Ostatnia aktualizacja 13 lutego 2020 r.

The Millionaire Real Estate Investor został opublikowany w 2005 roku i znajduje się w pierwszej dziesiątce książek o inwestowaniu w nieruchomości i szkoleniach przywódczych. Książka została napisana przez Gary Keller z wkładem Dave Jenks i Jay Papasan.

Keller jest self-made milioner i założyciel Keller Williams Realty International, największej franczyzy nieruchomości przez liczbę agentów na świecie. Założona w 1983 roku, Keller Williams jest częścią Inc. Magazine's top 5000 ranking.

Kluczowe wnioski / wnioski wyciągnięte

 • Milionerzy inwestujący w nieruchomości pozbywają się szczęścia z ich biznesu ucząc się jak inwestować i inwestować, aby wygrać
 • Myślenie na wielką skalę: Wielkie modele z wielkimi celami prowadzą do wielkiego sukcesu
 • Pięć modeli milionerów inwestujących w nieruchomości: Net Worth, finansowy, sieciowy, generowania leadów i akwizycji
 • Dynamiczne trio CTN: Kryteria, Warunki, Sieć
 • Cztery etapy inwestowania w nieruchomości dla milionerów: Pomyśl o Milionie, Kup Milion, Posiadaj Milion, Otrzymaj Milion

Streszczenia części pierwszej, drugiej i trzeciej

Gary Keller pakuje niesamowitą ilość przydatnych, możliwych do zastosowania informacji w 432-stronicowym The Millionaire Real Estate Investor.


Rekomendacja: Sprawdź ofertę sprawdzonej firmy remontowej MaksymBud (https://maksymbud.pl/)


Poniższe streszczenia nie mają być wyczerpujące. Zamiast tego, zebraliśmy niektóre z najważniejszych punktów, że jednorodzinne inwestorzy nieruchomości znajdą najbardziej przydatne.

Część pierwsza: Wyznaczanie kursu

Keller rozpoczyna część pierwszą od spostrzeżenia, że mistrzowie biorą szczęście z gry, ponieważ są mistrzami w strategii i negocjacji. Innymi słowy, nie ma czegoś takiego jak "szczęście" w inwestowaniu w nieruchomości, chociaż od czasu do czasu inwestorzy mogą znaleźć kilka rzeczy, które są poza ich kontrolą.

Siła wielkich celów

Kiedy przeszkoda nie występuje, udane inwestorzy traktują to jako część naturalnej krzywej uczenia się do osiągnięcia ich najwyższy poziom osiągnięć. Wykorzystują proces myślenia, planowania i produkcji, aby stworzyć osobistą formułę sukcesu dla Wielkich Celów:

 • Wielkie Cele
 • Wielkie modele
 • Wielki Sukces

Stosując siłę sprawdzonych modeli zamiast prób i błędów, inwestorzy są w stanie zacząć od poziomów osiągnięć znajdujących się znacznie dalej na krzywej uczenia się. Próby i błędy stają się systematyczne, a nie nieregularne i skracają drogę do najwyższego poziomu osiągnięć.

Dynamiczne trio w inwestowaniu - CTN

W "Trzech obszarach koncentracji dla milionera inwestującego w nieruchomości" w części pierwszej, Keller omawia również znaczenie Zasady Pareto, znanej również jako Zasada 80:20. Reguła ta stwierdza, że 80% naszych wyników pochodzi z 20% naszych działań, więc jest to krytyczne dla inwestorów nieruchomości, aby utrzymać koncentrację, aby odnieść sukces.

CTN - Criteria, Terms, Network - jest określane jako Dynamiczne Trio Inwestowania i jest najlepszym sposobem dla inwestorów na utrzymanie koncentracji:

Kryteria

Określają, co kupujesz i są podstawowym elementem Twojej strategii inwestycyjnej, który nie podlega negocjacjom. Kryteria działają jak filtr możliwości w celu zidentyfikowania potencjalnych zakupów nieruchomości, które oferują największe możliwości i najmniejsze ryzyko. Ostatecznie, kryteria są wykorzystywane do identyfikacji nieruchomości o przewidywalnej wartości w oparciu o Twój styl i strategię inwestycyjną.

Warunki

Określają, jak przekształcić potencjalną nieruchomość, która pasuje do Twoich kryteriów w transakcję. Warunki obejmują negocjowalne czynniki, takie jak cena ofertowa, zaliczka i oprocentowanie, przeniesienie, zajęcie i posiadanie oraz koszty zamknięcia. Podczas negocjowania warunków, to jest krytyczny, aby pamiętać, że kupno prawo oznacza uzyskanie odpowiednich warunków, ponieważ pieniądze są wykonane w nieruchomości idzie do transakcji, a nie wychodzi.

