Ostatnio aktualizowane 15 kwietnia 2021 przez Mark Ferguson

Jako inwestor kupiłem kilka domów, które znajdowały się przy ruchliwych ulicach. Kupiłem domy, które były zwrócone w stronę ruchliwej ulicy i domy, które były zwrócone w stronę ruchliwej ulicy. Często domy przy ruchliwych ulicach są znacznie tańsze niż podobne domy przy spokojnych ulicach. Jest powód, dla którego te domy są tańsze: mniej ludzi chce w nich mieszkać. Jako inwestor nieruchomości, kupowanie domów na ruchliwych ulicach może być kuszące, ponieważ są one tanie, jednak mogą być one znacznie trudniejsze do sprzedania niż inne domy. W tym artykule przejdę przez kilka nieruchomości, które kupiłem przy ruchliwych ulicach i jak to wpłynęło na ich wartość i sprawiło, że trudniej je sprzedać.

Jakie domy kupiłem, i dlaczego je kupiłem?

I rzeczywiście dorastał w domu, który poparł się do ruchliwej ulicy. Mieszkałem w tym domu od piątej klasy aż do ukończenia szkoły średniej i wyprowadzki. Nie przeszkadzało mi życie w tym domu, ponieważ mieliśmy duży płot prywatności, i nie można było nawet zobaczyć ulicę. Niestety, straciłam kotka, który stał się ofiarą tej ulicy. Moi rodzice kupili ten dom jako przejęcie i dostali na nim świetny interes. Kiedy sprzedali ten dom, ulica wpłynęła na wartość niektórych, ale głównie prawdopodobnie o mniej niż 5%.

Jako fix-and-flipper, mam kupił kilka domów na ruchliwych ulicach siebie. Jeden dom kupiłem w tym roku z powrotem do ruchliwej ulicy, jak ten, w którym dorastałem, a drugi z przodu ruchliwej ulicy. Mam też, jako agent, wymienione wiele domów, które były na ruchliwych ulicach. Kupiłem oba z domów, które omawiam w tym roku.

Jak bardzo dom z powrotem do ruchliwej ulicy boli jego wartość?

Dom powyżej i po prawej stronie plecami do ruchliwej ulicy. Kupiłem ten dom z mojej bezpośredniej kampanii marketingowej, i to potrzebne bardzo mało pracy. Wymieniłem dom na $ 277,900, co było to, co powinno sprzedać na podstawie porównywalnych właściwości, które zostały niedawno sprzedane. Jestem w Kolorado, a my mamy szalony rynek nieruchomości w tej chwili. Większość domów, które są wyceniane dobrze są dzieje się pod umową w ciągu kilku dni od bycia wymienionym. Nie dostałem żadnych ofert na tym domu pierwsze dwa tygodnie to było wymienione. Na naszym rynku, po dwóch tygodniach, zastanawiasz się, co jest nie tak z domem! Zrobiliśmy dostać dom pod umową, ale to trwało 17 dni, a my musieliśmy zaakceptować ofertę uwarunkowaną na kupujących sprzedaży ich domu.

Myślę, że ruchliwa ulica wpłynęła na wartość tego domu o około 5%, a to zdecydowanie trwało dłużej, aby sprzedać dom niż normalnie. Jeśli byliśmy na rynku, który miał więcej domów na sprzedaż, wartość może być naruszona nawet więcej. Możesz zobaczyć wideo z domu poniżej.

Jak bardzo ruchliwa ulica wpływa na wartość domu?

Inny dom, który kupiłem, znajdował się bezpośrednio przy ruchliwej ulicy. Podjazd był dostępny tylko od tej ulicy. Jest to ulica jednokierunkowa z trzema pasami ruchu i jest bardzo hałaśliwa. Kupiłem ten dom od hurtownika i myślałem, że dostałem świetną ofertę. Wymieniliśmy dom na 289.900 dolarów w oparciu o to, co inne domy przy ruchliwych ulicach były sprzedaży dla. Jeśli próbujesz wycenić dom na ruchliwej ulicy, musisz użyć porównywalnych sprzedaży na innych ruchliwych ulicach, aby uzyskać pomysł, co to jest warte. Dom był na sprzedaż na 53 dni, co jest wiecznością w tym rynku, i to nadal nie jest pod umową. Mamy obniżona cena dwa razy i nadal nie ma ofert. Mieliśmy wiele pokazów, ale prawie każdy agent nieruchomości mówi ruchliwej ulicy jest dlaczego ich klienci nie lubią go.

Jeśli ten dom był na cichej ulicy, to byłoby warte ponad 300.000 dolarów. Jednak z powodu ulicy, to jest warte co najmniej 20% mniej niż podobne domy na cichych ulicach. Bycie bezpośrednio przy ulicy wpływa na wartość znacznie bardziej niż cofanie się do ruchliwej ulicy.

Czy kupowanie domów przy ruchliwych ulicach jest mądre?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem domu przy ruchliwej ulicy, musisz rozważyć wiele rzeczy:

  • Jak ruchliwa i hałaśliwa jest ta ulica?
  • Czy dom stoi tyłem do ulicy, czy frontem do niej?
  • Czy jest możliwe, że ulica może być rozszerzona przez miasto, wcinając się w twoją ziemię i pogarszając sytuację?
  • Czy istnieją podobne domy na sprzedaż lub że sprzedał się na ruchliwych ulicach, które mogą dać dobry pomysł wartości?

Jeśli dom opiera się na ruchliwej ulicy, to może być nadal warto kupić za odpowiednią cenę. Jeśli dom jest bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, to może być naprawdę trudne do sprzedania, chyba że ma potencjalne zastosowania komercyjne. Dom, który posiadam przy ruchliwej ulicy ma potencjał do wykorzystania w celach komercyjnych, ale nadal nie sprzedaje. Bardzo niewiele osób chce mieszkać przy ruchliwej ulicy z powodu hałasu, niebezpieczeństwa i złych wartości odsprzedaży. Myślę, że trzeba dostać ofertę palenia kupić dom bezpośrednio na ruchliwej ulicy. Nadal będę zarabiać pieniądze na domu kupiłem ... ale znacznie mniej niż liczyłem na.

Zbuduj imperium nieruchomości do wynajęcia

" Kup teraz na Amazon! "

Kategorie Kupowanie

Warto przeczytać