Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2021 r.

To nie było tak dawno temu, że jedynym sposobem, aby sprzedać dom było wynająć agenta nieruchomości, lista domu na MLS, i nadzieję, że przyzwoita oferta będzie w końcu przyjść. Dziś technologia pomaga uczynić kupno i sprzedaż domu bardziej przejrzyste, szybsze i sprawiedliwe.

Coraz więcej firm oferuje właścicielom domów sposób na ominięcie tradycyjnego sposobu sprzedaży domu poprzez pomijanie otwartych domów i pokazów i sprzedaży szybko za gotówkę.

W tym artykule wyjaśnimy, jak działają firmy, które kupują domy za gotówkę, jakie są plusy i minusy sprzedaży za gotówkę, a także przyjrzymy się bliżej 5 firmom iBuying, które usprawniają proces sprzedaży domu.


Najważniejsze informacje

 • Firmy, które kupują domy za gotówkę mogą być dobrym rozwiązaniem dla sprzedawców, którzy chcą szybko zamknąć.
 • Oferty gotówkowe są zwykle otrzymywane w ciągu 1-2 dni roboczych, a zamknięcia mogą nastąpić tak szybko, jak 10-14 dni roboczych.
 • Niektóre firmy, które płacą gotówką składają oferty znacznie poniżej uczciwej wartości rynkowej, podczas gdy inne wykorzystują technologię i dogłębne badania, aby złożyć uczciwą ofertę gotówkową.
 • Nie ma otwartych domów lub inscenizacji, potencjalnie mniej kupujących żądań, a nie finansowanie kontyngentów martwić się o przy sprzedaży do firmy, która kupuje domy za gotówkę.

Kto powinien rozważyć nabywcę domu za gotówkę?

Sprzedaż za gotówkę może być dobrą strategią dla kogoś, kto chce pominąć tradycyjny proces notowań, aby szybko sprzedać dom.

W branży nieruchomości istnieje 5 głównych sposobów, aby sprzedać dom:

 • Konwencjonalne notowania z agentem nieruchomości na MLS dostępne dla ogółu społeczeństwa.
 • Off aukcji rynku do inwestora nieruchomości, który może zaoferować gotówkę z kilkoma warunkami.
 • "We Buy Houses" typu firm skierowanych do właścicieli z zagrożonych nieruchomości skłonnych sprzedać z dużym dyskontem.
 • iBuyer firm - znany również jako "instant" kupujących - które płacą uczciwą cenę gotówkową dla domów w potrzebie minimalnych napraw.
 • Na sprzedaż przez właściciela (FSBO), gdzie właściciel będzie lista i sprzedać swój dom na własną rękę.

Pierwsze 2 opcje mogą być dobrym rozwiązaniem dla sprzedawców, którzy starają się uzyskać maksymalną wartość. Sprzedawcy tacy jak te nie przeszkadza spędzać czas przygotowując nieruchomość do pokazów, negocjując z nabywcami domu lub ich agentów nieruchomości, i czekając na ocenę kontraktu i finansowania kontyngentów do usunięcia.

Z drugiej strony, firmy, które płacą gotówką może być dobry mecz dla sprzedawców, którzy nie mają czasu lub cierpliwości, aby przejść przez obręcze, że niektórzy wymagający nabywcy oczekują. Sprzedaż do firmy, która kupuje domy za gotówkę może zapewnić gładką, szybką sprzedaż bez niespodzianek w uczciwej cenie.

Różnica między We Buy Houses a iBuyer

Podczas gdy obie oferują sprzedawcy transakcji gotówkowej z szybkiego zamknięcia, istnieją różnice między We Buy House i iBuyer firm.

Stroje We Buy House generalnie chcą naprawić i przerzucić dom. Aby osiągnąć szybki zysk, muszą kupić z dużym rabatem, dokonać niezbędnych napraw i odsprzedać dom po wyższej cenie.

Z drugiej strony, iKupujący zazwyczaj szukają domów w dobrym stanie i oferują sprzedającemu uczciwą cenę w zamian za szybkie, bezproblemowe zamknięcie transakcji.

iBuyers wykorzystują uczenie maszynowe, analizę danych i algorytmy, które biorą pod uwagę cechy domu i jego lokalizację, aby przedstawić uczciwą ofertę gotówkową. W niektórych przypadkach cała transakcja może być zrealizowana online za pośrednictwem przyjaznej dla użytkownika platformy, a jej zamknięcie może nastąpić nawet w ciągu 10-14 dni roboczych.

