Ostatnia aktualizacja 25 sierpnia 2022 r.

Inwestorzy chętnie kupują nieruchomości do wynajęcia w Chicago ze względu na obecny niski poziom zapasów i silny popyt. Patrząc na statystyki rynku nieruchomości w Chicago, łatwo zrozumieć, dlaczego rynek ten przyciąga inwestorów z całego świata:

 • Zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości rosną w Chicagoland (Data USA).
 • Wartość domów w Chicago wzrosła o około 30% w ciągu ostatnich 5 lat, a niektórzy bystrzy sprzedawcy korzystają z okazji, aby sprzedać i zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Chicago rosną z roku na rok, co jest atrakcyjnym trendem, który każdy nabywca nieruchomości lubi widzieć (Zumper).

Chicago posiada wiele cech, których szukają kupujący, więc jest całkiem możliwe, że otrzymasz wiele ofert, kiedy wystawisz swoją nieruchomość na sprzedaż. Zanim jednak wejdziesz na rynek, ważne jest, abyś zrozumiał wszystkie swoje opcje sprzedaży wynajmowanej nieruchomości w rejonie Chicago, jeśli chcesz szybko sprzedać ją za rozsądną cenę.

Twoje opcje sprzedaży wynajmowanej nieruchomości w Chicago

Sprzedaż wynajmowanej nieruchomości, która jest obecnie zajmowana przez najemcę, ma swój własny unikalny zestaw zalet i wad, co jest jednym z powodów, dla których niektórzy właściciele próbują nakłonić najemcę do opuszczenia lokalu przed końcem jego najmu. Zanim podejmiesz tę drogę, upewnij się, że przemyślałeś sprawy i wykonałeś swoje badania na temat 2 ważnych rzeczy:

 • Przeczytaj nad swoją obecną umową najmu, aby zrozumieć swoje prawa i prawa najemcy. Niektóre umowy najmu pozwalają na wcześniejsze zakończenie umowy z odpowiednim wyprzedzeniem. Innym razem może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki umowy najmu - takie jak płacenie czynszu z opóźnieniem - i nie zgadza się na dobrowolne opuszczenie lokalu.
 • Pamiętaj, żeby przejrzeć prawo wynajmującego i najemcy w Illinois, aby upewnić się, że stosujesz wszystkie właściwe procedury.

Po tym, jak wiesz, co możesz, a czego nie możesz zrobić zgodnie z prawem, następnym krokiem jest podjęcie decyzji o najlepszym sposobie działania przy sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Chicago:

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Czasami sprzedaż najemcy może być lepsza niż wystawienie go na multiple listing service (MLS). Na przykład, jeśli masz długoterminowego najemcy, który kocha gdzie mieszkają, mogą skakać na okazję do własnego domu. Jednak przed sprzedażą do najemcy, istnieje kilka najlepszych praktyk do naśladowania.

Po pierwsze, upewnij się, że masz legalne, pisemne porozumienie w miejscu, które nakreśla warunki sprzedaży. To będzie chronić zarówno Ciebie i najemcy. Po drugie, uzyskać wycenę nieruchomości, tak aby wiedzieć, ile jest warta. Zapewni to, że dostajesz uczciwą cenę za nieruchomość. Wreszcie, upewnij się, że najemca-kupujący jest wstępnie zatwierdzony do kredytu, aby uniknąć problemów finansowych w ostatniej chwili.

2. Zapłać najemcy za wcześniejsze opuszczenie lokalu

Cash for keys to sytuacja, w której właściciel oferuje najemcy zachętę pieniężną w zamian za wyprowadzenie się przed końcem najmu. Kwota pieniędzy oferowanych będzie się różnić w zależności od sytuacji, ale to zwykle wystarczy, aby pokryć takie rzeczy jak koszty przeprowadzki.

Płacąc najemcy, aby opuścić wcześniej, można dokonać wszelkich niezbędnych napraw przed wprowadzeniem na giełdę. Plus, to może być łatwiejsze do pokazania potencjalnym nabywcom, gdy jest pusty, zamiast pracować wokół najemcy.