Sieć

Twoja sieć składa się z ludzi, którzy pomogą Ci zlokalizować odpowiednie oferty i dostać je zrobić. Wiele osób błędnie wierzy w mit o "samotnym wilku" inwestorze, przedsiębiorcy, który pokonuje innych inwestorów dla transakcji. Jednakże, kiedy Keller badał materiały do książki " The Millionaire Real Estate Investor", odkrył raz po raz, że najlepsi inwestorzy w nieruchomości wykorzystują swoje relacje z ludźmi, aby wysyłać im okazje, do mentoringu oraz do kupowania i utrzymywania nieruchomości.

Cztery etapy wzrostu na drodze do miliona

Milionerzy inwestujący w nieruchomości używają Modelu Fundamentalnego, aby nakreślić swoją drogę do pierwszego miliona dolarów i dalej.

Pomyśl o Foundational Model jako piramidy żywności do prawdziwego sukcesu inwestowania w nieruchomości. Trzy równe boki trójkąta są oznaczone dynamicznym trio kryteriów, warunków i sieci. Wewnątrz trójkąta, począwszy od podstawy i pracy do punktu, są cztery etapy wzrostu:

 1. Myśl
 2. Kup
 3. Posiadanie
 4. Otrzymuj

Na samym szczycie trójkąta Modelu Fundamentalnego znajduje się "otrzymywanie". Niektórzy inwestorzy mogą dojść do punktu, w którym będą zadowoleni z powtarzających się przepływów pieniężnych, które zbudowali i zdecydują się wycofać z biznesu, aby cieszyć się owocami swojej pracy. Inni mogą zdecydować się poczekać, kontynuować budowanie biznesu i otrzymywać jeszcze więcej w przyszłości.

MitNieporozumienia

W głębi duszy większość ludzi wie, że może i powinna wykonywać znacznie lepszą pracę przy budowaniu swojego bogactwa i wolności finansowej.

Większość ludzi ulega również mitom - lub racjonalizacjom i wymówkom - dlaczego nie stają się prawdziwymi inwestorami. To dlatego, że jak zauważa Keller, lęki są w nas wykształcone i mogą, jeśli chcemy, być wykształcone.

The Millionaire Real Estate Investor wymienia trzy osobiste "mythunderstandings" i pięć mythunderstandings o inwestowaniu. Jednym z największych mitów jest to, że większość ludzi szczerze wierzy, że posiadanie pracy wystarczy, aby zbudować bogactwo finansowe.

Są oni uwarunkowani, aby ciężko pracować dla kogoś innego, być oszczędnym i oszczędzać w 401(k), i polegać na Social Security, aby zadbać o resztę. Jednak czas nie jest po stronie ludzi, którzy mają takie błędne przekonanie. W miarę jak pracownicy się starzeją, dochody osiągają szczyt w wieku od 30 do 50 lat, a następnie spadają. Skromne oszczędzanie podczas tych lat pracy prowadzi do skromnych inwestycji.

Z drugiej strony, prawdziwi inwestorzy wykorzystują czas na swoją korzyść. Myślą, kupują, posiadają i tak w kółko. W wieku 50 lat - kiedy dochody przeciętnego pracownika zaczynają spadać - prawdziwi inwestorzy mają mnóstwo pasywnych przepływów pieniężnych, które wciąż rosną.

Część druga: Cztery etapy

Druga część Milionera Inwestora w Nieruchomości zagłębia się w cztery etapy Piramidy Modelu Fundamentalnego: Myśl, Kupuj, Posiadaj, Otrzymuj.

Pomyśl o milionie

Ponieważ czytasz tę recenzję książki, szanse są już wiesz o mocy pozytywnego myślenia i znaczenie posiadania "Big Why" dla bycia inwestorem nieruchomości. The Big Why różni się od jednego inwestora do drugiego, ale zawsze sięga do poziomu duchowego.

Przykłady Big Whys obejmują poszukiwanie nieograniczone możliwości, które pochodzą z bogactwa finansowego, jest tak bogaty, jak można być, lub o największym życiu możliwe dla siebie i swojej rodziny. Faktem jest, że nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na pytanie, jakie powinno być Twoje osobiste Wielkie Dlaczego.

Myślenie obejmuje również myślenie o wielkich celach, myślenie o pieniądzach, myślenie o wartości netto i nieruchomościach, myślenie o wartości i transakcjach oraz myślenie o działaniu.

