytu.

Pożyczka kupującego

Widzę wiele transakcji się rozpadają, a największe problemy pochodzą z kredytu kupującego, inspekcji i oceny. Pożyczkodawcy mogą być bardzo wybredni o tym, komu pożyczają pieniądze i mają ścisłe wytyczne dla:

 • Wynik kredytowy
 • Stosunek zadłużenia do dochodów
 • Dochód
 • Czas w obecnej pracy
 • Poprzednie przejęcia lub bankructwa

Pożyczkodawca kupującego powinien spojrzeć na wszystkie te elementy, zanim zakwalifikują kupującego do pożyczki. Kupujący powinien również uzyskać kwalifikację, zanim spojrzą na jakiekolwiek domy. Jeśli kredytodawca nie robi dobrą robotę kwalifikowania kupującego lub którykolwiek z tych elementów zmienić, podczas gdy kupujący próbuje kupić dom, to może zabić transakcji.

Istnieją wielkie kredytodawców i naprawdę złych kredytodawców. Widziałem kredytodawców nie znaleźć upadłości aż do tygodnia przed zamknięciem, który zabił ofertę. Nie wszystkie kredytodawców są równe!

Stan domu

Sprzedawca powinien ujawnić kupującemu wszelkie istotne fakty znane o swoim domu. W Kolorado, oznacza to, że jeśli sprzedawca wie, że dach przecieka, muszą powiedzieć każdemu potencjalnemu nabywcy. Jeśli wiedzą, że fundament jest zły, muszą powiedzieć każdemu potencjalnemu nabywcy, nawet jeśli kupujący nie pyta. Fakt materialny to coś, co ma związek z fizycznym stanem domu. Jeśli sprzedawca podejrzewa, że w domu są duchy lub wiedzą, że ktoś zmarł w domu, to nie jest uważane za fakt materialny w Kolorado. Jednak niektóre stany wymagają, aby znane zgony zostały ujawnione.

Jeśli sprzedawca naprawia coś, co było zepsute, mogą nie mieć do ujawnienia, że nie było nigdy nic złego z tym elementem. Wraz ze sprzedawcą zapewniającym wszelkie znane informacje na temat ich domu, kupujący zazwyczaj dostaje inspekcję domu. Inspekcja domu obejmuje kupującego lub kogoś kupujący wynajmuje patrząc na dom, aby zobaczyć, jaki jest jego stan. Inspekcje domu zabić wiele transakcji, ponieważ kupujący znaleźć problemy z domu, a oni nie mogą dojść do porozumienia ze sprzedającym, aby naprawić elementy lub zmienić cenę.

Wraz z inspekcją, prawie wszyscy kredytodawcy będą wymagać oceny, aby być zakończone. Ocena jest raport zakończony przez licencjonowanego rzeczoznawcę, który daje wartość dla domu i wspomina żadnych problemów z domu, które mogą spowodować, że nie kwalifikują się do kredytu. Rzeczoznawca nie patrzy na dom tak blisko jak inspektor domowy, ale szuka oczywistych problemów z dachem, ogrzewaniem, fundamentem, elektryką, hydrauliką i innymi głównymi systemami.

Negocjowanie zastrzeżeń dotyczących inspekcji

Inspekcja jest zwykle wykonywana przed oceną na większości transakcji na rynku nieruchomości. Inspektor przechodzi przez cały dom i tworzy raport, w którym wymienia wszelkie problemy, jakie widzi z domem. Inspektor zazwyczaj nie gwarantuje niczego, o czym on informuje, chyba że kupujący zapłacą dodatkową opłatę. Inspekcja może kosztować od $250 do $500 w zależności od wielkości domu. Jeśli chcesz uzyskać gwarancję od inspektora, może to łatwo podwoić lub potroić koszty. Oto kilka błędów, które widzę kupujących z inspekcji:

