Ostatnia aktualizacja 9 marca 2022 r.

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem może zapewnić powtarzające się dochody z najmu, wzrost wartości nieruchomości w długim okresie oraz korzyści podatkowe, które są unikalne dla nieruchomości inwestycyjnych. Przy coraz bardziej zmiennej sytuacji na giełdzie i szybko rosnącej inflacji, klasa aktywów związanych z wynajmem nieruchomości pod zabudowę jednorodzinną (SFR) przyciąga kapitał zarówno od inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Atrakcyjne nieruchomości na wynajem można znaleźć na mniejszych rynkach wtórnych i trzeciorzędnych w całym kraju, co jest jednym z powodów, dla których ludzie korzystają z platform internetowych, takich jak Roofstock i Rent to Retirement, aby zdalnie inwestować w nieruchomości.

W tym artykule omówimy sposób działania Roofstock i Rent to Retirement, a także zalety i wady każdej z tych firm, aby pomóc Ci zdecydować, która platforma odpowiada Twoim celom i strategiom inwestycyjnym.


Najważniejsze informacje

 • Zarówno Roofstock, jak i Rent to Retirement pomagają inwestorom w zdalnym zakupie nieruchomości na wynajem.
 • Roofstock jest platformą nr 1 do kupna i sprzedaży nieruchomości typu SFR i w każdej chwili ma setki domów wystawionych na sprzedaż.
 • Rent to Retirement oferuje inwestorom zarówno domy odrestaurowane, jak i nowo wybudowane.

Jak działają Roofstock i Rent to Retirement?


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Zarówno Roofstock, jak i Rent to Retirement ułatwiają inwestowanie w nieruchomości SFR, ale robią to na zupełnie inne sposoby.

Roofstock zapewnia inwestorom szeroki wybór. W każdej chwili na Roofstock Marketplace znajdują się setki nieruchomości jednorodzinnych, małych nieruchomości wielorodzinnych i nieruchomości przeznaczonych do krótkoterminowego wynajmu wakacyjnego, wystawionych na sprzedaż. Inwestor może przeprowadzić własną analizę i badanie due diligence, skorzystać z własnego kredytodawcy lub poprosić Roofstock o rekomendację, a także zakończyć proces zakupu całkowicie online.

W ciągu niespełna 6 lat kupujący i sprzedający na Roofstock przeprowadzili transakcje o wartości ponad 4 miliardów dolarów, dzięki czemu Roofstock stał się numerem jeden wśród rynków inwestowania w domy SFR. Po zakupie nieruchomości inwestorzy mają możliwość nawiązania kontaktu z profesjonalnymi, lokalnymi zarządcami nieruchomości sprawdzonymi przez Roofstock i bezpłatnego zarejestrowania się w Stessa, spółce należącej do Roofstock. Stessa to solidny system oprogramowania oparty na chmurze, który ułatwia śledzenie inwestycji w nieruchomości.

Dla porównania, Rent to Retirement ma kilkadziesiąt nieruchomości wystawionych na sprzedaż w kilku stanach. Firma stosuje proces zakupu, który niektórzy inwestorzy mogą określić jako "fix and flip".

Po uzyskaniu wstępnej zgody na kredyt od jednego z rekomendowanych przez Rent to Retirement kredytodawców, inwestor opracowuje z pomocą doradcy firmowego plan zakupu nieruchomości, która została wyremontowana lub nowo wybudowana przez Rent to Retirement.

Przegląd Roofstock

Roofstock oferuje platformę internetową do inwestowania w domy SFR, krótkoterminowe wynajmy wakacyjne i małe nieruchomości wielorodzinne. Roofstock jest dobrym wyborem dla inwestorów, którzy lubią podejmować własne decyzje i być odpowiedzialni za całą transakcję od początku do końca.

