Ostatnia aktualizacja: 1 lutego 2022 r.

Technologia jest niesamowitym katalizatorem upraszczającym proces zakupu domu i zarządzania nim, a usługi takie jak nasza pomagają inwestorom kupować i sprzedawać domy z poziomu komputera. I choć zakup domu jest uważany za pojedynczą transakcję, to nawet przy postępie w zakresie technologii proptech, transakcja ta może nadal odbywać się na kilku różnych platformach. Jest to skomplikowane i szybko się komplikuje, przez co wielu inwestorów jest przytłoczonych, a nawet skłonnych do rezygnacji z danej okazji.

W Roofstock naszym celem jest usprawnienie każdego aspektu zakupu i zarządzania nieruchomościami oraz usunięcie jak największej liczby barier administracyjnych. Dotyczy to również zakupu ubezpieczenia, który zazwyczaj nie jest usprawnionym, prostym procesem ze względu na złożoność w określaniu odpowiedniej sumy ubezpieczenia i nieefektywny przepływ pracy. Dodatkowo, dla wytrawnych inwestorów, którzy szukają najlepszych stawek, jest to czasochłonne. Dzisiaj uruchomiliśmy integrację z firmą Obie, aby uprościć cały ten proces.

Ubezpiecz się w kilka minut z firmą Obie na Roofstock

Inwestorzy korzystający z Roofstock mogą teraz kupić ubezpieczenie dla właściciela nieruchomości inwestycyjnej bezpośrednio przez Obie, zaawansowanego technologicznie krajowego dostawcę ubezpieczeń dla właścicieli nieruchomości. Tak jak my pracowaliśmy nad uproszczeniem procesów kupna, sprzedaży i zarządzania dla inwestorów, Obie całkowicie zmienił proces ubezpieczeń dla właścicieli i inwestorów wynajmujących nieruchomości, twierdząc, że przeciętny użytkownik może zaoszczędzić do 25% na ubezpieczeniu.

Ułatwiliśmy to tak, że w ciągu zaledwie kilku minut można uzyskać wycenę, a następnie kupić ubezpieczenie dla właściciela nieruchomości bez konieczności podnoszenia telefonu lub opuszczania platformy. Ta innowacyjna integracja oferuje usprawnione, bezstresowe doświadczenie dla inwestorów, którzy potrzebują ubezpieczenia lub po prostu chcą sprawdzić, czy mogą zaoszczędzić pieniądze dzięki zmianie.

Dlaczego uproszczenie ubezpieczeń ma znaczenie?

Ubezpieczenie jest kluczowym elementem dla kupujących - w miarę jak koszt ubezpieczenia domu stale rośnie, wynajmujący są zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji, czy ograniczyć zakres ochrony ubezpieczeniowej. W latach 2017-2020 stawki składek ubezpieczeniowych wzrosły średnio o 11,4%. To więcej niż inflacja w kraju wynosząca w tych latach 7,5%.

Teraz każdy użytkownik Roofstock lub jego darmowego narzędzia do zarządzania nieruchomościami do wynajęcia, Stessa, może szybko uzyskać wiążącą wycenę, oszczędzając czas i wysiłek w poszukiwaniu odpowiedniego poziomu ochrony i potencjalnie oszczędzając pieniądze w tym procesie. Unikalny, zastrzeżony algorytm Obiego pomoże wynajmującym uzyskać pokrycie, którego potrzebują po konkurencyjnej cenie. Dodatkową korzyścią dla wynajmujących korzystających z Stessa jest to, że są oni automatycznie informowani o terminowych przypomnieniach, jeśli polisa ubezpieczeniowa wkrótce wygaśnie lub jeśli ich pokrycie jest niewystarczające.

Kolejny element inwestycyjnej układanki

Integracja ta jest kolejnym krokiem w podróży Roofstock w kierunku radykalnego uproszczenia inwestowania w nieruchomości i zwiększenia dostępności dla codziennych inwestorów. Cieszymy się, że możemy umożliwić inwestorom zakup odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej dla właściciela nieruchomości.

Warto przeczytać