 • Kupujący prosi o wszystko, co ma być naprawione w raporcie z inspekcji. Raport z inspekcji może zawierać każde drobne niedociągnięcie, w tym brakujące pokrywy gniazdek. Im więcej kupujący prosi o, tym mniejsza szansa, że sprzedawca zgodzi się naprawić rzeczy. Kupujący powinien spróbować poprosić o najdroższe pozycje w raporcie z inspekcji i być skłonnym do samodzielnego naprawienia drobnych problemów.
 • Kupujący nie rozumie, jak poważne są problemy. Niektórzy inspektorzy wymieniają wszystkie naruszenia kodu w domu. Naruszenia kodu brzmią poważnie, ale kodeks budowlany zmienia się z biegiem lat i prawie wszystkie starsze domy będą miały naruszenia kodu. Sztuką jest wiedzieć, czy naruszenia kodu są poważne czy niebezpieczne. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z naruszeniami kodu jest poproszenie profesjonalisty w tej dziedzinie. Jeśli dom ma elektryczne naruszenia kodu, zapytaj elektryka, jak poważne są i czy są one niebezpieczne. To może być bardzo kosztowne, aby naprawić wszystkie naruszenia i może bardzo łatwo zabić ofertę.
 • Kupujący freaks out, gdy widzą raport z inspekcji. Nie będzie problemów z każdym domu, nawet zupełnie nowych domów. Miałem inspekcje wykonane dla klientów na nowej konstrukcji, które nawet pokazał naruszenia kodu, mimo że miasto sprawdzone domu i powiedział, że to było w porządku. To może być przytłaczające, aby zobaczyć, jak wiele rzeczy są wymienione w raporcie z inspekcji, a niektórzy kupujący chcą się bez analizy raportu. Nie bój się, gdy po raz pierwszy zobaczysz raport, ale musisz być gotowy, aby przejść przez to, aby zobaczyć, jak poważne są problemy. Nie bój się poprosić sprzedającego, aby naprawić większość problemów, jeśli jest to jedyny sposób czujesz się komfortowo kupując dom.

Niektórzy sprzedawcy mogą również spowodować, że umowa się rozpadnie, odmawiając negocjacji. Niektórzy sprzedawcy będą ryzykować utratę tysięcy dolarów, ponieważ nie chcą wydać 500 dolarów, aby naprawić piec, który każdy kupujący będzie chciał zrobić. Kiedy sprzedawca musi umieścić swój dom z powrotem na rynku, to zazwyczaj sprzedaje się za mniej niż gdyby pierwsza transakcja przeszła. Może to również potrwać miesiące, aby ponownie zawrzeć umowę, co może również kosztować sprzedającego dużo pieniędzy.

To zwykle ma sens dla sprzedającego, aby naprawić niektóre elementy inspekcji lub nawet obniżyć cenę domu, aby zapisać umowę. To ssie podejmowania mniej pieniędzy, niż myślałeś, że masz zamiar zrobić, ale w końcu, sprzedawca musi zrobić najwięcej pieniędzy mogą, nie pozwól ich ego dostać się na drodze zdrowego rozsądku. Sprzedawca powinien również mieć pojęcie o tym, co naprawy mogą być wywoływane z oceny.

Aby dowiedzieć się, jak uzyskać najlepszą ofertę i zrobić najwięcej pieniędzy, sprawdź moją książkę: How to Buy a House: Co każdy powinien wiedzieć, zanim kupią lub sprzedadzą dom. To jest na Amazon jako paperback lub Kindle.

Negocjowanie kwestii oceny

Ocena na domu odbywa się po inspekcji jest zakończona. Ocena jest zamawiany przez kredytodawcę i ma na celu potwierdzenie, że dom jest wart tyle, ile cena umowy, aby chronić bank. Ocena może być również używany do potwierdzenia, że dom jest w stanie nadającym się do zamieszkania. Oto przykład tego, co by się stało, gdyby ocena przychodzi zbyt niska.

 • Kupujesz dom za 200.000 dolarów z 5 procent zaliczki. Oznacza to, że trzeba umieścić w dół 5 procent lub $ 10,000 w gotówce, a bank będzie finansować $ 190,000 domu (będzie również musiał zapłacić koszty zamknięcia, które mogą być 2 do 4 procent kwoty kredytu).
 • Jeśli dom ocenia się na $200,000, pożyczkodawca będzie podstawą ich pożyczki off $200,000 i pożyczyć $190,000.
 • Jeśli dom ocenia na $190,000, pożyczkodawca będzie podstawą ich pożyczki off $190,000 i tylko pożyczyć $180,500. Zamiast mieć 10.000 dolarów zaliczki, kupujący będzie potrzebował 19.500 dolarów zaliczki.

