Ostatnia aktualizacja 26 lipca 2022 r.

Nie ma znaczenia, czy jesteś właścicielem jednej nieruchomości, czy kilku; sprzedaż nieruchomości czynszowej w Memphis może być świetną decyzją. Przy niskim stanie zapasów i wysokim popycie ze strony inwestorów, rynek ten może zapewnić doskonały zwrot dla każdego, kto chce sprzedać (lub zainwestować) w nieruchomość:

 • Wzrost zatrudnienia, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości rosną w Memphis (Data USA).
 • Wartość domów w Memphis wzrosła o ponad 90% w ciągu ostatnich 5 lat, a sprzedający korzystają z okazji, aby sprzedać i zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Memphis rosną z roku na rok, co jest trendem, który każdy nabywca nieruchomości uwielbia widzieć (Zumper).

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Memphis może być szybkim i łatwym procesem, jeśli rozumiesz dostępne opcje. Wystawienie nieruchomości na sprzedaż na silnym rynku nieruchomości, takim jak Memphis, może skutkować wieloma ofertami, ale ważne jest, aby znać wszystkie opcje przed wejściem na rynek. Jeśli chcesz szybko sprzedać nieruchomość za uczciwą cenę, rozważ wszystkie poniższe opcje sprzedaży wynajmowanej nieruchomości w rejonie Memphis.

Twoje opcje sprzedaży wynajmowanej nieruchomości w Memphis

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia może być trudna, zwłaszcza jeśli w domu mieszka lokator. Chociaż skłonienie najemcy do opuszczenia domu przed zakończeniem umowy najmu może wydawać się najlepszą opcją, ważne jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw przed podjęciem jakichkolwiek decyzji:

 • Zacznij od zrozumienia swoich praw i praw najemcy zgodnie z aktualną umową najmu. W niektórych przypadkach możesz być w stanie rozwiązać umowę najmu wcześniej z wystarczającym wypowiedzeniem. Jednakże, jeśli najemca naruszył warunki umowy najmu - takie jak płacenie czynszu po terminie - i nie zgadza się na opuszczenie lokalu, możesz być w stanie rozpocząć postępowanie eksmisyjne.
 • Ważne jest, aby zrozumieć prawa właściciela i najemcy w Tennessee, więc można zrobić wszystko zgodnie z przepisami i uniknąć potencjalnych problemów w dół drogi.

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, która opcja może dać ci najlepszy potencjalny zwrot:

1. Sprzedać do swojego najemcy

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Memphis, jedną z opcji jest sprzedaż najemcy i ominięcie serwisu MLS. Może to być dobry wybór, jeśli wynajmowali przez jakiś czas i są zainteresowani kupnem.

Aby to zrobić, upewnij się, że są one wstępnie zatwierdzone do kredytu hipotecznego i użyć odpowiedniego kontraktu nieruchomości do sprzedaży domu w Tennessee. Pomoże to chronić zarówno Ciebie, jak i Twojego najemcę-kupującego.

2. Zapłać najemcy, aby opuścił wcześniej

Jeśli twój najemca nie chce kupić, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia oferując gotówkę za klucze zachęty. Gotówka za klucze zachęty jest, gdy właściciel oferuje zapłacić najemcy do opuszczenia ich nieruchomości najmu wcześnie.

Można to zrobić poprzez pomoc w pokryciu kosztów przeprowadzki najemcy lub zaoferowanie części kaucji za jego nowy dom. Oferując tę zachętę, właściciele mogą szybko pozbyć się lokatorów z nieruchomości i mieć czas na dokonanie wszelkich potrzebnych napraw przed wystawieniem jej na sprzedaż.

3. Poczekaj, aż umowa najmu wygaśnie

W innych sytuacjach może być konieczne, aby poczekać do wygaśnięcia umowy najmu. Jednak nadal można umieścić nieruchomość do wynajęcia na rynku kilka miesięcy przed końcem najmu, nawet gdy nieruchomość jest zajęta. Przy odpowiednim wyczuciu czasu i marketingu, możesz być w stanie sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia stosunkowo łatwo.