Inwestorzy kupują domy na Roofstock Marketplace bezpośrednio od sprzedających, a platforma została zaprojektowana w taki sposób, aby inwestorzy mogli działać bez pośredników nieruchomości. Oczywiście inwestorzy, którzy chcą korzystać z usług własnych agentów, mogą to zrobić lub otrzymać skierowanie do certyfikowanego agenta nieruchomości na rynku, na którym znajduje się nieruchomość.

Inwestorzy mogą analizować nieruchomości wystawione na sprzedaż na Roofstock i przeprowadzać badania due diligence. Inwestorzy mogą badać każdy rynek nieruchomości i analizować ryzyko i korzyści związane z daną okolicą, wykorzystując kluczowe kryteria, takie jak wartość domów, wskaźniki zatrudnienia oraz oceny dzielnic szkolnych i sąsiedztwa.

Po zamknięciu transakcji nabywcy mają możliwość nawiązania rozmowy z lokalnym zarządcą nieruchomości, który zajmie się codziennymi sprawami, takimi jak zarządzanie najemcami i utrzymanie nieruchomości, co może ułatwić zdalne inwestowanie w nieruchomości.

Poza domami SFR, małymi nieruchomościami wielorodzinnymi i krótkoterminowym wynajmem wakacyjnym, Roofstock oferuje portfele jedno- i wielorodzinnych nieruchomości na wynajem, nowo wybudowane domy od Lennar Homes, akcje śledzące powiązane z wynikami ekonomicznymi, w pełni zarządzane portfele poprzez Roofstock One oraz program Bring Your Own Property dla kupujących, którzy chcą mieć dostęp do wszystkich analiz, jakie Roofstock oferuje inwestorom na Roofstock Marketplace.

Struktura opłat

Roofstock ma całkowicie przejrzystą i konkurencyjną strukturę opłat. Złożenie oferty na Roofstock jest bezpłatne. Po zaakceptowaniu oferty kupujący uiszcza opłatę w wysokości 0,5% ceny zakupu nieruchomości lub 500 USD, w zależności od tego, która kwota jest wyższa. Sprzedający płacą prowizję w wysokości 3% ceny sprzedaży nieruchomości lub 2 500 USD, w zależności od tego, która kwota jest wyższa.

Podsumowanie funkcji

Roofstock sprawia, że znalezienie i zbadanie nieruchomości do wynajęcia jest łatwe. Każda oferta nieruchomości zawiera zdjęcia i widok ulicy, raporty dotyczące tytułu prawnego, aktualne informacje o wynajmie oraz listę czynszów z historią najemców, jeśli dom jest już wynajęty.

Inwestorzy mogą wyszukiwać nieruchomości do wynajęcia na podstawie kluczowych kryteriów i wskaźników finansowych, w tym:

 • Lokalizacja
 • Cena katalogowa
 • Powierzchnia
 • Liczba łóżek i łazienek
 • Ocena okolicy
 • Najlepsze szkoły
 • Zajętość
 • Minimalny rok budowy
 • Nowo notowane
 • Obniżona cena
 • Tylko gotówka
 • Dyskonto w stosunku do wyceny
 • Wyższa rentowność
 • Miesięczny czynsz
 • 2 do 4 jednostek
 • Roczna aprecjacja
 • Stopa zwrotu brutto
 • Stopa kapitalizacji
 • 1% Zasada
 • Sekcja 8

Plusy

 • Przejrzyste, jednorazowe opłaty transakcyjne, skierowanie do sprawdzonych lokalnych zarządców nieruchomości i partnerów finansowych oraz zamknięcie transakcji ułatwione przez platformę Roofstock
 • Setki ofert nieruchomości typu SFR i małych nieruchomości wielorodzinnych w szerokim zakresie cenowym
 • Dodatkowe możliwości inwestycyjne, takie jak krótkoterminowy wynajem wakacyjny, istniejące portfele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, nowo wybudowane domy od Lennar Homes oraz Roofstock One Tracking Stocks do pasywnego inwestowania.
 • Dane z aplikacji Roofstock Neighborhood Ratings i Kalkulatora Chmur mogą pomóc inwestorom w oszacowaniu czynszu rynkowego, tworzeniu zysków pro forma przy użyciu różnych scenariuszy inwestycyjnych oraz porównywaniu wielu nieruchomości w celu podjęcia bardziej świadomej decyzji.
 • Możliwość uzyskania natychmiastowego przepływu gotówki od dnia zamknięcia transakcji, jeśli dom jest już zamieszkany przez najemców.