Kiedy ocena przychodzi w niskiej, może to spowodować wiele problemów, ponieważ kupujący może nie mieć dodatkowej gotówki, aby umieścić w dół. Jedną z opcji jest, aby sprzedawca obniżyć cenę domu do 190.000 dolarów, co jest świetne dla kupującego, ale nie tak bardzo dla sprzedającego. Sprzedawca może zdecydować się nie obniżyć cenę, ale kupujący może anulować umowę, a sprzedawca będzie musiał umieścić dom z powrotem na rynku. Jeśli kupujący korzystał z kredytu FHA, to ocena musi być używana przez następne 6 miesięcy, co oznacza, że sprzedający musiałby znaleźć kupca korzystającego z innego kredytu, aby sprzedać dom za więcej pieniędzy. Jeśli kupujący może pochodzić z trochę więcej gotówki i sprzedający może obniżyć ich cenę, to może być win-win dla obu stron.

Inną kwestią z ocenami jest stan domu. Jeśli dom nie jest w stanie nadającym się do zamieszkania, wielu kredytodawców nie pożyczy kupującemu pieniędzy na jego zakup. Livable stan zazwyczaj oznacza system grzewczy, hydrauliczny, elektryczny, dach i fundament są w porządku. Nie może być również dziury w ścianach, podłogi, lub inne poważne problemy z domu. Jeśli rzeczoznawca widzi jakiekolwiek problemy w domu, będzie wywołać je na ocenie. Pożyczkodawca będzie zobaczyć te problemy i zazwyczaj wymaga ich do naprawy przed zamknięciem.

Jeśli sprzedawca wie, że istnieją problemy z domu, które uniemożliwią finansowanie, powinny one naprawić te problemy lub przyjąć ofertę, która jest gotówką lub za pomocą kredytu bez wymogu livable condition. Kupujący powinni być również świadomi, że mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytu, jeśli dom wymaga wielu napraw, a sprzedawca nie jest skłonny ich naprawić. Jeśli sprzedawca chce zarobić najwięcej pieniędzy, powinien naprawić wszelkie problemy, które uniemożliwią finansowanie. Będą one znacznie ograniczyć pulę kupujących, jeśli dom może być kupiony tylko z gotówką.

Dlaczego zawsze należy korzystać z agenta nieruchomości:

Jak kupujący i sprzedający mogą upewnić się, że ich transakcja przebiega bezproblemowo?

Większość kupujących i sprzedających nie biorą dużo czasu, aby dowiedzieć się o procesie sprzedaży domu, nawet jeśli jest to większość ludzi największy zakup, że będą one kiedykolwiek zrobić. Kupno lub sprzedaż domu może być przytłaczające. Jak widać w pierwszej części tego artykułu, istnieje wiele elementów do procesu. Jeśli poświęcisz czas, aby dowiedzieć się najważniejszych części, to zaoszczędzić sporo pieniędzy i bólów głowy. Najlepszą rzeczą, kupujący lub sprzedający może zrobić, aby proces przebiegał sprawnie jest zatrudnianie dobrych ludzi. Zatrudnić wielki agent nieruchomości, i zatrudnić wielki pożyczkodawca.

Wielki agent i pożyczkodawca będzie obsługiwać wszystkie te kwestie dla Ciebie, ale sztuką jest wiedzieć, czy masz wielki agent lub pożyczkodawca. Jeśli nie wiesz nic o zakupie domu, możesz mieć najgorszego agenta na świecie, ale myślę, że są świetne, bo nie wiesz lepiej. Im więcej wiesz o kupnie domów, tym lepiej osobę, którą można zatrudnić, aby Ci pomóc. Jeśli wiesz, główne elementy kupna lub sprzedaży, można również powiedzieć, czy ktoś zatrudnić robi złą robotę.

Czy potrzebujesz agenta nieruchomości?

Wiele osób myśli, że mogą zaoszczędzić pieniądze sprzedając dom sami, ale to nie jest zwykle przypadek.