Jak działają firmy, które płacą gotówką za domy

Oto podstawowe kroki, które właściciel domu sprzedający firmie kupującej domy za gotówkę może oczekiwać:

 • Podać adres domu online lub przez telefon.
 • Otrzymać ofertę gotówkową w ciągu 24-48 godzin.
 • Zaplanuj czas na inspekcję na miejscu (niektórzy iBuyers mogą kupić sight unseen).
 • Przejrzyj i zaakceptuj ostateczną ofertę (może być dostosowana do wszelkich wykrytych napraw).
 • Zamknij escrow między 10-14 dni roboczych i otrzymać gotówkę na zamknięciu.

5 firm, które kupują domy za gotówkę

W zależności od lokalnego rynku nieruchomości, może być całkiem sporo firm i prywatnych inwestorów oferujących zapłatę gotówką za dom. Oto spojrzenie na 5 głównych firm, które kupują domy za gotówkę.

Roofstock

W ciągu mniej niż 6 lat kupujący i sprzedający zrealizowali ponad 4 miliardy dolarów w transakcjach wynajmu domów jednorodzinnych na Roofstock. Roofstock oferuje właścicielom dwa sposoby sprzedaży domu za gotówkę, dzięki czemu sprzedający mogą zachować otwarte opcje:

 • Roofstock Oferty to program dla sprzedawców posiadających kwalifikowane nieruchomości do wynajęcia, którzy chcą szybko sprzedać za gotówkę. Jeśli dom jest już wynajęty, najemca może zostać, a sprzedający może nadal pobierać czynsz aż do zamknięcia. Opłata za usługę wynosi tylko 3%, a zamknięcie może nastąpić już w ciągu 10-14 dni roboczych.
 • Roofstock Marketplace jest używany przez sprzedawców do sprzedaży nieruchomości jednorodzinnych i małych nieruchomości wielorodzinnych globalnej sieci inwestorów. Sprzedający może poprosić o oferty tylko za gotówkę, a prowizja za sprzedaż wynosi tylko 3% lub 2 500 USD, w zależności od tego, która kwota jest większa. Nie ma potrzeby organizowania otwartych domów ani pokazów, a dochód z wynajmu może być pobierany do dnia zamknięcia transakcji. Zespół Roofstock przeprowadza wstępne badanie due diligence, tworzy atrakcyjną ofertę i koordynuje cały proces zamknięcia po zaakceptowaniu oferty.

Offerpad

Offerpad również zapewnia sprzedającym dwa sposoby sprzedaży za gotówkę. Po złożeniu zapytania ofertowego online, sprzedający otrzyma ofertę gotówkową w ciągu 24 godzin i będzie mógł zdecydować, czy zaakceptować ofertę, czy też wystawić dom na sprzedaż:

 • Ekspresowa Oferta Gotówkowa jest przeznaczona dla właścicieli, którzy chcą sprzedać bez wystawiania domu na sprzedaż lub pokazywania go. Opłata za usługę wynosi 5% plus koszty napraw na podstawie inspekcji nieruchomości.
 • Flex List with Confidence jest dla ludzi, którzy chcą tradycyjnej aukcji z pokazami i wskazówek od ekspertów nieruchomości. Prowizja za sprzedaż wynosi 6%, plus szacowane ustępstwa sprzedawcy w wysokości 1%, plus koszty napraw w oparciu o inspekcję nieruchomości.

Redfin

Redfin to pełnowartościowy pośrednik w obrocie nieruchomościami, który oferuje sprzedawcom obniżoną opłatę za wystawienie domu. Firmowy program RedfinNow iBuyer jest przeznaczony dla właścicieli, którzy chcą sprzedawać bezpośrednio do Redfin za gotówkę:

 • RedfinNow dostarcza ofertę w ciągu około 1 dnia. Po rozmowie z doradcą ds. sprzedaży domu, sprzedający ma 5 dni na akceptację lub wybór innej opcji sprzedaży. Po zakończeniu bezpłatnej inspekcji domu, składana jest ostateczna oferta uwzględniająca koszty naprawy. Opłata RedfinNow waha się od 5% do 13%, a sprzedający może wybrać datę wyprowadzki.

