Ostatnia aktualizacja 15 sierpnia 2022 r.

Jeśli chcesz sprzedać swój wynajem nieruchomości w Columbia, SC, teraz może być świetny czas. Rynek jest bardzo gorący, a wielu inwestorów jest zainteresowanych kupnem. Plus, Twoja nieruchomość może sprzedać szybko ze względu na niski poziom zapasów. Rozważ prawdziwe statystyki rynku nieruchomości dla Columbia:

 • Liczba ludności, zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości w Columbia (Data USA) wzrastają.
 • Wartości domów w Columbia wzrosły o około 60% w ciągu ostatnich 5 lat, co pozwala właścicielom na sprzedaż i przekształcenie kapitału własnego w gotówkę (Zillow).
 • Ponad 50% gospodarstw domowych jest zamieszkanych przez najemców, a czynsze w metropolii Columbia rosną z roku na rok - tendencje, które inwestorzy nieruchomości uwielbiają obserwować (Zumper).

Są to wszystkie korzystne czynniki, na które zwracają uwagę kupujący. Więc jeśli jesteś gotowy, aby skorzystać z obecnych warunków rynkowych, oto jak sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia w Columbia, SC.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Columbia

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia, która jest obecnie zajęta przez najemcę, ma zalety i wady, dlatego niektórzy właściciele starają się skłonić najemcę do opuszczenia lokalu przed zakończeniem najmu. Należy jednak przemyśleć sprawę i zbadać 2 krytyczne tematy:

 1. Zrozum swoje prawa i prawa najemcy zgodnie z aktualną umową najmu. Niektóre umowy najmu pozwalają na wcześniejsze zakończenie umowy z odpowiednim wyprzedzeniem. Innym razem może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca złamał warunki umowy najmu - np. spóźnił się z zapłatą czynszu - i nie zgadza się na dobrowolne opuszczenie lokalu.
 2. Zrozumienie praw właściciela i najemcy w Karolinie Południowej, aby upewnić się, że podejmujesz odpowiednie kroki i nie łamiesz żadnych praw.

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji o najlepszej opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Columbia:

1. Sprzedać swojemu najemcy

Możesz być w stanie sprzedać swój wynajem nieruchomości do najemcy, zamiast przechodzić przez proces wpisywania go na Multiple Listing Service (MLS). Mogą być zainteresowani zakupem, jeśli wynajmowali przez jakiś czas. Upewnij się, że są one wstępnie zatwierdzone do kredytu hipotecznego, i użyć odpowiedniego kontraktu nieruchomości do sprzedaży domu w Południowej Karolinie, aby chronić zarówno Ciebie i Twojego najemcy-kupującego.

2. Zapłać najemcy, aby opuścić wcześniej

Jeśli twój najemca nie chce kupić, można spróbować zaoferować im gotówkę za klucze zachęcić ich do opuszczenia przed ich dzierżawy jest w górę. Ostatecznie, będą musieli przenieść i tak, więc zgadzając się zapłacić za ich koszty przeprowadzki lub pomóc z depozytu bezpieczeństwa dla ich nowego miejsca może pomóc uzyskać najemcy się i dać ci czas, aby dokonać napraw przed listing nieruchomości na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Czasami może trzeba poczekać do wygaśnięcia umowy najmu przed sprzedażą nieruchomości. Możesz umieścić swój wynajem nieruchomości na rynku kilka miesięcy przed dzierżawy jest w górę. Zawsze daj najemcy odpowiednie zawiadomienie przed pokazami i przypomnieć im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, gdy się wyprowadzają, jeśli chcą uzyskać pełną kaucję z powrotem.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Roofstock jest platformą internetową, z której korzysta wielu właścicieli nieruchomości w Kolumbii, aby sprzedać swoje domy do wynajęcia. To proste, aby sprzedać swój dom, jeśli masz mieszkańca, a można zaoszczędzić czas i pieniądze, utrzymując najemcę w miejscu, zamiast próbować przekonać ich do opuszczenia:

 • Kontynuuj otrzymywanie dochodów z czynszu do czasu sfinalizowania sprzedaży.
 • Sprzedaż na Roofstock pomaga dotrzeć do szerszego grona wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości niż gdybyś był ograniczony do lokalnego MLS.
 • Kolejnym plusem korzystania z Roofstock jest to, że musisz zapłacić tylko 3% prowizji od nieruchomości w przeciwieństwie do typowych 5% do 6%.
 • Badając rynek Roofstock, można zobaczyć, co podobne właściwości w Columbia są dzieje dla i ceny wynajmu odpowiednio.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Columbia szybko i za dobrą cenę, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić przed wprowadzeniem jej na rynek:

 • Zbierz ważne dokumenty dla potencjalnych nabywców, takie jak kopia umowy najmu i rolka czynszu najemcy, raporty finansowe, takie jak zestawienie zysków i strat (P&L), lista sprzedawców i historia konserwacji oraz podsumowanie wszelkich napraw kapitałowych lub ulepszeń dokonanych w ostatnich latach.
 • Uzyskaj profesjonalną inspekcję nieruchomości i dokonać wszelkich niezbędnych napraw z wyprzedzeniem, więc kupujący nie będzie próbował targować się w dół ceny wywoławczej.
 • Wyjaśnij swoim najemcom, że nieruchomość jest na sprzedaż, jak pokazy będą obsługiwane, a proces przeniesienia ich istniejącego najmu i depozytu bezpieczeństwa do nowego właściciela.
 • Oblicz swoje potencjalne zobowiązania podatkowe z tytułu podatku od zysków kapitałowych i sprawdź możliwość wykorzystania wymiany 1031 z odroczonym terminem płatności podatku poprzez zakup zastępczej nieruchomości inwestycyjnej w dowolnym miejscu w USA.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Columbia

Nawet jeśli rynek nieruchomości w Columbii jest silny, nadal ważne jest, aby przy sprzedaży wycenić swoją nieruchomość w sposób konkurencyjny. Ustalenie właściwej ceny może być mieszanką sztuki i nauki, ale istnieje kilka kluczowych wskaźników, na których warto się skupić:

 • Stopa kapitalizacji to po prostu stosunek dochodu operacyjnego netto (NOI) do ceny wywoławczej. Porównując stopę kapitalizacji swojej nieruchomości do podobnych nieruchomości w okolicy, można zapewnić, że nieruchomość jest wyceniana konkurencyjnie.
 • Cash-on-cash return pomaga potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile pieniędzy wygeneruje ich zaliczka, biorąc pod uwagę dzisiejsze stopy procentowe.
 • Wartość po naprawie (ARV) to wartość nieruchomości po dokonaniu wszystkich potrzebnych napraw. Liczba ta może być pomocna dla potencjalnych nabywców, którzy chcą znać natychmiastowy kapitał, który otrzymają po zakończeniu napraw, jeśli sprzedajesz nieruchomość w stanie surowym.

Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację dla swojej nieruchomości w Columbia.

Warto przeczytać