Ostatnia aktualizacja 19 września 2022 r.

Jeśli szukasz sprzedać swój wynajem nieruchomości w Kansas City, MO, teraz może być świetny czas. Niski poziom zapasów i wysoki popyt ze strony inwestorów sprawiły, że w Kansas City panuje rynek sprzedawcy:

 • Populacja, zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości rosną w Kansas City (Data USA).
 • Wartości domów w Kansas City wzrosły o około 78% w ciągu ostatnich 5 lat, a sprzedający korzystają z okazji, aby sprzedać i zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Kansas City rosną z roku na rok, z 45% gospodarstw domowych zajętych przez najemców, 2 statystyki, które każdy kupujący nieruchomości uwielbia widzieć (Zumper).

Wszystkie te trendy wskazują na jedną rzecz: Kansas City jest doskonałym miejscem do sprzedaży teraz, jeśli szukasz szybkiej sprzedaży w uczciwej cenie. Dobrą wiadomością jest to, że sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Kansas City nie musi być trudnym lub stresującym procesem. Przy odrobinie przygotowania i zrozumienia rynku, można sprzedać szybko i uzyskać świetny zwrot z inwestycji.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Kansas City

Sprzedaż nieruchomości na wynajem, która jest obecnie zajmowana przez najemcę, ma swoje zalety i wady, dlatego niektórzy właściciele starają się skłonić najemcę do opuszczenia lokalu przed wygaśnięciem umowy najmu. Jednak przed podjęciem tego kroku, ważne jest, aby przemyśleć sprawy i zrobić badania na temat 2 kluczowych aspektów:

 1. Przejrzyj swoją aktualną umowę najmu, aby zrozumieć, jakie są Twoje prawa, jak również prawa najemcy. W niektórych przypadkach, umowa najmu może pozwolić Ci na wcześniejsze rozwiązanie umowy z odpowiednim wypowiedzeniem. Alternatywnie, może być konieczne dążenie do eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki najmu - takie jak płacenie czynszu z opóźnieniem - i odmawia dobrowolnego opuszczenia mieszkania.
 2. Zapoznaj się z prawem dotyczącym wynajmu w Missouri, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich zasad i przepisów.

Po zrozumieniu, co możesz, a czego nie możesz zrobić zgodnie z prawem, następnym krokiem jest podjęcie decyzji o najlepszym sposobie postępowania przy sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Kansas City. Każda opcja ma swoje zalety i wady, więc ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie opcje przed podjęciem decyzji.

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Jeśli szukasz do sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Kansas City, jedną z opcji jest sprzedaż bezpośrednio do swojego najemcy. Może to być świetny sposób, aby uniknąć kłopotów z wystawieniem nieruchomości na multiple listing service (MLS).

Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że najemca jest wstępnie zatwierdzony do kredytu hipotecznego i że używasz prawej umowy nieruchomości do sprzedaży domu w Missouri. Pomoże to chronić zarówno Ciebie, jak i Twojego najemcę-kupującego.

2. Zapłać najemcy za wcześniejsze opuszczenie mieszkania

Jeśli najemca nie chce kupić nieruchomość, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia przed dzierżawy jest w górę, oferując gotówkę za klucze zachęty.

Cash-for-keys incentive to umowa pomiędzy wynajmującym a najemcą, w której wynajmujący zapewnia pomoc finansową w zamian za zwrócenie przez najemcę kluczy do wynajmowanej nieruchomości. Ten rodzaj porozumienia jest często używany jako sposób na skłonienie najemców do wcześniejszego opuszczenia wynajmowanej jednostki, aby można było dokonać napraw przed wystawieniem domu na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Mogą być chwile, kiedy trzeba czekać, aż dzierżawa wygasa. Zazwyczaj można wymienić swoją własność wynajmu kilka miesięcy przed dzierżawy jest w górę.

