Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2021 r.

Zrozumienie podstaw nieruchomości może pomóc kupującemu lub sprzedającemu być o krok przed konkurencją na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. Od zakupu domu do zamieszkania do zakupu nieruchomości do wynajęcia, posiadanie nieruchomości może być kluczowym sposobem budowania wartości netto, oszczędzania pieniędzy na podatkach, a nawet generowania dodatkowego dochodu na boku.


Najważniejsze informacje

 • Główne powody posiadania nieruchomości to wzrost wartości nieruchomości, wykorzystanie niższych stóp procentowych do posiadania "prawdziwych" aktywów, zabezpieczenie przed inflacją i generowanie dodatkowego dochodu.
 • Istnieją cztery rodzaje nieruchomości: mieszkalne, komercyjne, przemysłowe i gruntowe.
 • Korzyści podatkowe z posiadania nieruchomości obejmują odliczanie odsetek od kredytu hipotecznego, podatków od nieruchomości oraz wyłączenie do $500,000 z podatku od zysków kapitałowych, gdy główna rezydencja jest sprzedawana.

Dlaczego ludzie posiadają nieruchomości

Ludzie nabywają nieruchomości z różnych powodów, w tym możliwość budowania bogactwa w długim okresie czasu, generowania dodatkowych miesięcznych przepływów pieniężnych i zabezpieczania się przed ryzykiem rosnącej inflacji.

Wzrost wartości nieruchomości

Ceny nieruchomości historycznie zwiększają swoją wartość w długim okresie czasu. Po prostu dbając o dom, płacąc podatki i ubezpieczenie, właściciel domu może być w stanie zwiększyć swoją wartość netto. Według Zillow (30 września 2021), typowa wartość domu o średnim poziomie cen wzrosła o około 93% od listopada 2011, z prognozowanym wzrostem cen domów o kolejne 13,6% w ciągu najbliższego roku.

Potencjał miesięcznego dochodu

Ludzie nie muszą być profesjonalnymi inwestorami na rynku nieruchomości, aby wygenerować dodatkowy dochód z wynajmu nieruchomości. Niektóre popularne sposoby na zarabianie pieniędzy z nieruchomości to wynajem dodatkowej sypialni, przekształcenie piwnicy lub strychu w kawalerkę lub wykorzystanie części garażu jako powierzchni magazynowej do wynajęcia.

Wykorzystaj niskie stopy procentowe

Chociaż stopy procentowe kredytów hipotecznych stopniowo rosną, nadal są na historycznie niskim poziomie. Jak donosi Freddie Mac, na dzień 10 listopada 2021 r., 30-letnia hipoteka o stałej stopie procentowej jest obecnie oprocentowana na poziomie 2,98%, a 15-letnia hipoteka o stałej stopie procentowej oferuje oprocentowanie na poziomie 2,27%. Dla kredytobiorców z dobrą oceną kredytową i stosunkiem zadłużenia do dochodu, zaliczki na sfinansowanie zakupu głównego miejsca zamieszkania są tak niskie, jak 3,5% przy kredycie FHA i 0% dla kwalifikujących się kredytobiorców kredytu VA.

Potencjalne zabezpieczenie przed inflacją

Ludzie posiadają również nieruchomości, aby potencjalnie zabezpieczyć się przed inflacją. Gdy koszty budowy wzrastają z powodu wyższych płac i kosztów zaopatrzenia, budowniczowie przenoszą wyższe koszty budowy domu na kupującego. To z kolei powoduje, że zarówno ceny nowych domów, jak i ceny domów do odsprzedaży rosną. Poprzez zakup nieruchomości, inwestorzy są w stanie zablokować cenę nieruchomości w dzisiejszych dolarach - unikając wpływu przyszłej inflacji i wzrostu cen.

