Ostatnia aktualizacja 8 września 2022 r.

Jeśli myślisz o sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jackson, teraz może być świetny czas, aby to zrobić. Zapasy są niskie i jest duży popyt ze strony inwestorów. Szybkie spojrzenie na te statystyki wyjaśnia dlaczego:

 • Populacja i wartości nieruchomości są na wzrost w Jackson (Data USA).
 • Wartości domów w Jackson wzrosły o około 50% w ciągu ostatnich 5 lat, dając sprzedawcom możliwość sprzedaży i zamiany kapitału na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Jackson rosną z roku na rok, coś co jest zawsze muzyką dla uszu inwestora nieruchomości (RentCafe).

W skrócie, rynek nieruchomości w Jackson jest silny i stabilny, więc możesz otrzymać wiele ofert, jeśli wymienisz swoją własność. Jednak ważne jest, aby zrozumieć swoje opcje, dzięki czemu można sprzedać szybko i za uczciwą cenę.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jackson

Sprzedaż nieruchomości, która jest obecnie zajmowana przez najemcę ma zalety i wady, dlatego niektórzy właściciele próbują nakłonić najemcę do opuszczenia nieruchomości przed zakończeniem najmu. Ale zanim cokolwiek zrobisz, przemyśl sprawy i zbadaj 2 ważne tematy:

 1. Przejrzyj swoje aktualne warunki najmu i co one oznaczają dla Ciebie i najemcy. Niektóre umowy najmu pozwalają na wcześniejsze zakończenie umowy z odpowiednim wyprzedzeniem. W innych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki umowy - takie jak spóźnione płacenie czynszu lub spowodowanie szkód - i nie zgadza się na opuszczenie lokalu.
 2. Zapoznaj się z prawem dotyczącym wynajmujących i najemców w Mississippi, aby upewnić się, że robisz wszystko w granicach prawa.

Następnym krokiem jest decyzja o najlepszej opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Jackson:

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Jeśli myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości do wynajęcia, dlaczego nie sprzedać go do swojego najemcy, jeśli są zainteresowani? To może być znacznie łatwiejszy proces niż lista nieruchomości na Multiple Listing Service (MLS) i czynienia z agentów nieruchomości.

Kiedy sprzedajesz do swojego najemcy, ważne jest, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie dla kredytu hipotecznego od razu. To może zapewnić, że sprzedaż idzie gładko, pomagając uniknąć problemów finansowych. Dodatkowo, za pomocą zatwierdzonego przez państwo umowy nieruchomości jest ważne, aby uniknąć problemów prawnych.

2. Zapłać najemcy za wcześniejsze opuszczenie mieszkania

Jeśli najemca nie jest zainteresowany zakupem nieruchomości, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia lokalu przed upływem okresu najmu, oferując gotówkę za klucze.

Robiąc to, będziesz pomagać im z ich kosztów przeprowadzki lub kaucji dla ich nowego miejsca, i daje sobie czas, aby dokonać niezbędnych napraw przed listing nieruchomości.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Jeśli Twój najemca nie może sobie pozwolić na zakup i nie chce się przenieść, być może będziesz musiał poczekać, aż umowa najmu wygaśnie. Możesz jednak wystawić swoją nieruchomość na sprzedaż na kilka miesięcy przed wygaśnięciem umowy najmu.

Pamiętaj, aby dać najemcy wystarczające powiadomienie przed pokazami i przypomnieć im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, jeśli chcą odzyskać swoją kaucję. Należy również pamiętać, że warunki rynkowe mogą się zmienić w czasie, gdy czekasz na wygaśnięcie umowy najmu, co spowoduje niższą cenę sprzedaży.

4. Sprzedaj z najemcą w miejscu

Wielu właścicieli nieruchomości, którzy chcą sprzedać swoją nieruchomość w Jackson, uważa, że najłatwiej jest użyć platformy internetowej, takiej jak Roofstock. W ten sposób można zachować zbieranie dochodów z wynajmu do dnia zamknięcia transakcji:

 • Technologia Roofstock sprawia, że łatwiej niż kiedykolwiek jest stuknąć w globalny rynek potencjalnych nabywców, zamiast ograniczać się do ograniczonej ekspozycji na lokalnym MLS.
 • Płacisz konkurencyjną prowizję od nieruchomości (3% w przeciwieństwie do standardowych 5% do 6%) i zatrzymujesz więcej zysków, aby zwiększyć swój wynik finansowy.
 • Zrób swoje badania na rynku Roofstock, aby zobaczyć, co inne właściwości w Jackson są sprzedawane na. To da Ci pojęcie o konkurencji i pomoże Ci odpowiednio wycenić Twoją własną nieruchomość.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Jackson, jest kilka kluczowych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szybką sprzedaż w dobrej cenie:

 • Skomponuj pakiet kupującego ze wszystkimi ważnymi dokumentami związanymi z nieruchomością, w tym kopią umowy najmu i rolką czynszu lokatora, raportami finansowymi, listą sprzedawców i historią konserwacji oraz podsumowaniem wszelkich napraw kapitałowych lub ulepszeń dokonanych w ostatnich latach.
 • Należy przeprowadzić profesjonalną inspekcję nieruchomości, aby zidentyfikować wszelkie potencjalne problemy, które mogą być problematyczne dla kupujących. Zajęcie się tymi problemami z wyprzedzeniem da kupującym więcej zaufania do ceny wywoławczej.
 • Wyjaśnij proces sprzedaży najemcom i daj im znać, jak będą obsługiwane pokazy, aby czuli się komfortowo z przejściem.

Podatek od zysków kapitałowych może być znacznym obciążeniem przy sprzedaży nieruchomości na wynajem, ale istnieją sposoby na opóźnienie jego płacenia. Jedną z opcji jest skorzystanie z odroczonej podatkowo wymiany 1031, która pozwala na sprzedaż nieruchomości i reinwestowanie uzyskanych środków w inną nieruchomość inwestycyjną w dowolnym miejscu w USA. Może to być świetny sposób na odroczenie zobowiązania podatkowego i dalszy rozwój portfela inwestycyjnego.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Jackson

Wycena nieruchomości na sprzedaż w Jackson jest inna niż sprzedaż głównego miejsca zamieszkania. Ważne jest, aby mieć konkurencyjną cenę wywoławczą za stopę kwadratową. Ale będziesz chciał również podkreślić metryki finansowe wynajmu, w tym stopę kapitalizacji, zwrot gotówki i wartość po naprawie (ARV):

 • Oblicz stopę kapitalizacji, dzieląc dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą, a następnie porównaj ten wskaźnik z podobnymi nieruchomościami na sprzedaż w Twojej okolicy, aby zapewnić, że jesteś konkurencyjny cenowo.
 • Dołącz zwrot z gotówki, aby pomóc potencjalnym nabywcom ocenić, ile pieniędzy zarobi ich zaliczka, gdy sfinansują swój zakup.
 • Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dokonanie wszystkich wymaganych napraw, oblicz ARV nieruchomości, aby potencjalni nabywcy zrozumieli natychmiastowy kapitał, który zyskają po zakończeniu wszystkich prac konserwacyjnych.

Gotowy do sprzedaży nieruchomości w Jackson? Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację.

Warto przeczytać