Zawsze daj najemcy wystarczająco dużo czasu przed pokazami i przypomnij im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, kiedy się wyprowadzą, jeśli chcą odzyskać swój depozyt. W niektórych stanach wynajmujący mogą wstrzymać część lub całość depozytu najemcy, by zapłacić za szkody spowodowane przez najemcę, które nie są normalnym zużyciem.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Sprzedając nieruchomość do wynajęcia w Kansas City, wielu właścicieli nieruchomości korzysta z platformy internetowej, takiej jak Roofstock. W ten sposób mogą sprzedać swój dom z najemcą na miejscu i zaoszczędzić czas i koszty prób przekonania najemcy do opuszczenia lokalu. Niektóre korzyści z używania Roofstock obejmują:

 • Zbieranie przychodów z wynajmu do dnia zamknięcia transakcji
 • Posiadanie domu widzianego przez globalną sieć wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości (w przeciwieństwie do tych w lokalnym MLS)
 • Płacenie konkurencyjnej prowizji od nieruchomości
 • Wyprzedzanie konkurencji dzięki możliwości sprawdzenia, za co sprzedają się inne nieruchomości w Kansas City na rynku Roofstock.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Aby sprzedać nieruchomość do wynajęcia w Kansas City szybko i za wysoką cenę, wykonaj następujące 4 kroki:

 1. Zbierz razem ważne dokumenty związane z nieruchomością, takie jak kopia umowy najmu i rolka czynszu najemcy, raporty finansowe, w tym zestawienie zysków i strat (P&L), lista sprzedawców i zapisy dotyczące konserwacji oraz podsumowanie wszelkich napraw kapitałowych lub ulepszeń przeprowadzonych w ostatnich latach.
 2. Miej profesjonalną inspekcję nieruchomości wykonaną w celu zidentyfikowania wszelkich potencjalnych problemów, które mogą być deal-breakers dla kupujących, i zająć się tymi kwestiami przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek.
 3. Poinformuj najemców o swoich planach sprzedaży nieruchomości, jak będą obsługiwane pokazy i proces przekazywania ich istniejącej dzierżawy i kaucji nowemu właścicielowi.
 4. Zrozum swoje potencjalne zobowiązania podatkowe z tytułu podatku od zysków kapitałowych i zbadaj możliwość wykorzystania wymiany 1031 z odroczonym terminem płatności podatku poprzez nabycie innej nieruchomości inwestycyjnej w dowolnym miejscu w Stanach Zjednoczonych.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Kansas City

Sprzedaż nieruchomości na wynajem w KC polega na znalezieniu odpowiedniej równowagi między ceną a wartością. Chcesz mieć konkurencyjną cenę wywoławczą za stopę kwadratową, ale chcesz również być w stanie pokazać potencjalnym nabywcom korzyści finansowe z zakupu nieruchomości:

 • Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest obliczenie stopy kapitalizacji. Odbywa się to poprzez podzielenie dochodu operacyjnego netto (NOI) przez cenę wywoławczą. Wskaźnik ten można następnie porównać do podobnych nieruchomości na sprzedaż w Twojej okolicy, co pomoże Ci określić, czy wyceniasz swoją nieruchomość prawidłowo.
 • Inną metryką, którą można wykorzystać jest zwrot z gotówki. To pomaga potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile pieniędzy ich zaliczka wygeneruje, gdy sfinansują swoje stawki zakupu.
 • Ważne jest również, aby określić, co po wartości naprawy (ARV) nieruchomości jest, jeśli nie można sobie pozwolić, aby wszystkie potrzebne naprawy. To da kupującym pomysł na natychmiastowy kapitał, który otrzymają po wykonaniu wszystkich czynności konserwacyjnych.

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, wybierając odpowiednią opcję sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Kansas City pomoże doprowadzić do szybkiej sprzedaży w doskonałej cenie. Aby zacząć, uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację dla swojej nieruchomości w Kansas City.

Warto przeczytać