Ostatnia aktualizacja 9 marca 2022 r.

Niewiele jest rzeczy, których nie można dziś zrobić w Internecie, w tym kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami.

Oto 17 naszych ulubionych stron internetowych poświęconych nieruchomościom na rok 2022, w tym miejsca, w których można szukać nieruchomości do wynajęcia, zarządzać dochodami i wydatkami, porównywać czynsze, analizować trendy rynkowe i sprawdzać najemców.


Najważniejsze informacje

  • Strony internetowe poświęcone nieruchomościom, takie jak Roofstock, Zillow i Realtor.com, to jedne z najlepszych miejsc do wyszukiwania nieruchomości pod wynajem (SFR) oraz domów na sprzedaż.
  • Stessa to nasza ulubiona strona internetowa z bezpłatnym oprogramowaniem do zarządzania finansami nieruchomości na wynajem dla inwestorów chcących zautomatyzować przychody i wydatki.
  • Strony internetowe poświęcone nieruchomościom do badania rynku mieszkaniowego i trendów czynszowych obejmują Redfin, Rentometer, NAR i Zumper.

Najlepsze strony internetowe poświęcone nieruchomościom w 2022 r.

Istnieje wiele stron internetowych nieruchomości, a co kwalifikuje się jako "najlepszy" zależy od tego, czego szukasz. Dla naszej analizy, zebraliśmy 17 stron internetowych, które regularnie zwracają się do pomocy w znalezieniu możliwości szybciej, analizując potencjalne oferty bardziej dokładnie, i utrzymanie nas na torze do osiągnięcia naszych celów inwestycyjnych nieruchomości. Naszym zdaniem, są to jedne z najlepszych stron dla inwestorów w nieruchomości.

Najlepsza dla SFRs: Roofstock

To nisza rynkowa, ale Roofstock prowadzi giełdę nr 1 dla kupna i sprzedaży domów SFR, z ofertami nieruchomości na ponad 70 rynkach w 28 stanach. Skupiając się na klasie aktywów SFR, Roofstock doskonale wypełnia tę niszę - i nie jest to tylko nasza opinia. W ciągu niespełna 6 lat kupujący i sprzedający dokonali na platformie Roofstock transakcji o wartości ponad 4 miliardów dolarów.

Oprócz nieruchomości typu SFR, inwestorzy mogą kupować różne kategorie inwestycji, takie jak krótkoterminowy wynajem wakacyjny, małe nieruchomości wielorodzinne, nowe nieruchomości pod wynajem od Lennar Homes, portfele nieruchomości różnej wielkości oraz akcje Roofstock One Tracking Stocks powiązane z interesami ekonomicznymi wybranych, w pełni zarządzanych portfeli nieruchomości. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym inwestorem, Roofstock oferuje narzędzia, zasoby i możliwości dla Ciebie.

Najlepsze darmowe oprogramowanie do wynajmu nieruchomości: Stessa

Stessa to kolejna firma Roofstock - i naprawdę podoba nam się ich darmowe oprogramowanie do zarządzania finansami nieruchomości na wynajem. To oprogramowanie - dostępne online lub za pośrednictwem aplikacji na iOS lub Androida - ułatwia automatyczne śledzenie przychodów i wydatków oraz maksymalizację przychodów dzięki inteligentnemu zarządzaniu pieniędzmi. Podoba nam się, że inwestorzy mogą monitorować nieruchomości zarówno na poziomie portfela, jak i nieruchomości za pośrednictwem kompleksowego pulpitu nawigacyjnego, aby zoptymalizować wydajność nieruchomości i potencjalne zyski.

Stessa oferuje funkcje i narzędzia, które konkurują nawet z drogimi programami do zarządzania nieruchomościami. Może być używana do śledzenia nieograniczonej liczby nieruchomości, generowania dziesiątek raportów finansowych, bezpiecznego przechowywania ważnych dokumentów dotyczących nieruchomości i eksportowania gotowych do opodatkowania danych finansowych. Podczas gdy inni inwestorzy przeglądają arkusze kalkulacyjne i gorączkowo przeszukują pudełka po butach w poszukiwaniu brakujących paragonów w kwietniu, my będziemy siedzieć na naszej kanapie i przygotowywać się do płacenia podatków za naciśnięciem kilku przycisków w aplikacji Stessa. Myślisz, że żartujemy? Sprawdźcie sami.

Najlepsza dla ofert domów i danych: Zillow

Jasne, ich program iBuyer niesławnie uległ samozniszczeniu w zeszłym roku. Ale Zillow jest nadal potężnym graczem w branży nieruchomości. Stał się źródłem informacji dla kupujących i sprzedających, na sprzedaż przez właściciela (FSBO), wynajmujących i zarządców nieruchomości, najemców, a nawet agentów nieruchomości. Firma posiada w swojej bazie danych około 135 milionów nieruchomości i przechwytuje 29% ruchu na stronach internetowych poświęconych nieruchomościom (według iPropertyManagement).

