Ostatnia aktualizacja 15 sierpnia 2022 r.

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia w Houston, teraz jest świetny czas. Istnieje duży popyt ze strony inwestorów i stosunkowo niski poziom zapasów, co świadczy o tym, że jest to rynek sprzedawcy:

 • Liczba ludności, zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości w Houston (Data USA) wzrastają.
 • Wartości domów w Houston wzrosły o ponad 56% w ciągu ostatnich 5 lat, a sprzedający korzystają z okazji, by zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w Houston rosną w ciągu roku, co jest wiadomością, którą inwestorzy w nieruchomości uwielbiają słyszeć (Zumper).

Jednakże, zanim umieścisz swoją nieruchomość na rynku, ważne jest, aby zrozumieć opcje sprzedaży domu do wynajęcia w Houston, jeśli chcesz szybkiej sprzedaży w atrakcyjnej cenie.

Twoje opcje sprzedaży wynajmowanej nieruchomości w Houston

Sprzedaż wynajmowanej nieruchomości, gdy jest ona nadal zajmowana przez najemcę, ma swoje zalety i wady, dlatego niektórzy właściciele starają się skłonić najemcę do opuszczenia lokalu przed wygaśnięciem umowy najmu. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, przemyśl sprawy i zbadaj 2 kluczowe obszary:

 1. Zrozum swoją aktualną umowę najmu oraz prawa właściciela i najemcy. Niektóre umowy najmu pozwalają na wcześniejsze zakończenie umowy z odpowiednim wypowiedzeniem. W innych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca naruszył warunek umowy najmu - np. spóźnił się z zapłatą czynszu - i nie zgadza się na dobrowolne opuszczenie lokalu.
 2. Podejmij odpowiednie kroki prawne zgodnie z prawem dotyczącym właścicieli i najemców w Teksasie

Następnym krokiem jest wybór najlepszej opcji sprzedaży

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Sprzedaż swojemu najemcy jest często najłatwiejszym sposobem, ponieważ nie będziesz musiał przechodzić przez kłopot związany z wystawianiem ofert w serwisie MLS. Wystarczy upewnić się, że dostaną preapproved dla kredytu hipotecznego i że używasz prawej umowy nieruchomości.

2. Zapłać najemcy za wcześniejsze opuszczenie mieszkania

Jeśli twój najemca nie jest zainteresowany kupnem, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia wcześniej, oferując gotówkę za klucze zachęty, takie jak pomoc z ich kosztów przeprowadzki lub kaucję na ich nowym miejscu. To da ci czas na dokonanie potrzebnych napraw przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Jeśli jesteś gotów czekać, możesz po prostu pozwolić na wygaśnięcie umowy najmu. Zawsze daj najemcy odpowiednie zawiadomienie przed pokazami i przypomnieć im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, jeśli chcą, aby ich depozyt wrócił.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Roofstock jest popularną opcją dla sprzedawców nieruchomości w Houston. To proste, aby sprzedać swój dom, jeśli masz najemcę, i można zaoszczędzić czas i pieniądze, nie próbując przekonać najemcę do opuszczenia:

 • Sprzedaj z najemcą na miejscu i utrzymuj zbieranie przychodów z wynajmu do dnia zamknięcia transakcji.
 • Dotrzyj do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości i zapłać konkurencyjną prowizję (3% zamiast typowych 5% do 6%).
 • Sprawdź rynek Roofstock, aby zobaczyć, za co sprzedawane są inne nieruchomości do wynajęcia w Houston i wyprzedzić konkurencję.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia w Houston szybko i za świetną cenę, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed wprowadzeniem jej na rynek:

 • Zbierz ważne dokumenty dla potencjalnych nabywców, takie jak kopia umowy najmu i rolki czynszu najemcy, raporty finansowe, takie jak zestawienie zysków i strat (P&L), lista sprzedawców i historia konserwacji oraz podsumowanie napraw kapitałowych lub ulepszeń dokonanych w ciągu ostatnich kilku lat.
 • Wcześniej należy przeprowadzić profesjonalną inspekcję i dokonać wszelkich niezbędnych napraw. W ten sposób kupujący nie będą próbowali obniżyć ceny wywoławczej z powodu ukrytych problemów.
 • Wyjaśnij sprzedaż swoim najemcom, w tym jak pokazy będą obsługiwane i proces przenoszenia ich istniejącej dzierżawy i depozytu bezpieczeństwa do nowego właściciela.
 • Oblicz swoje potencjalne zobowiązania podatkowe z tytułu podatku od zysków kapitałowych i zbadaj możliwość wykorzystania wymiany 1031 z odroczonym terminem płatności podatku poprzez zakup zastępczej nieruchomości inwestycyjnej w dowolnym miejscu w USA.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Houston

Oto kilka narzędzi, których możesz użyć:

 • Cap rate pozwala porównać dochód operacyjny netto (NOI) do podobnych nieruchomości w okolicy. Może to pomóc w zapewnieniu, że Twoja nieruchomość jest konkurencyjna cenowo.
 • Cash-on-cash return uwzględnia dzisiejsze stopy procentowe i pomaga potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile pieniędzy wygeneruje ich zaliczka.
 • Określenie wartości nieruchomości po naprawie (ARV) może być pomocne, jeśli nie możesz dokonać wszystkich niezbędnych napraw. To ostrzeże kupujących, że ich kapitał własny będzie natychmiastowy po dokonaniu napraw.

Poproś o bezpłatną konsultację i wycenę swojej nieruchomości w Houston.

Warto przeczytać