Ostatnia aktualizacja 30 maja 2022 r.

Początkujący inwestorzy nieruchomości są czasami zaskoczeni, aby dowiedzieć się, że nie wszyscy kredytodawcy wiedzą, jak pracować z inwestorami, a czasami może nawet wolą nie mieć do czynienia z nimi. Dokonywanie pożyczek na nieruchomości inwestycyjne wymaga pewnej wiedzy, którą nie wszyscy kredytodawcy posiadają.

Omówmy, jak działa finansowanie nieruchomości, a następnie wyjaśnić, co sprawia, że pożyczkodawca przyjazny dla inwestorów i jak znaleźć przyjazne dla inwestorów kredytodawców, aby pomóc utrzymać swój biznes nieruchomości rośnie.


Najważniejsze informacje

 • Główne rodzaje kategorii pożyczek na rynku nieruchomości to kredyty hipoteczne dla domów zamieszkałych przez właścicieli, nieruchomości mieszkalnych do wynajęcia i nieruchomości komercyjnych.
 • Inwestor przyjazny kredytodawca jest jeden, który rozumie, dlaczego inwestorzy nieruchomości używać dźwigni i może uzyskać dostęp do różnych programów kredytowych i opcji finansowania.
 • Podczas weryfikacji inwestorów przyjaznych kredytodawców, ważne jest, aby zapytać o maksymalną liczbę kredytów, minimalne kwoty zaliczki, i czy finansowana nieruchomość może być przeniesiona do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC).

Jak działa finansowanie nieruchomości

Finansowanie nieruchomości można podzielić na 3 szerokie kategorie: finansowanie dla głównego właściciela zamieszkałego w domu, pożyczki dla mieszkalnych nieruchomości do wynajęcia i nieruchomości komercyjnych.


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Każda kategoria reprezentuje inny poziom potencjalnego ryzyka dla kredytodawcy, co wpływa na różnorodność dostępnych programów kredytowych, kwoty zaliczek, oprocentowanie i warunki kredytowania. Na przykład, kredytodawcy generalnie postrzegają finansowanie nieruchomości mieszkaniowych jako mniej ryzykowne niż nieruchomości komercyjnych, ponieważ domy są zazwyczaj łatwiejsze do zarządzania, mniej kosztowne w utrzymaniu i łatwiejsze do wynajęcia.

W ramach klasy aktywów mieszkaniowych kredytodawcy dokonują rozróżnienia pomiędzy nieruchomościami zajmowanymi przez właścicieli a nieruchomościami przeznaczonymi na wynajem. Ogólnie rzecz biorąc, kredytodawcy postrzegają domy zajmowane przez właścicieli jako mniej ryzykowne w porównaniu z domami zajmowanymi przez najemców, ponieważ inwestor może być bardziej skłonny do wycofania się, jeśli inwestycja nie idzie zgodnie z planem. Ponieważ postrzegany poziom ryzyka jest niższy, kredytodawcy oferują programy finansowania dla głównego miejsca zamieszkania z niższymi zaliczkami i nieco niższymi stopami procentowymi.

Rodzaje nieruchomości mieszkalnych typowo klasyfikowanych jako nieruchomości inwestycyjne obejmują budynki mieszkalne jednorodzinne (SFR), kondominia i domy miejskie oraz małe budynki wielorodzinne z maksymalnie 4 jednostkami. Zasadą jest, że do finansowania nieruchomości wielorodzinnych z więcej niż 4 jednostkami należy użyć kredytodawcy komercyjnego.

Co sprawia, że pożyczkodawca jest przyjazny inwestorom?

Wiedząc, jak kredytodawcy myślą o ryzyku, łatwiej zrozumieć, dlaczego niektórzy kredytodawcy są bardziej przyjaźni dla inwestorów w nieruchomości mieszkalne niż inni. Chociaż może to być możliwe, aby uzyskać pożyczkę dla nieruchomości inwestycyjnej od kredytodawcy, który sprawia, że pożyczki dla podstawowych mieszkań, to zazwyczaj nie jest najlepszym wyborem.

W ten sam sposób, że wielu agentów nieruchomości nie wie, co inwestorzy nieruchomości szukać przy zakupie nieruchomości do wynajęcia, wielu kredytodawców, którzy specjalizują się w dokonywaniu pożyczek dla właścicieli zamieszkałych nieruchomości nie rozumieją subtelności finansowania SFRs. Na przykład inwestor może mieć trudności z uzyskaniem więcej niż kilku pożyczek, lub pożyczkodawca może balk jeśli inwestor chce przenieść nieruchomość do LLC.