Zillow Research dostarcza dogłębnych danych na temat wartości domów przy użyciu własnego narzędzia Zestimate, prognoz, zasobów, wynajmu i nie tylko. Firma oferuje również rozbudowane narzędzia do szacowania czynszu, porównywania sprzedaży i prowadzenia księgowości nieruchomości pod wynajem. Świadomi inwestorzy wiedzą, że nie należy polegać na jednym źródle danych, ale gromadzić informacje, porównywać notatki i przeprowadzać własne analizy. Zillow to świetne miejsce, aby zacząć i oferuje zestaw łatwych w użyciu narzędzi i funkcji.

Najlepsze dla ofert MLS: Realtor.com

Inwestorzy i nabywcy domów szukający nieruchomości wymienionych przez agenta nieruchomości w systemie wielokrotnego notowania (MLS) znajdą Realtor.com jako idealne źródło informacji. Baza danych jest połączona z prawie 600 regionalnymi usługami wielokrotnego notowania (MLS) i zawiera prawie wszystkie nieruchomości wymienione w MLS.

Strona zawiera również dane na poziomie rynku i okolic, w tym medianę cen ofertowych i sprzedaży, dni na rynku, najdroższe i najtańsze dzielnice oraz czy rynek sprzyja kupującym czy sprzedającym. Uwielbiamy analizy i raporty, które Realtor.com publikuje - jest to świetna strona do odwiedzenia, aby dowiedzieć się o trendach na rynku nieruchomości.

Najlepszy dla FSBO: FSBO.com

W dzisiejszym konkurencyjnym rynku, udanych inwestorów nie może zostawić kamień na kamieniu. FSBO.com jest znany jako główny portal FSBO i łączy potencjalnych nabywców i sprzedawców od 1997 roku. Wyszukiwanie nieruchomości jest łatwe, a na stronie znajduje się zazwyczaj ponad 1000 domów w danym czasie.

Najlepsza dla krótkich sprzedaży i przejęć: Foreclosure.com

Na Foreclosure.com znajdują się setki tysięcy ofert krótkiej sprzedaży, przejęć, nieruchomości w stanie upadłości i zastawów podatkowych. Chociaż kupno domu wykluczonego może być skomplikowane, firma stara się ułatwić ten proces, zamieszczając w swoim centrum nauki dokumenty, przepisy dotyczące wykluczenia i artykuły na temat wykluczenia. Dla inwestorów dysponujących czasem i gotowych podjąć pewne ryzyko, można tu znaleźć możliwości inwestycyjne.

Najlepsze dla aukcji nieruchomości: Auction.com

Auction.com jest znana jako wiodąca internetowa giełda nieruchomości będących własnością banków, pustostanów, krótkich sprzedaży i nieruchomości po wykluczeniach, które są wystawiane na aukcje. Na aukcje wystawionych jest ponad 16 000 nieruchomości, a inwestorzy mogą składać oferty online lub osobiście, w zależności od warunków aukcji.

Najlepsze do wystawiania wolnych nieruchomości do wynajęcia: Apartments.com

Szybkie znalezienie wiarygodnego najemcy jest bardzo ważne w inwestowaniu w nieruchomości typu SFR, a właściciele posiadający pustą nieruchomość mogą dotrzeć do milionów potencjalnych najemców, umieszczając swoje oferty na stronie Apartments.com. Serwis ten przekazuje oferty do wszystkich głównych serwisów ogłoszeniowych online i udostępnia narzędzia do sprawdzania kandydatów, podpisywania umów najmu i ustalania miesięcznych płatności czynszu. Pomimo nazwy firmy, serwis Apartments.com jest idealny dla mieszkań typu SFR, nieruchomości wielomieszkaniowych, kondominiów i kamienic.

Najlepsza do wyszukiwania rynkowych czynszów i trendów: Zumper

Inwestorzy potrzebują danych, aby podejmować dobre decyzje, a Zumper jest świetnym źródłem do znalezienia mediany czynszów rynkowych na poziomie miasta i metropolii, z danymi, które są aktualizowane codziennie. Ceny czynszów mogą być wyszukiwane na podstawie liczby sypialni, a inwestorzy mogą zobaczyć wieloletnie trendy czynszów.

Strona zawiera również statystyki czynszów ważne dla inwestorów na rynku nieruchomości, takie jak odsetek gospodarstw domowych zamieszkałych przez najemców na danym rynku oraz mediana czynszu w poszczególnych dzielnicach. Zumper to kolejna dobra strona do zamieszczania ofert i sprawdzania najemców.

