Ostatnia aktualizacja 18 czerwca 2021 r.

Według GlobeSt.com w zeszłym roku na rynku wynajmu pojawiło się 50 000 domów jednorodzinnych, ale popyt na domy do wynajęcia wciąż przewyższa podaż.

Jeśli jesteś jak wielu właścicieli domów, możesz myśleć o wynajmie swojego domu, aby wygenerować przepływ gotówki i skorzystać z ulg podatkowych, które cieszą inwestorów na rynku nieruchomości.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wynająć swój dom i wskazówki, jak uczynić swój wynajem nieruchomości tak opłacalne, jak to możliwe.

Wynajmij swój dom w 9 prostych krokach


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Po podjęciu decyzji o przekształceniu domu w nieruchomość do wynajęcia, trzeba będzie złożyć razem biznes plan i P&L (zysk i strata) prognozy. Możesz to zrobić, wykonując te dziewięć prostych kroków, aby wynająć swój dom:

1. Zbadaj czynsz na rynku

Zacznij od pracy nad stroną dochodową P&L i zbierz razem porównywalne czynsze. Porównywarki czynszów mówią, jaki jest uczciwy czynsz rynkowy domów najbardziej podobnych do Twojego w tym samym obszarze lub sąsiedztwie.

Dobrym sposobem na znalezienie porównywalnych czynszów online jest kalkulator czynszu Roofstock Cloudhouse i Rentometer. Można również spojrzeć na stronach takich jak Zillow, Realtor.com, i Craigslist, aby dowiedzieć się, jak bardzo domy w pobliżu są wynajmowane za.

2. Określ swoje koszty operacyjne

Teraz, gdy wiesz, co twój dochód jest prawdopodobnie będzie, następnym krokiem jest obliczenie kosztów operacyjnych wynajmu domu. Jeśli mieszkasz w domu przez jakiś czas, masz już dobry pomysł, jak często rzeczy się psują, koszt dokonywania napraw i innych rutynowych wydatków, takich jak kształtowanie krajobrazu.

Pozycje, które należy uwzględnić po stronie wydatków w rachunku zysków i strat obejmują:

 • Naprawy i konserwacja
 • Architektura krajobrazu
 • Podatki od nieruchomości
 • Spłata kredytu hipotecznego (P&I)
 • Ubezpieczenie właściciela domu z dodatkowym pokryciem dla wynajmującego
 • Opłaty HOA (jeśli dotyczy)
 • Zarządzanie nieruchomościami

Jedynym wydatkiem, z którym możesz nie być zaznajomiony, jest zarządzanie nieruchomością. Nawet jeśli planujesz mieszkać w pobliżu domu, który wynajmujesz, to i tak dobrym pomysłem jest wynajęcie profesjonalnego zarządcy nieruchomości, który zajmie się najemcą i codziennymi szczegółami dotyczącymi nieruchomości.

Dobry zarządca nieruchomości rozumie najemców i jak działa zarządzanie wynajmem nieruchomości, a także upewni się, że wszystkie państwowe przepisy dotyczące wynajmujących i najemców oraz Fair Housing Act są przestrzegane. Opłaty za zarządzanie nieruchomościami różnią się w zależności od rynku, ale ogólnie rzecz biorąc uruchomić między 8% - 10% miesięcznego dochodu z wynajmu.

3. Przejrzyj swoją marżę zysku

W tym momencie, to jest czas, aby zrobić kilka szybkich numerów crunching aby upewnić się, że będzie włączyć zysk przez wynajem domu. W większości przypadków wynajem domu będzie opłacalne, ale są pewne właściwości, które mogą być trudne do wynajęcia, lub że nie będzie generować wystarczających dochodów z wynajmu na pokrycie kosztów operacyjnych.

Ogólnie rzecz biorąc, domy, które są przeciętne dla okolicy zrobić dobre domy do wynajęcia. Na przykład, jeśli twoje miejsce jest 3-pokojowe, 2-bath dom i większość innych domów są zbyt, prawdopodobnie nie będzie miał problemów ze znalezieniem wykwalifikowanego najemcy szybko.

Z drugiej strony, jeśli Twój dom jest większy lub mniejszy niż inne domy w sąsiedztwie, może być trudniej go wynająć. Dzieje się tak dlatego, że potencjalni najemcy mają już dobre pojęcie o tym, jakie są rozmiary i czynsze w danym obszarze. Jeśli czynsz jest zbyt wysoki ze względu na wielkość domu lub nie ma wystarczającej ilości metrów kwadratowych, najemcy będą przechodzić nad swoim miejscem i patrzeć na inne domy do wynajęcia.