Oto niektóre z rzeczy, które sprawiają, że pożyczkodawca przyjazny inwestorowi.

Wiedzą, jak działa inwestowanie w nieruchomości

Inwestor przyjazny kredytodawców i brokerów hipotecznych zrozumieć, że inwestorzy nieruchomości używać dźwigni do zwiększenia cash-on-cash zwraca i twierdzą, korzyści podatkowe, takie jak amortyzacja do zmniejszenia dochodu netto do opodatkowania.

Z czasem inwestorzy nieruchomości mogą nabyć wiele nieruchomości, aby zwiększyć przepływy pieniężne i zbudować długoterminowe bogactwo. Podczas gdy jeden SFR może generować przepływ gotówki przed opodatkowaniem w wysokości 1200 dolarów rocznie, 5 SFR może generować przepływ gotówki netto w wysokości 6000 dolarów rocznie, a 10 nieruchomości czynszowych może produkować 12 000 dolarów w przepływie gotówki.

Na papierze, maksymalna liczba kredytów, które kredytobiorca może posiadać w tym samym czasie wynosi 10. W prawdziwym świecie, jednak oficerowie kredytowi, którzy nie znają się na inwestowaniu w nieruchomości, mogą ograniczyć kredytobiorcę do zaledwie kilku pożyczek, nawet w przypadku kredytobiorcy z nieskazitelną oceną kredytową i nieruchomościami przynoszącymi dochód.

Zaletą pracy z przyjaznym inwestorom pożyczkodawcą jest to, że znają oni ograniczenia, z jakimi borykają się inwestorzy, rozumieją, w jaki sposób i dlaczego inwestorzy na rynku nieruchomości wykorzystują dźwignię finansową i współpracują z inwestorami, aby utrzymać rosnący przepływ gotówki i wzrost wartości nieruchomości przy jednoczesnym zwiększeniu wolumenu pożyczek.

Zrozum, dlaczego inwestorzy korzystają z LLC

Inwestorzy nieruchomości używają LLC, aby utrzymać nieruchomości do wynajęcia oddzielnie, oddzielenie aktywów biznesowych od aktywów osobistych, i ograniczyć odpowiedzialność osobistą.

Ponieważ LLC jest podmiotem prawnym odrębnym od inwestora, nieruchomość czynszowa przeniesiona do LLC musi być zrzeczona na rzecz LLC. Pożyczkodawca może technicznie zobaczyć przeniesienie nieruchomości z nazwy inwestora do LLC jako sprzedaży i wymagają pożyczki do zapłaty w całości, nawet jeśli inwestor jest jedynym członkiem LLC.

Inwestor przyjazny pożyczkodawca może nie być w stanie zmodyfikować dokumenty kredytowe, aby umożliwić przeniesienie własności nieruchomości do wynajęcia do LLC. Mogą jednak być gotowi do współpracy z inwestorem, aby ułatwić quitclaim bez wywoływania pożyczki wymagalne i płatne.

Dostęp do alternatywnych opcji kredytowych

Wielu z nas zna inwestorów nieruchomości, którzy posiadają dziesiątki SFRs. Ale jak to możliwe, aby sfinansować tyle nieruchomości, jeśli kredytodawcy ograniczają liczbę kredytów do 10 lub mniej?

Przyjaźni inwestorom kredytodawcy i brokerzy hipoteczni są ekspertami w myśleniu poza schematami i znajdowaniu sposobów, aby pomóc inwestorowi rozwinąć portfel nieruchomości do wynajęcia za pomocą alternatywnych programów kredytowych:

 • Hipoteka łączna zapewnia finansowanie dla wielu nieruchomości czynszowych za pomocą jednego kredytu, przy czym wszystkie nieruchomości służą jako zabezpieczenie kredytu. W zależności od struktury kredytu, kredytobiorca może być w stanie sprzedać poszczególne nieruchomości bez konieczności spłacania całego kredytu.
 • Kredyt portfelowy jest utrzymywany przez inicjatora kredytu hipotecznego w jego własnym bilansie, a nie sprzedawany na wtórnym rynku hipotecznym. Utrzymanie pożyczki portfelowej w swoich księgach pozwala pożyczkodawcy na większą kreatywność w zakresie warunków pożyczki i struktury pożyczki, która przynosi korzyści zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy.
 • Pożyczka prywatna jest wydawana przez inwestorów, którzy inwestują w dług nieruchomości zamiast w kapitał. Prywatni pożyczkodawcy to osoby lub firmy, które nie są związane z bankiem i zamiast tego używają własnego kapitału do inicjowania pożyczek i generowania dochodów z odsetek. Chociaż stopy procentowe i opłaty za pożyczki są zazwyczaj wyższe, prywatni pożyczkodawcy mają również znacznie więcej swobody w dostosowywaniu pożyczek.