Ponieważ sprzedawca zazwyczaj płaci za agentów nieruchomości zarówno dla kupującego i sprzedającego, to ma sens dla kupującego, aby mieć agent reprezentuje je. Jedną z najważniejszych rzeczy, wielki agent nieruchomości może zrobić, to polecam wielki kredytodawcy. Zły kredytodawca jest najszybszym sposobem, aby kosztować sobie dużo pieniędzy i zabić prawdziwą transakcję nieruchomości. Wielki agent może również powiedzieć, czy pożyczkodawca używasz jest dobry, czy nie. Zazwyczaj lepiej jest, że używasz lokalnych kredytodawców, którzy mają doświadczenie w wypełnianiu kredytów w Twojej okolicy. Mamy naprawdę pecha z kredytodawców spoza miasta, zwłaszcza online kredytodawców krajowych. Oni nie znają lokalnych zwyczajów dobrze, jak długo to trwa, aby zatrudnić rzeczoznawcę, jak firmy tytuł pracy, itp.

 • Jest jeden bank w naszej okolicy, gdzie prawie każda ocena przychodzi w niskiej. Jesteśmy całkiem pewni, że bank naciska na swoich rzeczoznawców, aby wycenić domy nisko, ponieważ nie mamy takich samych problemów z innymi bankami.
 • Był inny pożyczkodawca, który przegapił upadłość kupującego w ciągu ostatnich dwóch lat. Najgorsze było to, że pożyczkodawca nie złapać go aż do tygodnia przed zamknięciem, kiedy to powinno być złapane w procesie kwalifikacji.
 • Inni kredytodawcy czekali trzy tygodnie, aby zamówić wycenę, gdy trwa co najmniej trzy tygodnie, aby uzyskać wycenę zrobić w Kolorado dzięki niedoboru rzeczoznawców. To opóźniło zamknięcie o dwa tygodnie!

Dobre agentów nieruchomości będą mieli kredytodawców, których używali przez lata w obszarze, który chcesz kupić dom w. Powinny one również dać ci kilka wyborów, dzięki czemu można wybrać kredytodawcę jesteś najbardziej komfortowe z.

Dobry agent nieruchomości będzie również polecam dobry inspektor domu. Niektórzy inspektorzy domu będzie spędzać godziny i godziny na domu i listy każdej możliwej rzeczy źle. To może wydawać się świetna oferta dla kupującego, ale trzeba mieć inspektora, który może powiedzieć, jak poważne są problemy. Niektórzy inspektorzy sprawiają wrażenie, jakby dom miał eksplodować i miał tak wiele problemów, podczas gdy są one niewielkie i można je naprawić. Inni inspektorzy mogą przeoczyć poważne problemy, ponieważ są wyluzowani lub nie starają się zbytnio. Sztuką jest znalezienie inspektora, który znajdzie problemy, ale będzie w stanie wyjaśnić jak poważne są to problemy. Wiele transakcji ginie, ponieważ inspektorzy straszą kupujących drobnymi problemami.

Jak uzyskać świetną ofertę

Wielu nabywców domów nie stara się uzyskać dobrej oferty. Nie chcą płacić zbyt wiele za dom, ale też nie starają się bardzo mocno, aby poznać wartości lub kupić poniżej wartości rynkowej. To nie jest łatwe, aby dowiedzieć się, jak przerzucać domy, jak ja, bo naprawdę trzeba dostać niesamowitą ofertę. Jednak to nie znaczy, że większość ludzi nie może dostać naprawdę dobrą ofertę, będąc cierpliwym i elastycznym z ich kryteriów zakupu. Najważniejszą rzeczą, kupujący może zrobić, to nauczyć się wartości rynkowych w ich okolicy, więc wiedzą, co to jest dobry interes. Naprawdę dobry agent nieruchomości powinien być w stanie pomóc kupującemu z wyceny nieruchomości. Naprawdę dobry agent powinien również być w stanie działać bardzo szybko, aby pomóc kupującemu dostać wielką ofertę, gdy widzą jeden przychodzi na rynek.

Wnioski

Kupno lub sprzedaż domu jest skomplikowanym procesem. To dlatego agenci nieruchomości nadal istnieją. Nie mamy nawet dostać się do procesu pisania umów i papierkowej roboty zaangażowanych. Nawet jeśli agentów nieruchomości może pomóc kupić dom, tym więcej kupujący lub sprzedający wie o procesie, tym lepsza oferta mogą dostać lub więcej pieniędzy mogą zrobić.

Zbuduj imperium nieruchomości do wynajęcia

" Kup teraz na Amazon! "

Kategorie Kupno

Warto przeczytać