Ostatnio aktualizowane 10 października 2019 przez Mark Ferguson

W nieruchomościach, escrow disbursement jest procesem wydawania kwoty przechowywanej w depozycie w celu zapłacenia za ubezpieczenie właściciela domu, podatki od nieruchomości i inne wydatki związane z nieruchomością. Kredytodawcy zazwyczaj wymagają od kredytobiorców, aby umieścić pieniądze na rachunku powierniczym podczas lub po zamknięciu zakupu nieruchomości lub gdy wydatki majątkowe są należne.

Kiedy przychodzi czas na zapłacenie wydatków majątkowych, następuje wypłata środków z rachunku escrow. Jest to ściśle przeprowadzane przez osobę trzecią, znaną jako agent escrow.

Rola agentów depozytowych

Agenci escrow są tymi, którym powierzono i są odpowiedzialni za wypłatę pieniędzy umieszczonych na rachunku escrow z określonych powodów. Nie wolno im używać pewnych pieniędzy escrow do płacenia za cele inne niż te, na które są przeznaczone.

Na przykład, konto depozytowe wykonane przez kupującego do płatności hipotecznych nie mogą być wydatkowane w celu zapłaty za ubezpieczenie właściciela domu lub podatku od nieruchomości i vice versa. Chociaż te środki nie zarabiają żadnych odsetek od funduszu escrow, mogą pobierać opłaty za swoje usługi.

Pisemne instrukcje

Chociaż nie wszystkie escrows są wykonane z pisemnej umowy, wszyscy agenci escrow musi być chętny, jeśli chodzi o pisemne instrukcje wypłat. Wszystkie wypłaty escrow muszą być wykonane w oparciu o dokładną datę i sposób powinny być podane, jak określono przez właściciela rachunku escrow. Złamanie umowy może być podstawą do złożenia pozwu sądowego.

Przepisy dotyczące depozytów i wypłat różnią się w zależności od stanu. Więc pisemne umowy muszą być zgodne z obowiązującym prawem państwa.

Możesz znaleźć więcej definicji dla prawdziwych terminów nieruchomości w naszym prawdziwym słowniku nieruchomości.

Zbuduj imperium nieruchomości do wynajęcia

" Kup teraz na Amazon! "

Kategorie Nieruchomości

Warto przeczytać