Ostatnia aktualizacja 8 września 2022 r.

Nieruchomości do wynajęcia w Augusta są bardzo poszukiwane ze względu na silną gospodarkę miasta i pożądaną lokalizację. Jeśli masz nieruchomości do wynajęcia w Augusta, teraz może być świetny czas na sprzedaż.

Zapasy są niskie i jest duży popyt ze strony inwestorów. A kiedy spojrzeć na statystyki rynku nieruchomości dla Augusty, łatwo jest zobaczyć, dlaczego:

 • Populacja, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości są na wzrost w Augusta (Data USA).
 • Wartości domów w Augusta wzrosły o około 80% w ciągu ostatnich 5 lat, z właścicielami domów korzystających z okazji do sprzedaży i przekształcenia kapitału własnego w gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Augusta stale rosną z roku na rok, co jest trendem, który każdy inwestor nieruchomości szuka (Zumper).

Rynek nieruchomości w Augusta obecnie sprzyja sprzedawców, więc jest całkiem możliwe, że otrzymasz wiele ofert, gdy lista nieruchomości do wynajęcia na sprzedaż. Jednak zanim umieścisz swoją nieruchomość na rynku, zrozum wszystkie dostępne opcje, jeśli chcesz szybkiej sprzedaży po uczciwej cenie.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Augusta

Sprzedaż nieruchomości na wynajem, która jest obecnie zajęta przez najemcę ma swoje zalety i wady, co jest jednym z powodów, dla których niektórzy właściciele starają się, aby najemca wyprowadził się przed końcem najmu. Przed podjęciem tej drogi należy wszystko przemyśleć i przeprowadzić badania na 2 kluczowe tematy:

 1. Przeczytaj nad swoją obecną umową najmu, aby zrozumieć swoje prawa i prawa najemcy. Niektóre umowy najmu pozwalają na wcześniejsze zakończenie umowy z odpowiednim wypowiedzeniem. W innych przypadkach, może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki najmu - takie jak płacenie czynszu po terminie - i nie zgadza się na dobrowolne opuszczenie lokalu.
 2. Zapoznaj się z prawem dotyczącym wynajmujących i najemców w Georgii, aby upewnić się, że podejmujesz wszystkie niezbędne kroki prawne.

Następnym krokiem jest zdecydować się na najlepszą opcję sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Augusta:

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Przed przejściem przez długi proces wystawiania nieruchomości na multiple listing service (MLS), porozmawiać z najemcą i zobaczyć, czy są zainteresowani zakupem. Jeśli zostały one wynajem na chwilę, po prostu może skakać na okazję do własnego domu.

Niektóre z najlepszych praktyk do naśladowania, gdy sprzedajesz do najemcy obejmują upewniając się, że dostają preapproved dla kredytu hipotecznego tak szybko, jak to możliwe i przy użyciu odpowiedniego zakupu nieruchomości i umowy sprzedaży w Gruzji, aby zapewnić, że zarówno ty i twój najemca-kupujący są chronione.

2. Zapłać najemcy, aby wyjść wcześniej

Jeśli twój najemca nie jest zainteresowany zakupem nieruchomości, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia przed wynajmem jest w górę, oferując gotówkę za klucze zachęty.

To jest, gdy zgadzasz się zapłacić za ich koszty przeprowadzki lub pomóc z depozytu bezpieczeństwa dla ich nowego miejsca, aby uzyskać najemcy się i mieć czas, aby dokonać wszelkich niezbędnych napraw przed wykazaniem pustostanu na sprzedaż. Oferowanie tego bodźca może zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Być może trzeba będzie poczekać do wygaśnięcia umowy najmu. Oczywiście, można umieścić swój wynajem nieruchomości na rynku kilka miesięcy przed dzierżawy jest w górę. Zawsze daj swoim najemcom odpowiednie powiadomienie przed pokazami.

Jednym z zagrożeń związanych z czekaniem na sprzedaż nieruchomości jest to, że rynek nieruchomości może zwolnić, podczas gdy ty czekasz na zakończenie najmu. Innym ryzykiem jest to, że twój najemca może uszkodzić nieruchomość, co obniżyłoby jej wartość. Dlatego dobrym pomysłem jest przypomnienie im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, kiedy się wyprowadzą, jeśli chcą odzyskać cały swój depozyt.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Augusta nie musi być trudne. Korzystając z platformy internetowej, takiej jak Roofstock, możesz szybko i łatwo sprzedać swoją nieruchomość, nie martwiąc się o przekonanie najemcy do wyjazdu.

Niektóre z zalet korzystania z Roofstock to:

 • Zbieranie dochodów z wynajmu aż do dnia zamknięcia.
 • Dotarcie do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów zamiast ograniczania się do lokalnego MLS
 • Płacenie konkurencyjnej prowizji od nieruchomości w wysokości 3% w porównaniu do typowych 5% do 6%, z dodatkowymi oszczędnościami, które spadają bezpośrednio do dolnej linii.

Ponadto, badając rynek Roofstock, można zobaczyć, co inne nieruchomości w Auguście sprzedają i upewnić się, że są konkurencyjne cenowo.

Co należy zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia?

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Augusta może być szybkim i opłacalnym procesem, jeśli poświęcisz czas na przygotowanie się przed wejściem na rynek:

 • Zbierz ważne dokumenty dla potencjalnych nabywców, takie jak kopia umowy najmu, rolka czynszu najemcy, raporty finansowe, lista sprzedawców, rekordy konserwacji i podsumowanie wszelkich napraw kapitałowych lub ulepszeń dokonanych w ostatnich latach.
 • Dokonaj profesjonalnej inspekcji nieruchomości i dokonaj napraw w miarę potrzeb, aby kupujący nie próbowali zaniżać ceny wywoławczej.
 • Wyjaśnij proces sprzedaży do najemców, w tym pokazów i jak ich istniejąca dzierżawa i depozyt bezpieczeństwa zostaną przeniesione do nowego właściciela.

Na koniec, nie zapomnij obliczyć swojego potencjalnego zobowiązania z tytułu podatku od zysków kapitałowych. Jeśli stoisz w obliczu dużego zobowiązania podatkowego, rozważ skorzystanie z wymiany podatkowej 1031, aby sprzedać nieruchomość i kupić zastępczą nieruchomość inwestycyjną bez konieczności natychmiastowego płacenia podatku.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Augusta

Oczywiście, chcesz mieć konkurencyjną cenę wywoławczą za stopę kwadratową. Ale ważne jest również, aby być świadomym kluczowych wskaźników, które potencjalni nabywcy nieruchomości do wynajęcia będą zainteresowani. Należą do nich cap rate, cash-on-cash return, i po wartości naprawy (ARV):

 • Cap rate oblicza się poprzez podzielenie dochodu operacyjnego netto (NOI) przez cenę wywoławczą. Wskaźnik ten można następnie porównać do podobnych nieruchomości na sprzedaż w Twojej okolicy, aby upewnić się, że jesteś konkurencyjny cenowo.
 • Cash-on-cash return pokazuje, ile pieniędzy wygeneruje zaliczka, gdy zakup zostanie sfinansowany przy dzisiejszych stopach procentowych.
 • ARV jest ważne, aby określić, czy nie można sobie pozwolić na dokonanie wszystkich potrzebnych napraw. Pomoże to kupującym zrozumieć natychmiastowy kapitał, który otrzymają po wykonaniu wszystkich prac konserwacyjnych.

Korzystanie z tych kluczowych metryki pomoże Ci sprzedać swój wynajem nieruchomości w Augusta szybko i w doskonałej cenie. Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację.

Warto przeczytać