Ostatnia aktualizacja 25 sierpnia 2022 r.

Jeśli myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości do wynajęcia w Cleveland, teraz może być dobry czas, aby to zrobić. Rynek nieruchomości w mieście jest teraz silny i jest mnóstwo nabywców szukających nieruchomości:

 • Mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości zarówno rosną w Cleveland (Data USA).
 • Wartości domów w Cleveland wzrosły ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 5 lat, co stwarza okazję dla sprzedawców do przekształcenia zgromadzonego kapitału w gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Cleveland wzrosły dwucyfrowo rok po roku, co jest statystyką, której szuka każdy inwestor na rynku nieruchomości (Zumper).

Cleveland ma wiele cech, które sprawiają, że jest to dobry rynek do sprzedaży nieruchomości do wynajęcia, więc może dostać wiele ofert, gdy lista to. Jednak zanim pójdziesz na rynek, zrozumieć wszystkie opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w większym obszarze Cleveland, jeśli chcesz szybkiej sprzedaży w dobrej cenie.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Cleveland

Sprzedaż nieruchomości na wynajem, która jest obecnie zajęta przez najemcę, ma swój własny zestaw unikalnych zalet i wad. Jednak czasami właściciele próbują nakłonić najemcę do opuszczenia nieruchomości przed zakończeniem najmu, nie biorąc pod uwagę wszystkich alternatyw. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, należy przeprowadzić badania na 2 kluczowe tematy:

 1. Przejrzyj swoją obecną umowę najmu, aby zrozumieć swoje prawa i prawa najemcy.
 2. Zapoznaj się z prawami właściciela i najemcy w Ohio.

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji o najlepszej opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Cleveland. Niektóre możliwości obejmują:

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Jeśli chcesz sprzedać swój wynajem nieruchomości w Cleveland, jedną z opcji jest sprzedanie go do swojego najemcy. To może być dobra opcja, jeśli zostały wynajmu na chwilę i są zainteresowani zakupem, i będzie zaoszczędzić czas i kłopoty z wpisem na Multiple Listing Service (MLS).

Kiedy sprzedajesz swoją nieruchomość najemcy, ważne jest, aby podjąć kilka kluczowych kroków, aby chronić siebie i zapewnić płynną transakcję. Upewnij się, że twój najemca jest wstępnie zatwierdzony do kredytu hipotecznego od razu. Pomoże to uniknąć wszelkich problemów finansowych w ostatniej chwili, które mogłyby wykoleić sprzedaż. Ponadto, należy pamiętać, aby użyć właściwego kontraktu nieruchomości do sprzedaży domu w Ohio. Zapewni to, że zarówno ty, jak i twój najemca-kupujący są chronione w całym procesie.

2. Zapłać najemcy, aby wyjść wcześniej

Gotówka za klucze mogą być używane jako zachęta, aby uzyskać najemcę do opuszczenia przed końcem najmu. Gotówka za klucze jest, gdy oferujesz najemcy pieniądze w zamian za ich zwrot kluczy do nieruchomości i opróżnienie pomieszczeń.

Jest kilka rzeczy do rozważenia przed zaoferowaniem gotówki za klucze do najemcy. Po pierwsze, trzeba będzie upewnić się, że umowa najmu i lokalne prawo nieruchomości pozwalają na ten rodzaj zachęty. Po drugie, trzeba będzie określić, jak dużo pieniędzy do zaoferowania. I wreszcie, trzeba będzie mieć plan w miejscu, co zrobić, jeśli najemca nie bierze cię na swojej ofercie.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Cleveland może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli masz najemców, którzy obecnie mieszkają w jednostce. Są jednak pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby proces ten był jak najbardziej płynny zarówno dla Ciebie, jak i Twojego najemcy.

