Ostatnia aktualizacja 30 maja 2022 r.

Posiadanie 100 tys. dolarów to niezłe gniazdko, ale 6 cyfr nie idzie już tak daleko, jak kiedyś; zapytaj jakiegokolwiek doradcę finansowego.

Podczas gdy wciąż przystępne stopy procentowe i szybko rosnąca inflacja są dobrodziejstwem dla niektórych inwestycji, wartość twojej gotówki może szybko ulec zniszczeniu, jeśli zdeponujesz pieniądze i pozostawisz je na koncie oszczędnościowym, nawet jeśli jest to wysokodochodowe konto oszczędnościowe.

Oto 8 propozycji, co zrobić ze 100 tys. dolarów dzisiaj, w tym pomysły na wygenerowanie dodatkowego dochodu przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszonego kapitału.


Najważniejsze informacje

  • Rosnąca inflacja i niskie stopy procentowe ograniczają opcje inwestowania $100K, szczególnie dla inwestorów, którzy chcą generować dochód przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka inwestycyjnego.
  • Inwestowanie w nieruchomości daje możliwość uzyskania potencjalnie solidnych zysków, niskiej zmienności w porównaniu z całym rynkiem akcji, dywersyfikacji portfela, powtarzających się dochodów z wynajmu oraz wzrostu kapitału własnego w przypadku wzrostu wartości nieruchomości.
  • Istnieje wiele sposobów, aby zainwestować $100K w nieruchomości, w tym zakupu jednorodzinnych czynszów (SFR), flipping swoją podstawową rezydencję, lub dołączenie do grupy inwestowania w nieruchomości.

1. Zakup nieruchomości SFR


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Rosnąca liczba osób prywatnych i inwestorów instytucjonalnych umieszcza swoje pieniądze w nieruchomości SFR. Kiedy spojrzeć na ostatnie liczby, łatwo zrozumieć dlaczego.

Według najnowszego raportu Single-Family Rental Investment Snapshot firmy Arbor (Q4 2021), klasa aktywów SFR cieszyła się najlepszym rokiem w historii w 2021 roku. Wskaźnik obłożenia dla wszystkich SFR wyniósł średnio prawie 95%, a wzrost czynszu dla nieruchomości wolnych do obłożenia wyniósł 13,5%.

Nieruchomości SFR są łatwe do znalezienia w całym kraju i ogólnie łatwe do zarządzania. Istnieją różne programy kredytowe, które pozwalają na wykorzystanie dźwigni finansowej i kontrolowanie 100% nieruchomości i dochodów poprzez wpłacenie zaliczki w wysokości około 20%.

Arbor zauważa również, że trendy demograficzne i siły związane z pandemią, takie jak więcej osób przenoszących się na przedmieścia i do mniejszych miast oraz pracujących z domu, są rosnącymi siłami stojącymi za rosnącym popytem na SFR.

2. Zainwestuj w krótkoterminowy wynajem wakacyjny

Więcej osób pracujących z dowolnego miejsca zwiększa również popyt na nieruchomości do krótkoterminowego wynajmu wakacyjnego. AirDNA, firma specjalizująca się w analityce wynajmu krótkoterminowego (STR), podaje, że w samym lutym 2022 r. zarezerwowano 16,5 mln noclegów, co oznacza wzrost o 21% rok do roku.

Oprócz rosnącego popytu, dochód z wynajmu brutto jest kolejną korzyścią z inwestowania w nieruchomości do krótkoterminowego wynajmu wakacyjnego. Średnie stawki dzienne (ADR) wynoszą 273 USD i są o 15,4% wyższe niż w ubiegłym roku, przy czym silny popyt na STR widoczny jest zarówno na rynkach miejskich, jak i podmiejskich.

AirDNA spodziewa się, że w tym roku będzie znacznie więcej inwestycji w STR, ponieważ większość gospodarzy nadal odnotowuje rekordowe poziomy obłożenia i przychodów. Jednakże, podczas gdy dochód brutto z wynajmu STR jest większy w porównaniu z wynajmem długoterminowym, koszty operacyjne są również wyższe ze względu na zwiększoną rotację najemców i wydatki właścicielskie.