4 różne rodzaje nieruchomości

Pierwszą rzeczą, o której większość ludzi myśli, gdy słyszy słowa "nieruchomość" jest własność mieszkaniowa, jak dom jednorodzinny, dom miejski, condo, lub mieszkanie. Jednak w rzeczywistości istnieją cztery główne rodzaje klas nieruchomości:

 • Residential nieruchomości obejmuje domy jednorodzinne, kondominia i townhomes, domy mobilne i małe nieruchomości wielorodzinne z 2-4 jednostek.
 • Nieruchomości komercyjne obejmują nieruchomości wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, takie jak detaliczne centra handlowe, budynki biurowe, duże budynki mieszkalne i nieruchomości o mieszanym przeznaczeniu, które mają kombinację powierzchni mieszkalnej i komercyjnej.
 • Nieruchomości przemysłowe obejmują centra magazynowe i dystrybucyjne, chłodnie i mroźnie, laboratoria i nieruchomości badawczo-rozwojowe, magazyny i fabryki.
 • Grunty obejmują niezabudowane lub surowe grunty, grunty wykorzystywane do górnictwa, rolnictwa lub ranczingu, podziały domów z działkami, a nawet poszczególne działki same.

Korzyści podatkowe związane z nieruchomościami

Wiele osób jest zaskoczonych, aby dowiedzieć się, że prawa podatkowego w USA są przyjazne dla ludzi, którzy posiadają nieruchomości. Korzyści podatkowe są jednym z powodów, dla których wiele osób inwestuje w nieruchomości.

Oto niektóre z głównych korzyści podatkowych wynikających z posiadania domu, według Tax Policy Center:

Odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego

Właściciele domów mogą odliczyć odsetki zapłacone od maksymalnie $750,000 długu hipotecznego zaciągniętego po 14 grudnia 2017 r. na zakup lub ulepszenie pierwotnego lub wtórnego miejsca zamieszkania, takiego jak dom wakacyjny.

Odliczenie od podatku od nieruchomości

Pod warunkiem, że zeznanie podatkowe jest itemized, właściciel domu może odliczyć podatki od nieruchomości zapłacone za dom, do maksymalnej kwoty $10,000 w podatkach stanowych i lokalnych.

Wyłączenie z podatku od zysków kapitałowych

Zyski kapitałowe ze sprzedaży domu są wolne od podatku, aż do limitu $250,000 dla osób fizycznych lub $500,000 dla osób rozliczających się wspólnie. Zasadą jest, że podatnik musi mieszkać w domu jako głównym miejscu zamieszkania przez 2 z poprzednich 5 lat, a nie ubiegać się o jakiekolwiek inne wyłączenie z podatku od zysków kapitałowych ze sprzedaży głównego miejsca zamieszkania w ciągu 2 poprzednich lat.

Jak inwestować w nieruchomości

Ludzie kupują nieruchomości z dwóch głównych powodów.

Pierwszym z nich jest zakup domu jako głównego miejsca zamieszkania, a nie w celu wynajmu i generowania dochodu z wynajmu. Wspólne sposoby, aby znaleźć dom na sprzedaż do życia w obejmują:

 • Agent nieruchomości z dostępem do lokalnego MLS.
 • Online platformy aukcji, takie jak Zillow i Realtor.com.
 • Word-of-mouth mówiąc do rodziny lub przyjaciół, aby znaleźć off aukcji rynku.

Drugi powód, dla którego ludzie kupują nieruchomości jest jako inwestycja, z nadzieją na generowanie powtarzających się dochodów i zysków w długim okresie czasu. Niektóre ze sposobów inwestowania w nieruchomości obejmują:

 • Kupowanie akcji prywatnego lub publicznie notowanego trustu inwestycyjnego nieruchomości (REIT).
 • Inwestowanie pieniędzy w crowdfunding, aby stać się właścicielem części dużego projektu, takiego jak budowa nowego domu lub detalicznego centrum handlowego.
 • Zakup nieruchomości inwestycyjnej wystawionej na sprzedaż na Roofstock Marketplace.