Opendoor

Opendoor to firma oferująca pełen zakres usług związanych z nieruchomościami, gdzie ludzie mogą kupować, sprzedawać i wymieniać się domami. Firma obiecuje przejrzyste ceny bez ukrytych opłat i współpracuje z kupującymi i sprzedającymi, aby zrozumieć koszty z góry:

 • Sell to Opendoor to firmowy program iBuyer dla sprzedawców, którzy chcą uzyskać ofertę gotówkową, pominąć pokazy i mieć elastyczną datę zamknięcia. Po wprowadzeniu adresu domu, sprzedający otrzymuje bezpłatną ofertę w ciągu 1-2 dni i ma 5 dni na podjęcie decyzji. Opłata za usługę wynosi nie więcej niż 5% plus koszty naprawy w oparciu o ocenę Opendoor.
 • Sprzedawcy poszukujący bardziej tradycyjnego procesu sprzedaży mogą również wystawić ofertę w serwisie Opendoor. Prowizja wynosi 5%, plus szacowane ustępstwa sprzedającego 0%-2%, plus naprawy oparte na inspekcji kupującego.

Zillow

Zillow jest online rynku nieruchomości, który obiecuje klientom niemal bezproblemowe end-to-end doświadczenie dla kupna, sprzedaży i wynajmu domów. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań online, sprzedawca może uzyskać konkurencyjną ofertę gotówkową z programu homebuying firmy:

 • Zillow Offers pozwala sprzedawcy pominąć przygotowanie domu, otrzymać dedykowane wsparcie na wezwanie, z gwarantowaną wypłatą gotówki przy zamknięciu. Po zgłoszeniu nieruchomości przez sprzedającego i otrzymaniu przez niego oferty gotówkowej, doradca Zillow kontaktuje się z nim w ciągu 1-3 dni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Zillow przeprowadza bezpłatną, osobistą ocenę domu, a koszt wszelkich potrzebnych napraw jest uwzględniany w ostatecznej ofercie.
 • Zillow zauważa, że opłaty za sprzedaż ofert Zillow zmieniają się regularnie i mogą wynosić zarówno powyżej, jak i poniżej tradycyjnych opłat za sprzedaż, w zależności od lokalnych warunków rynkowych. Historycznie, opłaty za usługi wynosiły średnio 7,5%, a zamknięcia mogą nastąpić w ciągu zaledwie 7 dni.

Aktualizacja: Od listopada 2021, Zillow ogłosił, że nie są one już kupować domy.

Rzeczy do rozważenia przed sprzedażą kupującemu za gotówkę

Każdy sprzedawca domu ma inną sytuację. Podczas gdy sprzedaż za gotówkę może być właściwą decyzją dla jednego właściciela, może to nie być najlepszy wybór dla innego. Oto rzeczy do rozważenia przed sprzedażą firmom, które kupują domy za gotówkę:

Zalety sprzedaży kupującemu za gotówkę

 • Sprzedawaj szybko za gotówkę i zamknij tak szybko, jak 10-14 dni roboczych.
 • Brak konserwacji, inscenizacja, lub otwarte domy, a jeśli dom jest wynajęty, najemca może pozostać na miejscu.
 • Brak oceny lub finansowania kontyngentów.
 • Opłaty za usługi iBuyer zaczynają się już od 3% ceny zakupu nieruchomości.
 • Kilka i-Buyers oferują elastyczne opcje sprzedaży za gotówkę lub aukcji na rynku nieruchomości.

Wady sprzedaży do nabywcy gotówki

 • Firmy, które płacą gotówką i domy flip może zaoferować cenę znacznie poniżej godziwej wartości rynkowej.
 • Właściciele mogą zrealizować wyższą cenę sprzedaży, wybierając tradycyjną metodę wystawiania domu i poszukiwania konkurencyjnych ofert.
 • iKupujący mogą nadal wymagać dokonania napraw, których koszty zostaną odliczone od ostatecznej ceny ofertowej.
 • Nabywcy gotówki mogą być trudniejsze do negocjacji z niż inwestorów nieruchomości lub kupujących szukających pierwotnego miejsca zamieszkania.

Zamknięcie myśli

Istnieje kilka sposobów na sprzedaż domu, od tradycyjnych aukcji na otwartym rynku do firm, które kupują domy za gotówkę. We Buy Houses" typu firmy zazwyczaj przerzucają domy i oczekują głębokiej zniżki w zamian za ofertę gotówkową.

Z drugiej strony, firmy typu iBuying łączą uczenie maszynowe z dogłębnymi badaniami, aby złożyć uczciwą ofertę za całą gotówkę za dom. Sprzedający unikają kłopotów z dokonywaniem napraw i wystawianiem domu, może być mniej warunków umowy, o które trzeba się martwić, a zamknięcie może nastąpić tak szybko, jak 10 dni roboczych.

Warto przeczytać