Keller przedstawia nam również Regułę Niny i znaczenie obserwowania swojej postawy. Nina jest osobistym trenerem i wyjaśnia, jak ważna jest postawa dla naszego fizycznego dobrego samopoczucia. Małe nawyki, takie jak nie stać lub siedzieć prosto, w końcu stają się zakorzenione w naszym zachowaniu i ostatecznie rosną do dużych problemów.

W kontekście osobistego bogactwa, Keller wykorzystuje regułę Niny, aby wyjaśnić znaczenie postawy finansowej dla naszego finansowego dobrobytu. Kiedy małe decyzje, takie jak wydawanie trochę mniej każdego dnia lub oddzwonienie na jeden telefon więcej, zanim zadzwonisz na noc, stają się nawykami, szybko tworzą scenę dla większych i lepszych decyzji finansowych.

Kup milion

Pieniądze w nieruchomościach zarabia się w momencie zakupu nieruchomości, a nie w momencie jej sprzedaży. Pięć modeli w tej sekcji - Net Worth, Finansowy, Sieciowy, Generowania leadów i Pozyskiwania - to sprawdzone modele, które pozwalają Ci uczyć się na błędach innych:

 • Net WorthModel pokazuje, że musisz prowadzić pieniądze po ścieżce do miejsca, które przynosi największy wzrost finansowy i wartość netto.
 • ModelFinansowy składa się z Budowy Kapitału Własnego, który zwiększa Twoją wartość netto poprzez wzrost cen w połączeniu ze spłatą długów, podczas gdy Wzrost Przepływów Pieniężnych zapewnia stały strumień pasywnego dochodu.
 • Network Model opisuje, jak zbudować swój zespół marzeń z zaufanych członków z wewnętrznego kręgu mentorów i partnerów, Twój krąg wsparcia profesjonalistów, takich jak prawnicy i agentów nieruchomości, a Twój krąg usług ludzi, którzy wykonują specyficzne dla nieruchomości zadania, takie jak wykonawcy lub escrow oficerów.
 • Lead Generation Model jest używany do generowania obfitości przewodów do nieruchomości inwestycyjnych i jest budowanie wokół czterech podstawowych pytań z: Czego szukam, Kto może mi pomóc to znaleźć, Jak znajdę nieruchomość lub ludzi z nią związanych oraz Które nieruchomości są prawdziwymi okazjami?
 • Acquisition Model koncentruje się na właściwym zakupie - i zarabianiu pieniędzy na transakcji - i zauważa, że Kup i Trzymaj jest prawdziwą opcją budowania bogactwa finansowego, ponieważ wykorzystuje podwójną siłę gromadzenia kapitału i wzrostu przepływów pieniężnych.

Posiadanie miliona

Keller wymienia 17 kwestii związanych z posiadaniem miliona, kategoryzując je w ramach CTN (Criteria, Terms, and Network): Money i Protecting Your Primary Asset.

Jednym z najważniejszych wniosków z tej sekcji jest to, że inwestorzy powinni myśleć w jednostkach. Jednostką może być jeden dom jednorodzinny, dwa mieszkania w dupleksie lub 12 mieszkań w większym budynku wielorodzinnym.

Każda jednostka reprezentuje strumień przepływu gotówki po stronie przychodów. Po stronie wydatków, jest czas, skupienie, koszty i odpowiedzialność. Z czasem, milionerzy inwestujący w nieruchomości powiększają i dywersyfikują swoje portfele, aby zmaksymalizować przepływy pieniężne i zminimalizować zarządzanie. Taka dywersyfikacja zapewnia również ochronę podczas krótkoterminowych zmian na rynku wynajmu.

Trzymając swoje pieniądze odpowiedzialne przez dając mu etykę pracy zapewnia inną unikalną perspektywę dla inwestorów nieruchomości. The Millionaire Real Estate Investor wymienia Cztery Warunki Pieniądza:

 • Martwe pieniądze generują zwrot 4% lub mniej, co jest na poziomie lub poniżej realnej stopy inflacji.
 • Bezpieczne pieniądze generują skromne zyski w wysokości od 5% do 8%, czyli nieco powyżej realnej stopy inflacji
 • Zdrowe Pieniądze zapewniają solidne zyski w wysokości od 9% do 12%.
 • Wealthy Money oferuje zyski w wysokości od 13% do 20% i jest to sposób, w jaki aktywni inwestorzy w nieruchomości wykorzystują pieniądze do budowania prawdziwego bogactwa.

