Ostatnia aktualizacja 1 lipca 2022 r.

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości w Atlancie, teraz może być odpowiedni czas na sprzedaż. Zapasy są niskie, a popyt inwestycyjny wysoki, co ma sens, gdy spojrzysz na statystyki rynku nieruchomości dla Atlanty:

 • Populacja, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości wzrastają w Atlancie (Data USA).
 • Wartości domów w Atlancie wzrosły o około 273% w ciągu ostatnich 10 lat, a sprzedający korzystają z okazji, aby sprzedać i zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Atlanta rosną z roku na rok, trend, który każdy nabywca nieruchomości lubi widzieć (Zumper).

Ponieważ Atlanta ma wszystkie cechy rynku sprzedawcy, można oczekiwać, aby otrzymać kilka ofert, gdy umieścić swój dom na rynku. Załóżmy jednak, że chcesz sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia tak szybko, jak to możliwe za uczciwą cenę. W tym przypadku, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie alternatywy sprzedaży w większym obszarze Atlanty przed pójściem na rynek.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Atlancie

Istnieją zalety i wady sprzedaży wynajmowanej nieruchomości, gdy jest ona zamieszkana przez lokatorów. Niektórzy właściciele próbują wyciągnąć najemcę przed wygaśnięciem umowy najmu, ale upewnij się, że rozważasz wszystko dokładnie i zbadaj 2 istotne szczegóły:

 • Przeczytaj swoją aktualną umowę najmu, aby zrozumieć swoje prawa i obowiązki najemcy. Niektóre umowy pozwalają na wcześniejsze rozwiązanie umowy, jeśli dasz wystarczające wypowiedzenie. W innych przypadkach, jeśli najemca złamie warunek umowy - np. zapłaci czynsz po terminie - lub odmówi zapłaty w ogóle, może być konieczne przeprowadzenie eksmisji.
 • Aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z przepisami, sprawdź prawo Georgia landlord-tenant laws.

Następnym krokiem jest decyzja o najlepszej opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Atlancie:

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Zamiast próbować wymienić swoją własność na Multiple Listing Service (MLS) od razu, skontaktuj się z najemcą i zobacz, czy są zainteresowani zakupem. Mogą być zainteresowani, jeśli wynajmowali przez jakiś czas.


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Upewnij się, że najemca jest wstępnie zatwierdzony do kredytu hipotecznego i użyć odpowiedniego Georgia umowy nieruchomości, aby chronić siebie i ich.

2. Zapłać najemcy, aby wyjść wcześniej

Jeśli twój najemca nie jest zainteresowany kupnem, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia przed wygaśnięciem umowy najmu, zapewniając gotówkę za klucze zachęty.

Jeśli w końcu będą musieli przenieść i tak, zgadzając się na pokrycie ich kosztów przeprowadzki lub pomoc w ich nowym domu depozyt bezpieczeństwa może przekonać ich do odejścia wcześnie i dać ci wystarczająco dużo czasu, aby dokonać wszelkich niezbędnych napraw do wykazu pustostanu na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Być może trzeba będzie poczekać na dzierżawę do końca przed sprzedażą nieruchomości. Oczywiście, można swobodnie reklamować swój wynajem nieruchomości na sprzedaż kilka miesięcy przed dzierżawy jest w górę.

Zawsze daj najemcy odpowiednie powiadomienie przed pokazami, i przypomnieć im, że jeśli chcą otrzymać wszystkie ich depozyt bezpieczeństwa z powrotem, muszą zostawić dom w dobrym stanie, kiedy się wyprowadzić.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Roofstock to popularna internetowa platforma ofertowa dla właścicieli nieruchomości w Atlancie, którzy chcą sprzedać dom do wynajęcia. To proste, aby sprzedać swój dom, podczas gdy najemca mieszka tam, i można zaoszczędzić czas i pieniądze, pozwalając najemcy pozostać do końca najmu:

 • Kontynuuj zbieranie dochodów z wynajmu aż do dnia zamknięcia transakcji.
 • Dotrzyj do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości na Roofstock zamiast ograniczać się do lokalnego MLS.
 • Płać konkurencyjną prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu z typowymi 5% do 6%) i zatrzymaj więcej swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
 • Zbadaj rynek Roofstock, aby zobaczyć, co inne nieruchomości do wynajęcia w Atlancie sprzedają i wyprzedzić konkurencję.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Przed wejściem na rynek, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać jak największy zysk z nieruchomości do wynajęcia w Atlancie:

 • Skompiluj pakiet nabywcy istotnych dokumentów, w tym kopię umowy najmu i rolki czynszu najemcy, raporty finansowe, takie jak rachunek zysków i strat (P&L), lista sprzedawców i historia konserwacji, a także rundown wszelkich znaczących napraw budynku lub ulepszeń zakończonych w ciągu poprzednich kilku lat.
 • Kupujący lubią kupować dom w dobrym stanie technicznym, więc należy przeprowadzić ekspercką inspekcję nieruchomości i dokonać wszelkich wymaganych napraw przed czasem, aby kupujący nie próbował negocjować niższej ceny zakupu.
 • Powiedz swoim najemcom, że dom jest na sprzedaż, i wyjaśnić, co pokazy będą jak i jak transfer ich istniejącego najmu i depozytu bezpieczeństwa do nowego właściciela będzie działać.
 • Oblicz swoje potencjalne zobowiązanie podatkowe z tytułu zysków kapitałowych i zbadaj, czy nie dokonasz wymiany z odroczonym podatkiem 1031, aby opóźnić płacenie podatków poprzez zakup zastępczej nieruchomości inwestycyjnej w Stanach Zjednoczonych.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Atlancie

W Atlancie wycena nieruchomości na sprzedaż to delikatna równowaga sztuki i nauki. Musisz ustalić rozsądną cenę wywoławczą za stopę kwadratową, ale chcesz również podkreślić sukces finansowy swojego domu, aby uzyskać szybkie zamknięcie w doskonałej cenie:

 • Oblicz stopę kapitalizacji, dzieląc dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą, a następnie porównaj ją z podobnymi nieruchomościami na sprzedaż w swojej okolicy, aby upewnić się, że jesteś sprawiedliwie wyceniony.
 • Cash-on-cash return może być używany, aby pomóc kupującym ocenić, ile pieniędzy ich zaliczka będzie produkować przy dzisiejszych stopach procentowych.
 • Określić wartość po naprawie (ARV) domu, jeśli nie można sobie pozwolić, aby wszystkie potrzebne naprawy, tak aby nabywcy zrozumieć zwiększony kapitał będą mieli po zakończeniu konserwacji.

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Atlancie we właściwy sposób może spowodować szybką sprzedaż w dobrej cenie. Aby rozpocząć, uzyskać bezpłatną wycenę i konsultację dla swojej nieruchomości do wynajęcia w Atlancie.

Warto przeczytać