Wady

 • Szukanie nieruchomości do wynajęcia w dziesiątkach różnych miast oraz przeprowadzanie badań i due diligence może nie spodobać się każdemu inwestorowi w nieruchomości

Przegląd Rent to Retirement

Rent to Retirement twierdzi, że jest partnerem dla inwestorów poszukujących wolności finansowej i długoterminowego bogactwa, pomagając ludziom cieszyć się korzyściami płynącymi z inwestowania w nieruchomości bez bólu głowy. Firma stosuje podejście, które niektórzy mogą określić jako "fix-and-flip", czyli odnawianie domów i sprzedawanie ich inwestorom.

Opcje inwestycyjne wymienione na stronie internetowej Rent to Retirement obejmują odnowione i istniejące zasoby, nowe budynki, nieruchomości o podwyższonym standardzie i domy wakacyjne. Firma zatrudnia zespół profesjonalistów, w tym prawników, biegłych rewidentów (CPA), kredytodawców, zarządców nieruchomości i ubezpieczycieli.

Rent to Retirement działa obecnie na 11 rynkach: Birmingham, AL; Montgomery, AL; Cape Coral, FL; Cincinnati, OH; Cleveland, OH; Detroit, MI; Greenville, SC; Indianapolis, IN; Kansas City, KS; Little Rock, AR; i Minneapolis, MN.

Zgodnie z arkuszem kalkulacyjnym, który Rent to Retirement udostępnia na swojej stronie internetowej w celu informowania o aktywnym stanie magazynowym, w momencie publikacji firma posiada 27 domów dostępnych na sprzedaż, w tym 5 nowo wybudowanych domów w podrejonie Cape Coral. Przy każdej nieruchomości znajduje się link do broszury w Google Docs, która zawiera podstawowe informacje o nieruchomości, jej statusie, zdjęcia oraz rachunek przepływów pieniężnych pro forma z przewidywanym zwrotem z inwestycji (ROI).

Zakup z Rent to Retirement odbywa się w 5 krokach, które według firmy są takie same jak każda inna transakcja na rynku nieruchomości:

 1. Uzyskanie wstępnej akceptacji u jednego z rekomendowanych przez Rent to Retirement kredytodawców.
 2. Rozmowa strategiczna z jednym z doradców inwestycyjnych firmy w celu omówienia celów i kryteriów.
 3. Wspólnie opracować plan, który pozwoli określić rynki i nieruchomości.
 4. Zidentyfikowanie nieruchomości i podjęcie działań polegających na podpisaniu umowy na zakup domu.
 5. Rozpoczęcie oceny ryzyka i badania due diligence, przy czym typowy czas zamknięcia transakcji wynosi od 4 do 6 tygodni.

Struktura opłat

Rent to Retirement nie ujawnia konkretnej struktury opłat na swojej stronie internetowej, ale twierdzi, że marża zysku firmy jest wbudowana w cenę zakupu każdego domu.

Chociaż cena zakupu nie może być negocjowana, firma twierdzi, że domy są wyceniane "bardzo odpowiednio - nie mówiąc już o agresywności", aby zapewnić dobre zyski i przepływ gotówki. W związku z tym Rent to Retirement może być w stanie zaoferować "jakąś zachętę" dla stałych klientów, którzy kupili od firmy wiele nieruchomości.