Otrzymać milion

Inne niż dziedziczenie pieniędzy lub wygrana na loterii, istnieją dwa sposoby ludzie mogą otrzymać 1 milion dolarów rocznie: przez posiadanie pracy, która płaci około 1,5 mln dolarów rocznie (pre-tax), lub poprzez inwestowanie w nieruchomości.

Jest kilka problemów z utrzymaniem tak wysoko płatnej pracy. Po pierwsze, jest ich niewiele i są bardzo rzadkie. Jeśli już ją znajdziesz, około 33% Twojego dochodu brutto idzie na podatki, zanim będziesz miał dochód netto do zainwestowania. Po trzecie, kiedy odchodzisz z pracy, dochód również przepada.

Keller zwraca uwagę, że o wiele bardziej realistyczne jest otrzymanie 1 miliona dolarów rocznie poprzez inwestowanie w nieruchomości. Nie oznacza to, że trzeba wyjść i kupić sto lub więcej domów jednorodzinnych za gotówkę w ciągu jednego dnia.

To, co Keller ilustruje w tym rozdziale, to siła wykorzystania niskich stóp procentowych i dźwigni finansowej, przepływów pieniężnych, aprecjacji i budowania kapitału własnego w celu nabycia wystarczającej ilości nieruchomości przynoszących dochód, aby otrzymać 1 milion dolarów rocznie w przyszłych rocznych przepływach pieniężnych i wyciąganiu kapitału.

Oczywiście, aby otrzymać 1 milion dolarów rocznie jutro, trzeba mieć plan na dziś. Jak mówi jeden milioner inwestor nieruchomości:

"Upewnij się, że rozumiesz, jak chcesz, aby twoje portfolio wyglądało na końcu. Mój przyszły portfel będzie składał się z 250 domów. Jeśli wszystkie zostaną spłacone, będzie to 1,4 miliona dolarów rocznego dochodu brutto z wynajmu, a kiedy będę miał 60 lub 65 lat, będę mógł je sprzedać i zatrzymać banknoty. Chcesz dojść do punktu, w którym będziesz miał biznes".

Część trzecia: Utrzymanie się na szczycie

Pieniądze i cały świat nie dbają o to, czy jesteś milionerem. Odpowiedzialność za stanie się milionerem i pozostanie nim spoczywa w całości na Twoich barkach.

Faktem jest, że każdy może zostać milionerem, ale nie każdy to zrobi. Większość ludzi na świecie chciałaby mieć milion dolarów, ale brakuje im skupienia i dyscypliny, aby zrobić to, co konieczne, aby się tam dostać.

Pamiętasz zasadę 80:20?

To prawo odnosi się również do niedoszłych inwestorów. 80% ludzi spędzają swój czas robi drobne rzeczy, które będą tworzyć mierne zyski. Tylko 20% najlepszych inwestorów nieruchomości dać ich działalności skoncentrowany czas i skoncentrowany wysiłek, aby dostać się do góry i tam pozostać.

Możesz to zrobić poprzez budowanie finansowego toru do uruchomienia na:

 • Ustanowienie finansowego obozu bazowego poprzez włączenie Modelu Wartości Netto do swojego życia.
 • Zabezpiecz swoją przyszłość poprzez utworzenie funduszu awaryjnego, zakup domu, uzyskanie odpowiedniego ubezpieczenia i stworzenie planu majątkowego.
 • Finansujswoją przyszłość poprzez motywację, zdobywanie wiedzy i władzy, generowanie leadów, przekształcanie podejrzanych w potencjalnych klientów, kupowanie inwestycji w nieruchomości i zdobywanie wiedzy.
 • Trzymaj się kursu dzięki konkretnemu planowi codziennych, tygodniowych, miesięcznych i bieżących zadań, aby zbudować obfitość finansowego bogactwa.

Profile prawdziwych życiowych inwestorów-milionerów

Milionerzy inwestujący w nieruchomości mogą pochodzić z każdego środowiska społecznego, ekonomicznego i kulturowego. W książce przedstawiono profile 21 prawdziwych milionerów i ich podróże inwestycyjne.

Oto niektóre ze sposobów, w jakie inwestorzy zbudowali swoje bogactwo poprzez wynajem nieruchomości mieszkalnych:

Renata Circeo mieszka w Atlancie i od 16 lat jest właścicielką jednorodzinnych i wielorodzinnych nieruchomości na wynajem. Specjalizuje się w kupnie i utrzymaniu nieruchomości w średnim i wysokim przedziale cenowym.