4. Dokonaj niezbędnych napraw i modernizacji

Kiedy już wiesz, że będziesz obracać zysk przez wynajem domu, dokonać wszelkich niezbędnych napraw i modernizacji, które zmniejszą koszty utrzymania i uzasadniają wyższy czynsz wywoławczy. Może chcesz wynająć profesjonalnego inspektora nieruchomości, aby przejść przez swój dom, a następnie naprawić rzeczy, które pojawiają się w raporcie.

Modernizacje, które możesz wprowadzić, aby zmaksymalizować dochody z wynajmu, obejmują:

 • Trwałe podłogi i wykładziny dywanowe przeznaczone do wynajmu nieruchomości.
 • Energooszczędne urządzenia, które pasują do siebie nawzajem.
 • Przemalowanie każdego pokoju w domu, aby cały dom wyglądał jasno i świeżo.
 • Zainstaluj inteligentne urządzenia domowe, takie jak czujniki dymu i tlenku węgla Wi-Fi, programowalne termostaty i inteligentne zamki.
 • Popraw atrakcyjność swojego domu poprzez aktualizację krajobrazu z roślin odpornych na suszę i podziemnego systemu nawadniania.

Te modernizacje kosztują, ale dobrą wiadomością jest to, że zamieniając swój dom w nieruchomość do wynajęcia, będziesz mógł cieszyć się tymi samymi korzyściami podatkowymi, które mają inwestorzy na rynku nieruchomości.

Aby dokładnie śledzić wszystkie swoje finanse związane z wynajmem nieruchomości, odwiedźcie Stessę i dowiedzcie się, jak inwestorzy w nieruchomości do wynajęcia maksymalizują przychody poprzez inteligentne zarządzanie pieniędzmi i zautomatyzowane śledzenie przychodów i wydatków.

5. Porozmawiaj z agentem ubezpieczeniowym

Masz już standardową polisę ubezpieczeniową na swój dom. Ale kiedy wynajmujesz swój dom, będziesz chciał również dodać dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej właściciela.

Dodatkowa polisa ubezpieczeniowa dla wynajmującego pomaga chronić Cię przed czyimiś rachunkami medycznymi lub wydatkami prawnymi, jeśli ktoś zostanie ranny na Twojej posesji, a Ty zostaniesz uznany za odpowiedzialnego, a także za inne rzeczy, takie jak wandalizm czy włamanie.

6. Zatrudnij zarządcę nieruchomości

Istnieje duża różnica między byciem pasywnym inwestorem nieruchomości i hands-on właściciela. Firmy zarządzające nieruchomościami zazwyczaj pobierają miesięczną opłatę równą 10% dochodu z wynajmu. Choć może to być kuszące, aby pójść na skróty i zaoszczędzić na opłatach za zarządzanie, może to kosztować więcej w dłuższej perspektywie poprzez wyższy obrót najemców lub handymenów ładowania więcej, ponieważ jesteś indywidualnym inwestorem.

Firmy zarządzające nieruchomościami mają już ustaloną sieć opłacalnych wykonawców i pomocników, i będą przekazywać te oszczędności do Ciebie. Firmy zarządzające wynajmem mają do czynienia z najemcami każdego dnia, więc wiedzą, co trzeba zrobić, aby najemcy byli zadowoleni, zbierać czynsz na czas i odnawiać umowę rok po roku.

Podczas rozmowy z potencjalnymi firmami zarządzającymi nieruchomościami dla Twojej nieruchomości do wynajęcia, pamiętaj, aby zapytać o takie rzeczy jak struktura opłat, wszelkie dodatkowe opłaty, ile nieruchomości zarządzają podobne do Twoich, a co ich średni obrót najemcy i poziomy obłożenia są. Roofstock jest doskonałym miejscem do znalezienia sprawdzonego zarządcy nieruchomości dla Twojej okolicy, aby zaoszczędzić czas i dać Ci spokój.

7. Zareklamuj swój dom do wynajęcia

Narzędzia online są numerem jeden sposób, że najemcy sklep dla nowego domu, według Zillow. W rzeczywistości, między 80% a 90% pokolenia Z, Millennial, i pokolenia X najemców są najbardziej prawdopodobne, aby korzystać z zasobów internetowych jako całości.

Marketing domu do wynajęcia online jest dobrym sposobem na szybkie znalezienie wykwalifikowanych najemców. Strony internetowe z ofertami wynajmu, takie jak Rent.com i Rentberry, dosłownie docierają do milionów zweryfikowanych najemców każdego miesiąca poprzez swoje usługi syndykacji ofert.