Ważne jest, aby dać najemcy jak najwięcej zawiadomienia, że będziesz sprzedawać nieruchomość. To daje mu czas na dokonanie innych ustaleń, jeśli będzie musiał się przeprowadzić. Należy również pracować z najemcą, aby zaplanować pokazy jednostki. To może być trudne, ale ważne jest, aby być z szacunkiem dla prywatności najemcy i harmonogramów.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Roofstock to internetowa platforma ofertowa, z której korzysta wielu właścicieli nieruchomości w Cleveland, aby sprzedać swoje nieruchomości do wynajęcia. Z najemcą już w miejscu, sprzedaży domu przez Roofstock jest łatwe i może zaoszczędzić czas i pieniądze, które byłyby spędzone próbując przekonać najemcę do opuszczenia:

 • Kontynuuj zbieranie czynszu do momentu zamknięcia transakcji.
 • Dotarcie do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów nieruchomościowych, a nie tylko zamieszczenie oferty w lokalnym MLS.
 • Na Roofstock zapłacisz konkurencyjną prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu z typowymi 5% do 6%), a oszczędności pomogą zwiększyć Twoje zyski.
 • Sprawdź rynek Roofstock, aby zobaczyć, co sprzedają podobne nieruchomości do wynajęcia w Cleveland i zorientować się, ile warta jest Twoja nieruchomość.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jest kilka rzeczy, które należy zrobić przed wejściem na rynek, jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Cleveland szybko i za jak najwyższą cenę:

 • Zbierz ważne dokumenty dla kupujących, takie jak kopia umowy najmu i rolki czynszu lokatora, raporty finansowe, lista sprzedawców i historia konserwacji oraz podsumowanie przeszłych napraw i ulepszeń.
 • Kupujący zazwyczaj wolą właściwości, które nie pochodzą z żadnych problemów, więc uzyskać profesjonalną inspekcję nieruchomości wykonane i dokonać wszystkich niezbędnych napraw przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek, aby pomóc uzyskać cenę sprzedaży szukasz.
 • Wyjaśnij swoim najemcom, że nieruchomość jest na sprzedaż, jak pokazy będą prowadzone, a procedura przeniesienia ich istniejącej dzierżawy i depozytu bezpieczeństwa do nowego właściciela.
 • Określ swoje potencjalne zobowiązanie podatkowe z tytułu zysków kapitałowych z wyprzedzeniem i zbadaj opcję wykorzystania wymiany 1031 w celu odroczenia płacenia podatków poprzez zakup innej nieruchomości inwestycyjnej w USA.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Cleveland

Wycena nieruchomości do wynajęcia na sprzedaż w Ohio różni się nieco od sprzedaży podstawowego miejsca zamieszkania. Oczywiście, chcesz mieć konkurencyjną cenę wywoławczą za stopę kwadratową, ale chcesz również podkreślić wyniki finansowe swojej nieruchomości, aby uzyskać szybkie zamknięcie w doskonałej cenie:

 • Cap rate jest kluczową metryką dla wyceny nieruchomości do wynajęcia. Oblicza się ją dzieląc dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą i można ją wykorzystać do porównania ceny nieruchomości z podobnymi nieruchomościami w okolicy.
 • Zwrot Cash-on-cash (CoC) jest kolejną ważną metryką, na którą spojrzą potencjalni nabywcy. Pokazuje im, ile pieniędzy ich zaliczka będzie generować, gdy sfinansują swój zakup przy dzisiejszych stopach procentowych.
 • Wartość po naprawie (ARV) to wartość nieruchomości po dokonaniu wszystkich napraw. Liczba ta może być pomocna dla sprzedawców, którzy nie mogą sobie pozwolić na dokonanie wszystkich potrzebnych napraw samodzielnie. Pozwala ona kupującym wiedzieć, jaki natychmiastowy kapitał własny otrzymają po zakończeniu wszystkich prac konserwacyjnych.

Jeśli szukasz sprzedać swój wynajem nieruchomości w Cleveland, będziesz chciał wybrać opcję, która pomoże wygenerować szybki i łatwy sprzedaży. Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację.

Warto przeczytać