Podsumowanie oferty

Rent to Retirement ma obecnie 27 domów wystawionych na sprzedaż na Florydzie, w Indianie, Kansas, Missouri, Ohio i Pensylwanii. Nieruchomości są połączeniem domów do remontu, które są w trakcie przebudowy lub zostały ukończone w ciągu ostatnich 90 dni, istniejących nieruchomości, które zostały przebudowane w ciągu ostatnich 3 do 36 miesięcy, krótkoterminowego luksusowego wynajmu wakacyjnego w pobliżu Disneya oraz 5 nowych domów w dzielnicy Cape Coral.

Firma wierzy, że największym czynnikiem odróżniającym Rent to Retirement od innych firm w branży jest długoterminowa relacja, jaką Rent to Retirement buduje ze swoimi klientami:

 • Rent to Retirement dostarcza klientom wyremontowane lub nowo wybudowane nieruchomości, które są wynajęte i profesjonalnie zarządzane do czasu zamknięcia transakcji.
 • Nieruchomości wybierane są w oparciu o cele i strategie każdego inwestora, a każdy rynek może się różnić pod względem takich czynników, jak cena, wzrost wartości i podatki.
 • Rent to Retirement działa w Missouri, Ohio, na Florydzie, w Alabamie, Indianie, Arkansas, Quad Cities, Minnesocie, Michigan i Pensylwanii.
 • Określając rynki inwestycyjne, Rent to Retirement szuka rynków w oparciu o takie kryteria, jak: przyjazne prawo dla wynajmujących, niskie podatki, wzrost liczby ludności i miejsc pracy, wysoki popyt na wynajem oraz wysokie stawki czynszu w stosunku do cen domów.

Korzyści

 • Rent to Retirement wyszukuje i remontuje domy, dzięki czemu inwestorzy nie muszą tego robić.
 • Domy mogą być już wynajęte najemcy lub gotowe na przyjęcie najemcy.
 • Oprócz domów do remontu, firma oferuje również nowe budownictwo i krótkoterminowy wynajem wakacyjny.

Wady

 • Ograniczona liczba nieruchomości do wyboru na ograniczonej liczbie rynków.
 • Nie ma mechanizmu umożliwiającego przeprowadzenie badania due diligence i zakup nieruchomości w całości przez Internet.
 • Marża zysku jest wkalkulowana w ceny zakupu domów, choć procentowy udział zysku nie jest ujawniany na stronie internetowej firmy.
 • Rent to Retirement nie negocjuje cen, twierdząc, że firma uważa, iż nieruchomości są wyceniane odpowiednio i że wszystkie domy są zazwyczaj sprzedawane w ciągu kilku dni po podanych cenach.
 • Na stronie internetowej firmy nie jest jasne, czy inwestorzy mogą korzystać z własnych kredytodawców. Rent to Retirement twierdzi, że celem firmy jest łączenie inwestorów z kredytodawcami, którzy mogą pomóc inwestorom w osiągnięciu ich celów.

Roofstock vs. Rent to Retirement: Jak wybrać?

Zarówno Roofstock, jak i Rent to Retirement mają na celu ułatwienie inwestowania w nieruchomości. Jednak podczas gdy Roofstock zapewnia inwestorom swobodę wyboru, Rent to Retirement stosuje bardziej podejście home-flipping.

Domy zakupione od Rent to Retirement zostały wyremontowane przez firmę (lub nowo wybudowane), a inwestorzy, którzy chcą dokonać zakupu, muszą uzyskać wstępne zatwierdzenie od jednego z rekomendowanych przez firmę kredytodawców i zapłacić nienegocjowalną cenę wywoławczą.

Z drugiej strony, inwestorzy Roofstock mogą swobodnie wybierać spośród setek domów jednorodzinnych, małych nieruchomości wielorodzinnych i wynajmu krótkoterminowego wystawionych na sprzedaż w ponad 24 stanach. Po przeanalizowaniu potencjalnych zysków i przeprowadzeniu badania due diligence, kupujący i sprzedający mogą negocjować za pośrednictwem platformy Roofstock.

Warto przeczytać