Najlepsza do przeprowadzania porównań czynszów: Rentometer

Inwestorzy mogą porównać czynsz z podobnymi lokalnymi nieruchomościami za pomocą Rentometer, wpisując adres nieruchomości, nazwę dzielnicy, kod pocztowy lub miasto. Firma oferuje bezpłatną wersję próbną, która zapewnia podstawowe dane porównawcze czynszów, a także opcje płatnej subskrypcji, które umożliwiają uzyskanie szczegółowych danych dotyczących czynszów, raportów i analiz.

Najlepsza dla danych z poziomu rynku: Census Reporter

Chociaż Census Reporter nie jest technicznie stroną internetową poświęconą nieruchomościom, jest to doskonałe narzędzie dla inwestorów, które można wykorzystać do analizy trendów demograficznych i rynkowych na poziomie miasta, metra, powiatu i stanu.

Strona zestawia dane z ostatniego spisu powszechnego w Stanach Zjednoczonych i zawiera informacje, które pomogą Ci ustalić, czy na danym obszarze jest duże zapotrzebowanie na nieruchomości na wynajem. Dane z Census Reporter obejmują populację według przedziału wiekowego, dochód na osobę i medianę dochodu gospodarstwa domowego oraz odsetek gospodarstw domowych zamieszkałych przez najemców.

Dwie inne dobre strony internetowe z danymi na poziomie rynku to Data USA i U.S. Census Bureau.

Najlepsze dla trendów sprzedaży na poziomie dzielnicy: Redfin

Redfin jest nie tylko serwisem z ofertami nieruchomości, ale również nieocenionym źródłem do analizy trendów sprzedaży mieszkań na poziomie sąsiedztwa. Inwestorzy mogą tu znaleźć ważne statystyki, takie jak mediana cen sprzedaży, trendy cenowe w ciągu roku, dni na rynku, stosunek ceny sprzedaży do ceny ofertowej oraz informacje o ostatnich transakcjach sprzedaży i ocenach szkół.

Najlepsze dla raportów badawczych i statystyk: National Association of Realtors

Z prawie 1,6 mln członków, Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (NAR) jest największą organizacją handlową w kraju i głównym źródłem statystyk rynku mieszkaniowego, raportów badawczych i danych dotyczących nieruchomości na poziomie państwowym i miejskim. Statystyki mieszkaniowe obejmują dane na temat istniejącej sprzedaży domów, wskaźnik niedoboru mieszkań oraz krzywą przystępności cenowej i dystrybucji oraz wyniki, które pomagają w identyfikacji atrakcyjnych rynków nieruchomości do inwestowania.

Najlepszy dla trendów indeksu cen domów: Freddie Mac

Freddie Mac House Price Index (HPI) to kolejne dobre narzędzie do prognozowania potencjalnego popytu na nieruchomości na wynajem oraz wzrostu wartości mieszkań na poziomie metropolitalnego obszaru statystycznego (MSA), stanu i kraju. HPI mierzy typową inflację cen domów w Stanach Zjednoczonych, a wartości są obliczane co miesiąc i publikowane na koniec następnego miesiąca.

Najlepsza strona z zasobami prawnymi: Nolo

Chociaż strona nie jest zamiennikiem dla dobrego adwokata nieruchomości, Nolo.com jest dobrym, bezpłatnym źródłem prawnym dla inwestorów nieruchomości, właścicieli, zarządców nieruchomości i najemców. Tematy poruszane na stronie internetowej obejmują sprawiedliwe warunki mieszkaniowe, prawa właściciela i najemcy, prawa najemcy i dzierżawcy oraz przepisy dotyczące eksmisji według stanu.

Najlepsza do sprawdzania lokatorów online: SmartMove

MySmartMove firmy TransUnion jest specjalnie zaprojektowany do sprawdzania potencjalnych najemców online. Po wypełnieniu wniosku online, firma przeprowadzi kontrolę kredytową, raporty o przestępstwach i eksmisjach oraz raport o dochodach, aby zidentyfikować wnioskodawców, którzy wymagają dodatkowej weryfikacji dochodów.

Wynajmujący mogą wybrać jeden z 3 różnych pakietów sprawdzania najemców i mogą zdecydować się na przeniesienie kosztów sprawdzenia przeszłości na wnioskodawcę.

Najlepsze do pobierania czynszu online: PayYourRent

Przyjmowanie płatności czynszu online może prowadzić do poprawy przepływu gotówki i wyższego obłożenia, oferując najemcom usługę, której oczekują. PayYourRent ułatwia zarządcom nieruchomości i właścicielom pobieranie czynszu i kaucji online, a środki są przelewane na konta firmowe jeszcze tego samego dnia. Najemcy mogą płacić czynsz za pomocą aplikacji mobilnej, tabletu lub komputera, używając karty debetowej, kredytowej lub ACH (czeku elektronicznego).

Inne systemy płatności czynszu online, które warto rozważyć, to Avail, Cozy, eRentPayment i TenantCloud.

Warto przeczytać