Nowoczesne budownictwo sprawiło, że kuchnia stała się przestrzenią reprezentacyjną. Często jest ona połączona z przestrzenią mieszkalną, więc powinna wyglądać równie dobrze jak część dzienna. Poszczególne elementy wystroju muszą do siebie pasować. Dotyczy to zarówno zlewozmywaka, jak i blatu kuchennego. Jak można połączyć kolory zlewozmywaków kuchennych z blatami?

MODA NA DREWNIANE BLATY

Drewniane blaty były popularne w kuchni jeszcze kilka lat temu. Wynika to z popularności skandynawskiego wzornictwa, które zachęcało do stosowania w kuchni białych mebli, praktycznych dodatków i dekoracji oraz naturalnych materiałów. Ulubionym materiałem skandynawskiego wzornictwa jest drewno. Z drewna wykonuje się meble (które później są malowane na biało) oraz blaty kuchenne. Takie połączenie jest zarówno eleganckie, jak i naturalne. Uzupełnieniem tego zestawu są urządzenia AGD - obowiązkowo praktyczne i funkcjonalne! Nic dziwnego, że w kuchniach skandynawskich często montowany jest zlewozmywak kompozytowy, zwany też granitowym. Do każdego zlewu dołączona jest nowoczesna bateria kuchenna, która pomaga oszczędzać wodę. Funkcjonalność jest kluczowym elementem skandynawskiego wzornictwa. Styl ten nie zapomina jednak o estetyce. Ważne jest, aby zadać sobie pytanie: Jaki kolor zlewu będzie najlepiej wyglądał z drewnianym blatem? Jaki kolor zlewu jest najpiękniejszy i najbardziej praktyczny?

Dowiedz się więcej na: http://studiointerio.pl/jaki-zlewozmywak-do-drewnianego-blatu_pkum.a

JAKI KOLOR ZLEWU DOBRZE KOMPONUJE SIĘ Z DREWNIANYMI BLATAMI?

Kolor zlewozmywaka powinien pasować do reszty wnętrza i pozostałych sprzętów kuchennych. Najlepiej wybrać jeden kolor, dzięki czemu uzyskamy spójną i harmonijną aranżację. Łatwo jest dobrać odpowiedni kolor do drewnianego blatu w kuchni. Dlaczego? Ponieważ drewno można pomalować na niemal każdy kolor.

Drewniany blat i biały zlewozmywak to klasyczne połączenie. Zlewozmywaki wpuszczane są dostępne w różnych kształtach, w tym kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Świetnie wyglądają na tle drewna. Jeśli masz dużą kuchnię, warto wybrać duże zlewozmywaki nakładane w jasnym kolorze. W połączeniu z drewnianym blatem nadadzą one kuchni rustykalny charakter. W kuchniach w stylu angielskim, prowansalskim lub cottage świetnie będą wyglądały zlewozmywaki nakładane w kolorze białym.

Drewniany blat i beżowy zlew również mogą wyglądać razem doskonale. Taka kombinacja jest często spotykana w kuchniach stylizowanych. Połączenie drewna i beżu tworzy ciepłą, przytulną atmosferę we wnętrzu. Jest to rozwiązanie prosto z kuchni naszych babć.

Być może wolisz nowoczesne wnętrza i modne w tym sezonie czarne zlewozmywaki. Ten kolor jest często łączony z drewnianymi blatami w kuchniach nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich i loftowych. Takie połączenie jest uosobieniem prostoty i surowości. Czarny zlewozmywak kompozytowy najlepiej wygląda z blatem wykonanym z miodowego dębu, ciemnej akacji i jasnego buku. Połączenie drewnianego blatu i grafitowego, szarego zlewu nada kuchni industrialny, surowy wygląd.

blat

Jaki zlewozmywak można zamontować w drewnianym blacie?

Drewno to elegancki i ponadczasowy materiał. Drewno jest notorycznie trudne w utrzymaniu. W Internecie można znaleźć informacje o tym, jak trudno jest zainstalować zlew w drewnianym blacie. Czy to prawda? Wszystko zależy od rodzaju i modelu zlewozmywaka. Na blatach drewnianych można montować zarówno zlewozmywaki wpuszczane, jak i nakładane. Nie zaleca się stosowania modeli podblatowych (tzn. zlewozmywaków, które są mocowane do spodu blatu). Drewno jest podatne na pęcznienie i szarzenie ze względu na odsłonięte krawędzie.

Rodzaj zlewozmywaka jest ważny, ale materiał, z którego jest wykonany, jest mniej istotny. Zlewozmywaki ceramiczne i kompozytowe będą doskonale wyglądać z drewnem. Nie powinno to stanowić problemu, o ile wyposażenie jest praktyczne. Zlewozmywaki ceramiczne są w stanie pochłaniać zapachy i wonie. Będą też łatwe do czyszczenia. Zlewozmywaki ceramiczne są drogie. Zlewozmywaki kompozytowe to piękna i równie praktyczna opcja dla zlewozmywaków ceramicznych. Zlewozmywaki kompozytowe wyróżniają się odpornością na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Kuchnia z drewnianym blatem może być urządzona na wiele sposobów. Można go zastosować w dowolnej kombinacji kolorystycznej. Na charakter kuchni będzie miał wpływ kolor zlewozmywaka i innych elementów wyposażenia. Należy dokładnie rozważyć kolor zlewozmywaka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę praktyczność zlewu, a także jego rodzaj i materiał, z którego został wykonany.

Warto przeczytać