Renata nazywa siebie "klasyczną nadwrażliwą", przyznając, że nauczyła się, iż wszystko cierpi, gdy zbytnio się rozpraszasz. Dlatego też skupia się na nieruchomościach z wyższej półki, gdzie może zmaksymalizować przepływy pieniężne i długoterminowy wzrost wartości bez konieczności zajmowania się ogromną liczbą jednostek.

Jerry Clevenger mieszka w Kansas City i jest właścicielem 53 domów jednorodzinnych oraz kilku budynków komercyjnych. Jerry specjalizuje się w przejęciach i sprzedaży hurtowej, a według jego słów, "kiedy zaczął inwestować w nieruchomości w połowie lat 80-tych, to był fuks".

Na początku swojej kariery inwestycyjnej Jerry wspinał się po drabinie korporacyjnej w branży bankowej i traktował inwestowanie w nieruchomości jako hobby do zarabiania pieniędzy na pół etatu. Kiedy zostawił korporację za sobą, w pierwszym roku pracy jako pełnoetatowy inwestor w nieruchomości zarobił trzy razy więcej niż w banku. Znajduje swoje najlepsze oferty poprzez współpracę z agentami nieruchomości, którzy przeczesują dla niego rynek.

Carlos Herbon i jego żona mieszkają w Ogden, Utah, i inwestują w nieruchomości od 15 lat. Obecnie są właścicielami 261 lokali i specjalizują się w kupnie i utrzymaniu.

Para wyemigrowała do USA z Argentyny w 1970 roku z zaledwie 120 dolarami na nazwisko. Zdając sobie sprawę, że Stany Zjednoczone to kraina możliwości, natychmiast wykorzystali swoje zdolności przedsiębiorcze do pracy, posiadając i prowadząc różne firmy. Ale jak mówi Carlos: "Sposób, w jaki im się udało, i to bardzo, to posiadanie i wynajmowanie nieruchomości".

Czy The Millionaire Real Estate Investor Warto przeczytać?

Keller wie, że każda transakcja i rynek nieruchomości jest wyjątkowy, więc nie oferuje jeden rozmiar dla wszystkich procesów. Zamiast tego, zapewnia nadrzędną mapę drogową dla sukcesu, który może być stosowany z każdej klasy aktywów i na każdym rynku, aby stać się milionerem inwestor nieruchomości.

Mocne strony

 • Omawia fundamentalne i podstawowe strategie inwestowania w nieruchomości
 • Wyjaśnia wspólne MythUnderstandings i jak pokonać te przeszkody na drodze do miliona
 • Wykorzystuje sprawdzone modele dla budżetu osobistego i planowania finansowego inwestycji
 • Sprawia, że złożone tematy są łatwe do zrozumienia
 • Oferuje arkusze dla osobistego budżetu, osobistego bilansu, kryteriów i kosztów naprawy
 • Zawiera profile 21 prawdziwych milionerów inwestujących w nieruchomości i jak doszli do miejsca, w którym są dzisiaj

Słabe strony

 • Na ponad 400 stronach, The Millionaire Real Estate Investor nie jest szybkie czytanie
 • Niektórzy czytelnicy mogą czuć książka jest nadwaga na motywacji, ale brakuje wielkich pomysłów
 • Napisany tuż przed ostatnim krachu na rynku nieruchomości, więc niektóre z koncepcji dotyczących dźwigni finansowej mogą być zbyt agresywne dla długoterminowych inwestorów
 • Koncepcje inwestycyjne są zbyt uproszczone dla pośrednich i doświadczonych inwestorów nieruchomości już na drodze do zrobienia ich pierwszy 1 milion dolarów

Wniosek

Podczas gdy każdy może być milionerem inwestor nieruchomości, nie każdy będzie. Jeśli jesteś jednym z wykonawców, a następnie zdecydowanie dodać Millionaire Real Estate Investor do swojej biblioteki.

Książka ma actionable treści dla początkujących, pośrednich i doświadczonych inwestorów nieruchomości. Gary Keller wykonuje doskonałą pracę wyjaśniając podstawowe zasady i strategie inwestowania w nieruchomości, które można łatwo dostosować do własnego biznesu.

Jeśli jesteś gotowy, aby zastosować te zasady finansowe w praktyce, sprawdź zasoby Roofstock, aby pomóc Ci zacząć. Mamy możliwości inwestycyjne, strategie i analizy, których potrzebujesz, aby ruszyć naprzód w kierunku swoich celów.

Warto przeczytać