8. Sprawdzaj najemców

Najlepsze strony internetowe z ofertami wynajmu pozwalają również na przesiewanie najemców, podczas gdy potencjalny najemca płaci opłatę za przesiewanie.

Dokładne badanie najemcy obejmuje wypełnienie wniosku o wynajem online i uruchomienie raportów, takich jak kredyt i sprawdzanie tła, historii eksmisji, raportów historii wynajmu i weryfikacji zatrudnienia.

9. Napisz umowę najmu

Niektóre strony internetowe z ofertami wynajmu pozwalają napisać i podpisać umowę najmu w całości online. Jeśli zatrudniłeś zarządcę nieruchomości, mają już umowę najmu, która jest zgodna z prawem lokalnym i państwowym, z dodatkowymi załącznikami, takimi jak zakaz palenia i klauzule współlokatorów, aby pomóc chronić wartość swojego domu.

Jeśli zdecydujesz się napisać własną dzierżawę, strony internetowe, takie jak eForms i ezLandlordForms mają darmowe szablony umowy najmu.

Jako zasada kciuka, to dobry pomysł, aby zebrać tak duży depozyt zabezpieczający, jak pozwala na to lokalne prawo. Im więcej pieniędzy lokator musi zapłacić, aby się wprowadzić, tym mniej prawdopodobne jest, że zniszczy twoją własność. Plus będziesz miał dodatkową ochronę w przypadku, gdy istnieją szkody spowodowane przez najemcę poza normalnym zużyciem.

Prawnej stronie zasobów Nolo.com ma wykres z limitów depozytu bezpieczeństwa dla każdego stanu. W większości stanów, maksymalny depozyt bezpieczeństwa właściciel mieszkalnych może zbierać jest kwota równa jeden lub dwa miesiące czynszu.

Najlepsze strony internetowe z ofertami wynajmu

Strony internetowe Rental listing pomóc rynek swój wolny dom online, aby znaleźć wykwalifikowanego najemcy tak szybko, jak to możliwe. Można znacznie zwiększyć ekspozycję w porównaniu do korzystania tylko znak stoczni lub MLS, syndykat swoją ofertę na wszystkich głównych stronach internetowych nieruchomości, i korzystać z usług przesiewowych najemcy, przygotowanie najmu i automatycznego pobierania czynszu.

Najlepsze witryny wynajem aukcji obejmują:

 • Apartment Finder z ponad 50 milionami miesięcznych wizyt najemców.
 • Avail to witryna z ofertami wynajmu i zarządzania nieruchomościami.
 • Cozy pozwala porównać wnioskodawców obok siebie, ekran najemców i zbierać płatności czynszu online.
 • Homes.com to dobra strona do wykorzystania w celu znalezienia najemców szukających domu jednorodzinnego do wynajęcia.
 • People With Pets pomoże Ci znaleźć wykwalifikowanych najemców do wynajmu przyjaznego zwierzętom.
 • Realtor.com oferty wynajmu otrzymują średnio 18 zapytań w ciągu pierwszych dwóch tygodni.
 • Zillow Rental Manager oferuje pełen zestaw narzędzi do zarządzania wynajmem i otrzymuje ponad 34 miliony odwiedzających każdego miesiąca z ofertami wynajmu syndykowanymi przez Zillow, Trulia i HotPads.

Najważniejsze wskazówki dotyczące wynajmu domu

Wynajmowanie domu nie jest właściwą decyzją dla każdego właściciela domu. Chociaż dodatkowy dochód jest zawsze miły, istnieje wiele czynników do rozważenia, jak również:

 • Zdecyduj, czy chcesz być praktycznym właścicielem, czy zatrudnić zarządcę nieruchomości, który zajmie się pobieraniem czynszu, komunikacją z najemcą i naprawami.
 • Zaplanuj przygotowanie domu dla najemców, w tym przeprowadzenie profesjonalnej inspekcji nieruchomości i dokonanie wszelkich potrzebnych napraw.
 • Uaktualnić swoją własność z elementów, takich jak nowe dopasowanie urządzeń i inteligentnych funkcji domu, które mogą pomóc zmaksymalizować miesięczny czynsz.
 • Sprzedaj swój wolny dom online, aby dotrzeć do jak największej liczby wykwalifikowanych najemców tak szybko, jak to możliwe.

Śledźcie Państwo wszystkie swoje przychody i wydatki związane z wynajmem, przechowujcie dokumenty online i dowiedzcie się, jak sprawić, by Państwa nieruchomość była bardziej dochodowa, zakładając bezpłatne konto w Stessa.

Warto przeczytać