Ostatnia aktualizacja 25 sierpnia, 2022

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości do wynajęcia w Jacksonville, teraz może być świetny czas na sprzedaż. Rynek jest dojrzały dla sprzedających, z niską inwentaryzacją i wysokim popytem od inwestorów. Statystyki rynku nieruchomości pokazują, dlaczego Jacksonville jest gorącym miejscem dla inwestycji właśnie teraz:

 • Zatrudnienie, populacja, mediana dochodów gospodarstw domowych i mediana wartości nieruchomości są na wzrost w Jacksonville (Data USA).
 • Wartości domów w Jacksonville wzrosły o około 95% w ciągu ostatnich 5 lat, tworząc doskonałą okazję dla właścicieli do sprzedaży i zamiany kapitału w gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Jacksonville rosną z roku na rok, kluczowa statystyka, którą każdy inwestor nieruchomości chce zobaczyć (Zumper).

Jacksonville spełnia wiele kryteriów, których szukają inwestorzy, więc możesz otrzymać wiele ofert, kiedy wystawisz swoją nieruchomość na sprzedaż. Przed wystawieniem na sprzedaż, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w większym obszarze Jacksonville, jeśli chcesz szybkiej sprzedaży w uczciwej cenie.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jacksonville

Sprzedaż nieruchomości, która jest obecnie zajęta przez najemcę ma swoje zalety i wady. Niektórzy właściciele próbują nakłonić najemcę do opuszczenia domu przed zakończeniem najmu, podczas gdy inni wymieniają dom jako nieruchomość inwestycyjną zajmowaną przez najemcę.

Jednak ważne jest, aby przemyśleć sprawy i zrobić swoje badania przed podjęciem jakichkolwiek działań. Istnieją 2 kluczowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę:

 1. Twoja obecna umowa najmu: Przeczytaj ją dokładnie, aby zrozumieć swoje prawa i prawa najemcy. W niektórych przypadkach, dzierżawa pozwoli Ci zakończyć umowę wcześnie z odpowiednim wypowiedzeniem. W innych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki umowy - takie jak płacenie czynszu po terminie - i nie zgadza się na dobrowolne opuszczenie lokalu.
 2. Prawa właściciela i najemcy na Florydzie: Niezwykle ważne jest, abyś upewnił się, że robisz wszystko zgodnie z przepisami.

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji o najlepszej opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jacksonville:

1. Sprzedaj swojemu najemcy


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Jeśli myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości w Jacksonville, dlaczego nie sprzedać go do swojego najemcy? Jeśli wynajmowali przez jakiś czas, mogą być zainteresowani kupnem. To może zaoszczędzić Ci czasu i kłopotów, unikając konieczności wystawienia nieruchomości na multiple listing service (MLS). Wystarczy upewnić się, że najemca dostaje wstępnie zatwierdzone do kredytu hipotecznego i że używasz prawej umowy nieruchomości do sprzedaży domu na Florydzie, aby chronić zarówno Ciebie i Twojego najemcy-kupującego.

2. Zapłać najemcy, aby wyjść wcześniej

Możesz spróbować zaoferować gotówkę za klucze zachęty, aby uzyskać najemcę, aby wyprowadzić się przed ich dzierżawy jest w górę. Gotówka za klucze zachęty jest, gdy właściciel oferuje najemcy sumę pieniędzy (czasami równowartość jednego lub 2 miesiące czynszu), aby wyprowadzić się przed ich dzierżawy jest w górę. To da Ci czas na dokonanie wszelkich niezbędnych napraw i wystawienie nieruchomości na sprzedaż.

3. Poczekaj, aż umowa najmu wygaśnie

Jeśli najemca nie chce kupić lub opuścić wcześniej, trzeba będzie poczekać na wygaśnięcie umowy najmu, ale zawsze można umieścić go na liście kilka miesięcy przed upływem najmu. Ważne jest jednak, aby dać najemcy odpowiednie powiadomienie przed wszelkimi pokazami i upewnić się, że będą współpracować. Dodatkowo, przypomnij im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, kiedy się wyprowadzają, jeśli chcą odzyskać swoją kaucję.

4. Sprzedaj z najemcą na miejscu

Korzystanie z platformy internetowej, takiej jak Roofstock, to kolejna dobra opcja do rozważenia przy sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jacksonville. Z Roofstock, można sprzedać swój dom z najemcą w miejscu, co może zaoszczędzić czas i pieniądze:

 • Kontynuuj zbieranie dochodów z wynajmu do dnia zamknięcia transakcji.
 • Poprzez dotarcie do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości na Roofstock, masz większą pulę potencjalnych nabywców niż gdybyś miał wymienić z MLS.
 • Sprzedaż na Roofstock wiąże się z konkurencyjną prowizją od nieruchomości - 3% w porównaniu do typowych 5% lub 6% - co oznacza więcej pieniędzy w kieszeni.
 • Możesz badać rynek Roofstock, aby zobaczyć, co inne właściwości wynajmu w Jacksonville sprzedają, aby pomóc zapewnić, że jesteś konkurencyjny cenowo.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Jacksonville szybko i za najwyższą cenę, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić:

 1. Skomponuj pakiet kupującego, w tym dokumenty takie jak kopia umowy najmu, rolka czynszu lokatora, raporty finansowe, lista sprzedawców, historia konserwacji i podsumowanie wszystkich napraw kapitałowych i ulepszeń wykonanych w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki temu potencjalni nabywcy będą mieli jasny obraz korzyści płynących z zakupu Twojej nieruchomości.
 2. Należy przeprowadzić profesjonalną inspekcję nieruchomości i dokonać wszelkich niezbędnych napraw przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek. To pokaże kupującym, że poważnie podchodzisz do sprzedaży i że nie będą musieli się martwić o żadne ukryte problemy.
 3. Wyjaśnij swoim najemcom nieruchomość jest na sprzedaż, jak pokazy będą obsługiwane, a proces przenoszenia ich istniejącej dzierżawy i depozytu bezpieczeństwa do nowego właściciela. To będzie umieścić swoje umysły na wolności i zapobiec nieporozumieniom w dół drogi.
 4. Oblicz swoje potencjalne zobowiązania podatkowe z tytułu podatku od zysków kapitałowych i zbadaj możliwość wykorzystania wymiany 1031 z odroczonym terminem płatności podatku poprzez zakup zastępczej nieruchomości inwestycyjnej w dowolnym miejscu w USA.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Jacksonville

Oczywiste jest, że będziesz chciał się upewnić, że Twoja nieruchomość jest konkurencyjna cenowo. Jednak może to być trudne, ponieważ chcesz wziąć pod uwagę powierzchnię nieruchomości, a także jej wyniki finansowe:

 • Aby pomóc potencjalnym nabywcom zrozumieć wartość nieruchomości, oblicz stopę kapitalizacji, dzieląc dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą, a następnie przejrzyj Roofstock Marketplace, aby upewnić się, że jesteś wyceniony konkurencyjnie.
 • Użyj zwrotu Cash-on-Cash (CoC), aby pokazać kupującym, ile rocznego przepływu gotówki przed opodatkowaniem wygeneruje ich zaliczka przy obecnych stopach procentowych.
 • Jeśli są potrzebne naprawy, określ wartość po naprawie (ARV), aby kupujący znali natychmiastowy kapitał, który otrzymają po zakończeniu wszystkich odroczonych prac konserwacyjnych.

Wybór odpowiedniej opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jacksonville pomoże zapewnić szybką sprzedaż w świetnej cenie. Uzyskaj darmową wycenę i konsultację.

Warto przeczytać