Ważne terminy dotyczące nieruchomości, które warto znać

Nieruchomości używa unikalnych skrótów, słów i zwrotów, które mogą sprawić, że kupujący dom czuje się tak, jakby uczył się nowego języka. Realtor.com publikuje pierwszy raz kupujących dom przewodnik z dziesiątkami różnych terminów nieruchomości.

Oto 16 z najczęstszych prawdziwych terminów nieruchomości wiedzieć:

 1. Listing jest nieruchomość jest sprzedawana na sprzedaż na platformach takich jak lokalne MLS, Zillow, lub Roofstock.
 2. Agent aukcji jest licencjonowanym agentem nieruchomości reprezentującym sprzedawcę nieruchomości.
 3. Kupującego agent jest licencjonowanym agentem nieruchomości reprezentujących nabywcę nieruchomości.
 4. Pre-qualified jest szacunkowa ilość pieniędzy kupujący może pożyczyć.
 5. Pre-approval list jest pisemne oświadczenie od kredytodawcy stwierdzające ilość pieniędzy, które mogą być faktycznie pożyczone.
 6. Kredyt hipoteczny o stałej stopie procentowej ma stałą stopę procentową w okresie kredytowania, który wynosi na ogół 30 lub 15 lat.
 7. Kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu jest kredytem, w którym oprocentowanie jest okresowo dostosowywane w czasie trwania kredytu.
 8. Oferta jest pisemną propozycją zakupu nieruchomości opartą na określonych warunkach, takich jak cena zakupu i data zamknięcia.
 9. Kontr-oferta jest odpowiedzią sprzedającego na ofertę kupującego, z niektórych negocjacji nieruchomości przechodzi przez wiele kontr-ofert tam i z powrotem między kupującym a sprzedającym.
 10. Umowa to pisemna umowa kupna-sprzedaży sporządzona po tym, jak kupujący i sprzedający zakończą proces składania oferty/kontr oferty i dojdą do "spotkania umysłów".
 11. Kredyt jest zazwyczaj używany do opisania sumy pieniędzy przekazanej kupującemu przez sprzedającego, np. kredyt w wysokości do 5 000 dolarów na koszty zamknięcia transakcji.
 12. Inspekcja domu jest zazwyczaj przeprowadzana przez profesjonalnego inspektora domu w celu sprawdzenia stanu nieruchomości po zaakceptowaniu umowy.
 13. Wycena jest zazwyczaj zlecana przez kredytodawcę w celu sprawdzenia, czy wartość rynkowa nieruchomości jest równa lub większa od ceny zakupu, na którą zgadzają się kupujący i sprzedający.
 14. Warunkowe warunki są to warunki, które muszą być spełnione, aby transakcja mogła zostać zamknięta, takie jak warunek wyceny i warunek finansowania stwierdzający, że kupujący może uzyskać kredyt.
 15. Ubezpieczenie tytułu własności chroni kredytodawcę i kupującego przed nieujawnionymi roszczeniami dotyczącymi nieruchomości, takimi jak niezapłacony wykonawca lub zastaw podatkowy.
 16. Koszty zamknięcia zawierają takie pozycje jak tytuł i opłaty escrow, koszty pożyczki, przedpłacone podatki od nieruchomości i ubezpieczenia oraz prowizję od nieruchomości (zwykle płaconą przez sprzedającego).

Wrapping się

Posiadanie nieruchomości oferuje szereg potencjalnych korzyści. Osoby kupujące dom jako główne miejsce zamieszkania mogą zobaczyć wzrost wartości nieruchomości w długim okresie czasu, i mogą ubiegać się o korzyści podatkowe, takie jak odliczenie podatku od nieruchomości i wyłączenie podatku od zysków kapitałowych.

Nieruchomość oferuje również możliwość generowania dodatkowego miesięcznego dochodu, wynajmując dodatkową sypialnię, miejsce w garażu, a nawet cały dom. Niezależnie od tego, dlaczego ktoś jest zakup nieruchomości, kupujący wziąć czas, aby zrobić badania i przeprowadzić due diligence przed zakupem nieruchomości.

Warto przeczytać