Ważne jest, aby dać swoim najemcom odpowiednie powiadomienie przed pokazami. Należy również przypomnieć im, że muszą pozostawić nieruchomość w dobrym stanie, jeśli chcą uzyskać pełną kaucję z powrotem, gdy się wyprowadzą.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoją nieruchomość w Memphis, możesz skorzystać z platformy internetowej, takiej jak Roofstock. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na próbę przekonania najemcy do wyprowadzki:

 • Dzięki Roofstock możesz sprzedać swoją nieruchomość bez konieczności wypierania najemcy. W ten sposób możesz zbierać dochody z wynajmu aż do dnia zamknięcia transakcji.
 • Dzięki sprzedaży na Roofstock, będziesz miał dostęp do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości w przeciwieństwie do ograniczonej ekspozycji na lokalnym MLS.
 • Na Roofstock możesz sprzedawać za potencjalnie niższą prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu do typowych 5% do 6%), aby zwiększyć swoje zyski.
 • Możesz skorzystać z rynku Roofstock, aby sprawdzić, za co sprzedają się inne nieruchomości do wynajęcia w Memphis i wyprzedzić konkurencję.

Co należy zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcesz szybko sprzedać nieruchomość do wynajęcia w Memphis za jak największe pieniądze, jest kilka kroków, które powinieneś podjąć przed wystawieniem jej na rynek:

 • Skomponuj pakiet kupującego z ważnych dokumentów, takich jak kopia umowy najmu i rolka czynszu najemcy, raporty finansowe, lista sprzedawców i historia konserwacji oraz podsumowanie wszystkich napraw kapitałowych i ulepszeń wykonanych w ciągu ostatnich kilku lat. To może dać kupującym większą pewność, że dokonują mądrej inwestycji przy zakupie nieruchomości.
 • Należy przeprowadzić profesjonalną inspekcję nieruchomości przed wystawieniem domu na rynek, aby można było wcześniej dokonać niezbędnych napraw i uniknąć potencjalnego targowania się z kupującymi o cenę.
 • Zrozum prawa lokatorów w Memphis. Będziesz musiał powiadomić ich o pokazach i jeśli nie opuszczają nieruchomości, zapewnić im sposób na przeniesienie ich dzierżawy i kaucji na nowego właściciela.
 • Jeśli chcesz odroczyć płacenie podatku od zysków kapitałowych przy sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej, wymiana 1031 może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Korzystając z wymiany 1031, można opóźnić płacenie podatku poprzez zakup zastępczej nieruchomości inwestycyjnej w dowolnym miejscu w USA. Może to być świetny sposób na dalszy rozwój portfela inwestycyjnego bez konieczności płacenia dużego rachunku podatkowego za jednym razem.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Memphis

Kiedy wyceniasz swoją nieruchomość na sprzedaż w Memphis, znajdź złoty punkt pomiędzy ceną wywoławczą za stopę kwadratową a wynikami finansowymi nieruchomości. Upewnij się, że podkreślasz wszystkie wspaniałe cechy swojego wynajmu, aby uzyskać szybkie zamknięcie w świetnej cenie:

 • Aby prawidłowo wycenić nieruchomość do wynajęcia, podziel dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą, aby obliczyć stopę kapitalizacji. Następnie porównaj ten wskaźnik z podobnymi nieruchomościami na sprzedaż w Twojej okolicy, aby upewnić się, że Twoja cena wywoławcza jest konkurencyjna.
 • Cash-on-cash return może pomóc potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile pieniędzy wygeneruje ich zaliczka, gdy sfinansują swój zakup przy obecnych stopach procentowych.
 • Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dokonanie wszystkich potrzebnych napraw, określ wartość nieruchomości po naprawie (ARV). Pomoże to nabywcom zrozumieć natychmiastowy kapitał, który otrzymają po wykonaniu wszystkich prac konserwacyjnych.

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia w Memphis, wybierz opcję, która pomoże Ci uzyskać najlepszą cenę na odpowiednich warunkach. Aby zacząć, uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację.

Warto przeczytać