Dobrym źródłem informacji na temat rocznych zwrotów z nieruchomości STR jest Roofstock Marketplace. Znajdują się tam nieruchomości STR wystawione na sprzedaż w gorących miejscach wynajmu wakacyjnego, takich jak Sarasota i Orlando na Florydzie oraz Charleston w Karolinie Południowej.

3. Hakuj swój dom

House hacking to popularna strategia inwestowania w nieruchomości poprzez wynajmowanie części swojego głównego miejsca zamieszkania. Ponieważ dom jest twoim głównym miejscem zamieszkania, możesz kwalifikować się do bardziej korzystnych warunków finansowania i nieco niższej stopy procentowej, wraz z niższą zaliczką.

Niektórzy inwestorzy wynajmują zapasową sypialnię, aby wygenerować dodatkowy dochód, podczas gdy inni przekształcają strych lub piwnicę w małe mieszkanie. W niektórych przypadkach, dochód z wynajmu domu hacking może być wystarczający, aby zapłacić za miesięczną płatność hipoteczną i inne wydatki, takie jak media i podatki od nieruchomości.

Innym sposobem na hacking domu jest zakup małej nieruchomości wielorodzinnej z 2 do 4 jednostek. Tak długo, jak mieszkasz w jednej z jednostek, kredytodawcy zobaczyć całą nieruchomość jako głównego miejsca zamieszkania, nawet jeśli jesteś generowania dodatkowego dochodu przez wynajem innych jednostek do najemców.

4. Przerzuć swoją podstawową rezydencję

Niektórzy inwestorzy wykorzystują korzystne warunki pożyczki i niższe stopy procentowe finansowania podstawowej rezydencji, mieszkając w domu przez kilka lat, a następnie sprzedając go i korzystając z wyłączenia z podatku od zysków kapitałowych.

Jak wyjaśnia IRS Topic No. 701, podatnicy, którzy mieszkają w domu przez co najmniej 2 z 5 lat przed datą sprzedaży mogą wykluczyć maksymalnie $250,000 tego zysku z dochodu lub $500,000 jeśli składają wspólne zeznanie podatkowe. Inwestorzy nabywający nieruchomość typu fixer-upper mogą kwalifikować się do uzyskania kredytu remontowego Federal Housing Administration 203(k) na sfinansowanie zakupu nieruchomości oraz kosztów napraw i modernizacji.

Jedną z wad tej strategii inwestowania w nieruchomości jest to, że trzeba będzie przenieść co kilka lat, ale że kłopot może być warta zwrotu dla niektórych ludzi. Oczywiście, można również zachować dom i przekształcić go w nieruchomości do wynajęcia.

5. Kup, wyremontuj, wynajmij, zrefinansuj, powtórz

Kup, wyremontować, wynająć, refinansować, powtórzyć (BRRRR) strategii inwestowania w nieruchomości jest podobny do płukania, mycia i powtarzania, gdzie robisz to samo w kółko, wraz z odrobiną dostrojenia po drodze.

Dla BRRRR do pracy, trzeba będzie znaleźć niedrogi dom, remont i modernizację, aby zwiększyć swoją sprawiedliwą wartość rynkową i kapitału własnego, wynajem do wykwalifikowanego najemcy, i zapisać netto przepływ środków pieniężnych. Następnie, gdy jest wystarczająco dużo kapitału własnego w domu, wyciągnąć pieniądze przez wykonanie refinansowania cash-out i używać pieniędzy na zaliczkę na innej nieruchomości do wynajęcia.

Łatwym sposobem na śledzenie kapitału właściciela jest użycie funkcji bilansu nieruchomości w Stessa, firmie Roofstock. Wartości nieruchomości i salda hipoteczne są aktualizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu łatwo jest powiedzieć, kiedy Twoja pozycja kapitałowa jest wystarczająco duża, aby zakwalifikować się do cash-out refi.