Gdzie znaleźć przyjaznego inwestorowi pożyczkodawcę

Wielu inwestorów nieruchomości tworzy sieć 3 do 4 kredytodawców, aby zwiększyć szanse na uzyskanie zatwierdzenia pożyczki. Po tym wszystkim, nie chcesz spędzić dużo czasu i wysiłku, aby znaleźć idealne nieruchomości do wynajęcia tylko odkryć, że nie można uzyskać finansowania.

Oto kilka sposobów na znalezienie przyjaznych inwestorom kredytodawców.

Roofstock

Na życzenie, Roofstock może polecić zewnętrznego kredytodawcę z doświadczeniem w udzielaniu kredytów inwestycyjnych. Inwestorzy nie są zobowiązani do korzystania z usług rekomendowanego przez Roofstock pożyczkodawcy podczas dokonywania transakcji na Rynku Roofstock, ale w takim przypadku Roofstock może otrzymać opłatę lub inne korzyści finansowe zgodnie z prawem.

Dostawcy kredytów na nieruchomości inwestycyjne

Oto niektórzy z najlepszych dostawców pożyczek na nieruchomości inwestycyjne, na podstawie badań Fit Small Business i Investopedii, wymienionych w kolejności alfabetycznej:

 • Citibank dla SFRs
 • LendingOne dla pożyczek na remont
 • PennyMac dla konkurencyjnych stawek i czasów zatwierdzenia
 • PNC dla inwestorów, którzy wolą korzystać z konwencjonalnego banku, aby uzyskać finansowanie
 • Quicken Loans za najlepszą ogólną obsługę klienta.

Dotrzyj do swojej sieci

Innym dobrym sposobem, aby znaleźć inwestor przyjazny pożyczkodawca jest zapytać kolegów inwestorów nieruchomości, gdzie dostali swoje pożyczki nieruchomości czynszowych. Dobre zasoby dla sieci w nieruchomości obejmują fora internetowe, takie jak BiggerPockets, REIClub i National Real Estate Investors Association.

Jeśli dopiero zaczynasz pracę na rynku nieruchomości lub chcesz przenieść swoją działalność na wyższy poziom, Roofstock Academy oferuje ekskluzywne wykłady, grupy, sesje coachingowe 1:1 i prywatną społeczność inwestorów, aby uzyskać skierowania do przyjaznych dla inwestorów kredytodawców i wiele innych.

Jak sprawdzić kredytodawców przyjaznych inwestorom

Niektórzy kredytodawcy i brokerzy hipoteczni mogą twierdzić, że są przyjaźni inwestorom po prostu dlatego, że chcą twojego biznesu. Podczas gdy praca z zmotywowanym pożyczkodawcą jest dobra, równie ważne jest upewnienie się, że pożyczkodawca może zapewnić pożyczki, których szukasz.

Oto kilka pytań, które można wykorzystać podczas sprawdzania przyjaznych inwestorom pożyczkodawców:

 • Ile pożyczek mogę mieć z waszą firmą?
 • Jaki rodzaj programów pożyczkowych oferujecie?
 • Jaka jest minimalna wymagana zaliczka?
 • Czy bierzecie pod uwagę istniejący dochód z wynajmu przy przyznawaniu kredytu?
 • Jakie są wasze wymagania dotyczące rezerwy? (Wielu kredytodawców wymaga rezerwy w wysokości do 6 miesięcy wartości płatności hipotecznych i kosztów operacyjnych na nieruchomość).
 • Czy sprzedajesz pożyczki, czy trzymasz je w swoich księgach?
 • Czy istnieje minimalny lub maksymalny limit pożyczki w dolarach?
 • Czy mogę przenieść nieruchomość do LLC, a jeśli tak, to czy nadal muszę zagwarantować kredyt osobiście?

Zamknięcie myśli

Jedną z najlepszych rzeczy w inwestowaniu w nieruchomości SFR jest to, że istnieje wiele różnych programów kredytowych dostępnych, gdy wiesz, gdzie szukać. Istnieje jednak duża różnica między zwykłymi kredytodawcami a kredytodawcami specjalizującymi się w pracy z inwestorami nieruchomości. Kredytodawca przyjazny inwestorom może pomóc w szybszym rozwoju portfela nieruchomości, generowaniu większych przepływów pieniężnych i utrzymaniu celów inwestycyjnych na właściwym torze.

Warto przeczytać