Ostatnia aktualizacja 10 marca 2022 r.

Blockchain - podstawowa technologia rozproszonej księgi, która napędza bitcoin, ethereum i inne kryptowaluty - staje się coraz bardziej popularna i obiecująca dla szerokiej gamy przypadków użycia ze względu na jej ogromny potencjał napędzania kolejnej fali innowacji technologicznych.

Liderzy rynku nieruchomości mają powody do szczególnego optymizmu, jeśli chodzi o możliwości ekosystemu blockchain. Ma on ogromny potencjał, aby poprawić przejrzystość, odpowiedzialność i płynność w wielu dziedzinach związanych z nieruchomościami, od transakcji po prowadzenie rejestrów. Krytyczne informacje, które tradycyjnie były niedostępne lub przechowywane w niekompletnych dokumentach, mogą swobodnie przepływać wraz z wdrożeniem technologii blockchain - pomyślmy o umowach, aktach notarialnych, dowodach własności, weryfikacji tożsamości i historii inspekcji dla nieruchomości wszelkiego rodzaju.

W Roofstock koncentrujemy się na tym, aby nieruchomości - tradycyjnie niepłynna klasa aktywów - stały się radykalnie dostępne, opłacalne i proste. Dlatego też, dzięki nowym środkom z naszej rundy finansowania serii E, planujemy intensywnie inwestować w tę technologię z korzyścią dla naszych inwestorów i całej społeczności nieruchomości. Korzystając z systemu rozproszonej księgi, ludzie mogliby tworzyć cyfrowe tokeny reprezentujące domy, dzięki czemu kupno i sprzedaż nieruchomości stałyby się bardziej przejrzyste i proste niż kiedykolwiek. Przez jeden raporttokenizacja nieruchomości może stać się rynkiem o wartości 1,4 bln USD, nawet jeśli w ciągu najbliższych 5 lat tokenizacja obejmie zaledwie 0,05% nieruchomości.

Ciężko pracujemy nad zbadaniem, w jaki sposób budowanie produktów Roofstock na blockchainie może przynieść korzyści obecnym inwestorom Roofstock SFR i Roofstock OneOprócz inwestorów kryptowalutowych, którzy mogą być zainteresowani dywersyfikacją swojego cyfrowego bogactwa poprzez zakup tokenów reprezentujących rzeczywiste aktywa. W związku z tym mam przyjemność poinformować, że zostaliśmy przyjęci do Stevens Center for Innovation in Finance na Uniwersytecie Pensylwanii Wharton's Cypher Acceleratorktóry jest prowadzony przez najwyższej klasy zespół profesorów i studentów UPenn i jest sponsorowany przez starszych doradców, takich jak Tim Draper, Mark Cuban i Jeff Amico.

Tokenizacja domów to tylko jeden z elementów stosu technologii, który ma zrewolucjonizować przyszłość nieruchomości i przekształcić je w bardziej zdemokratyzowany, dostępny rynek. Nasza inicjatywa blockchain, wraz z naszym wewnętrznym inkubatorem i akceleratorem technologii nowej generacji, Roofstock Labs, jest liderem w dziedzinie nieruchomości w potężny sposób. Zespół Roofstock z niecierpliwością czeka na kolejne informacje w nadchodzących miesiącach!

Warto przeczytać