6. Fix and flip

Fixing i flipping jest odmianą strategii BRRRR, z wyjątkiem, gdy naprawy są wykonywane, dom jest sprzedawany do innego inwestora lub nabywcy domu, a nie wynajem do wykwalifikowanego najemcy.

Ta strategia inwestycyjna może zaoferować wysokie nagrody; wymaga stosunkowo wysokiego poziomu tolerancji ryzyka i dużych sum pieniędzy na zaliczkę i wszelkie niezbędne modernizacje i naprawy. Musisz znaleźć zmotywowanego sprzedawcę z domem wymagającym napraw i złożyć ofertę, w której cena nabycia plus koszt napraw jest mniejsza niż uczciwa wartość rynkowa.

Zawsze istnieje ryzyko, że warunki rynkowe mogą ulec zmianie, podczas gdy naprawy są wykonywane lub można niedoszacować ilość pracy domu potrzebuje, z których oba mogą spowodować utratę pieniędzy fix-and-flip projektu, więc nie jest to inwestycja o niskim ryzyku.

7. Dołącz do grupy inwestującej w nieruchomości

Grupy inwestujące w nieruchomości (REIGs) są opcją inwestowania swoich $100K w różne możliwości poprzez łączenie pieniędzy z innymi inwestorami. REIG działają podobnie do crowdfunds lub real estate investment trusts (REITs), ale na mniejszym, bardziej osobistym poziomie.

Niektóre z potencjalnych korzyści z przystąpienia do REIG to możliwość zdywersyfikowania swoich 100 tys. dolarów poprzez zainwestowanie kapitału w różne transakcje i rodzaje transakcji, zminimalizowanie ryzyka w dół w porównaniu z umieszczeniem wszystkich swoich pieniędzy w jednej inwestycji oraz nawiązanie kontaktów z innymi inwestorami.

Przed przystąpieniem do REIG należy zapytać o składki członkowskie, upewnić się, że strategia inwestycyjna grupy i pożądany poziom ryzyka odpowiadają naszym, oraz zapytać o historyczne zyski, jakie REIG wygenerowała z poprzednich inwestycji.

8. Pośrednie inwestowanie w nieruchomości

Możesz również wykorzystać część swoich 100 tys. dolarów do pośredniego inwestowania w nieruchomości poprzez zakup udziałów w prywatnym funduszu inwestycyjnym nieruchomości lub REIT, takim jak Roofstock One, który jest niezarejestrowanym papierem wartościowym dostępnym dla akredytowanych inwestorów. Możesz też zainwestować w publicznie notowany REIT lub real estate crowdfund.

Notowane na giełdzie akcje REIT są bardzo płynne, ponieważ można je kupować i sprzedawać online jak każde inne akcje i są dobrą opcją dla dywersyfikacji inwestycji na różne klasy aktywów nieruchomościowych. Zgodnie z prawem, wszystkie REIT są zobowiązane do dystrybucji co najmniej 90% rocznego dochodu netto do akcjonariuszy, więc mogą być dobrym źródłem dochodów z dywidendy, pod warunkiem, że REIT jest rentowny.

Platformy crowdfundingowe pozwalają inwestorom uczestniczyć w dużych projektach, takich jak budowa nowych domów lub nieruchomości komercyjnych, poprzez łączenie pieniędzy z innymi inwestorami. Pieniądze zainwestowane w crowdfundingu mogą wymagać związania na dłuższy okres czasu, a często najbardziej atrakcyjne możliwości są zarezerwowane dla akredytowanych inwestorów.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości może zapewnić bardziej zdywersyfikowany portfel, generować powtarzające się dochody z wynajmu, generować zyski, jeśli nieruchomość zyska na wartości w długim okresie, a także zbierać unikalne korzyści podatkowe.

W wielu przypadkach, miesięczny czynsz pobierany od najemcy jest wystarczający, aby pokryć normalne koszty operacyjne i miesięczną ratę kredytu hipotecznego, a jednocześnie mieć trochę pieniędzy pozostawionych na koniec roku.

Trudno wyobrazić sobie inną inwestycję, w której można wykorzystać cudze pieniądze do realizacji celów finansowych i budowania długoterminowego bogactwa.

Warto przeczytać