3. Poczekaj, aż umowa najmu wygaśnie

Niektórzy właściciele decydują się czekać na wygaśnięcie umowy najmu przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek. To może być dobra strategia, jeśli chcesz uniknąć konieczności radzenia sobie z najemcami podczas procesu sprzedaży. Istnieją jednak pewne zagrożenia, które należy rozważyć przed przyjęciem takiego podejścia.

Warunki rynkowe mogą się szybko zmienić i może się okazać, że nieruchomość jest warta mniej do czasu wygaśnięcia umowy najmu. Dodatkowo, najemcy mogą nie dbać o nieruchomość, jeśli wiedzą, że nie będą w pobliżu przez dłuższy czas. Dlatego ważne jest, aby przypomnieć im, że muszą pozostawić nieruchomość w dobrym stanie, kiedy się wyprowadzą, jeśli spodziewają się odzyskać całą swoją kaucję.

4. Sprzedaj z najemcą na miejscu

Korzystanie z platformy internetowej, takiej jak Roofstock, to świetny sposób na sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Chicago. Możesz sprzedać swój dom z najemcą już na miejscu, co oszczędza czas i pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na próbę przekonania najemcy do wyprowadzki:

 • Pozwól swoim lokatorom pozostać i nadal zbierać dochody z wynajmu aż do dnia zamknięcia.
 • Osiągnij globalną sieć wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości na Roofstock, zamiast ograniczać się do lokalnego MLS.
 • Płać konkurencyjną prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu do typowych 5% do 6%) i zachowaj więcej swojego ciężko zarobionego kapitału.
 • Zobacz, co sprzedają inne nieruchomości do wynajęcia w Chicago na Roofstock Marketplace i wykorzystaj tę informację na swoją korzyść.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeżeli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Chicago szybko i za atrakcyjną cenę, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić przed wejściem na rynek:

 • Przygotuj pakiet dla kupującego z ważnymi dokumentami, takimi jak umowa najmu, rolka czynszu lokatora, raporty finansowe, informacje o sprzedawcach i konserwacji oraz podsumowanie wszystkich przeszłych napraw i ulepszeń.
 • Kupujący zazwyczaj wolą właściwości, które nie pochodzą z żadnych problemów, więc dostać profesjonalną inspekcję zrobić i dbać o wszelkie niezbędne naprawy przed listing nieruchomości, aby uniknąć o kupującego dokonać niskiej oferty piłka.
 • Porozmawiaj z najemcami o sprzedaży, pokazy, a co się stanie z ich najmu i depozytu bezpieczeństwa w trakcie i po sprzedaży.
 • Dowiedz się, ile podatku od zysków kapitałowych będziesz musiał zapłacić za sprzedaż i sprawdź, czy wymiana 1031 z odroczonym podatkiem na zakup innej nieruchomości inwestycyjnej w USA będzie dla Ciebie korzystna.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Chicago

Jako właściciel nieruchomości na wynajem w Chicago, będziesz chciał podać konkurencyjną cenę za stopę kwadratową swojej nieruchomości, jednocześnie podkreślając jej wyniki finansowe potencjalnym nabywcom. W ten sposób zwiększysz szanse na szybką sprzedaż po korzystnej cenie:

 • Cap rate to stopa zwrotu z inwestycji, oparta na dochodzie z nieruchomości. Innymi słowy, to ile zysku może oczekiwać kupujący, gdy kupi Twoją nieruchomość do wynajęcia.
 • Zwrot Cash-on-cash (CoC) to procent początkowej inwestycji kupującego, którego może oczekiwać w postaci przepływu gotówki każdego roku. Jest to ważne, aby wiedzieć, ponieważ da im pomysł, jak szybko ich inwestycja zwróci się po zakupie nieruchomości.
 • Po wartości naprawy (ARV) jest szacowana wartość nieruchomości po kupujący czyni wszelkie niezbędne naprawy lub remonty. Jest to ważne, aby wiedzieć, ponieważ pomoże Ci wycenić nieruchomość konkurencyjnie, jeśli masz odroczoną konserwację.

Jeśli myślisz o sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Chicago, będziesz chciał wybrać opcję, która pomoże Ci sprzedać ją szybko i za świetną cenę. Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację dla swojej nieruchomości w Chicago.

Warto przeczytać