Ostatnia aktualizacja 15 sierpnia 2022 r.

Jeśli rozważasz sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Detroit, teraz może być na to świetny czas. Przy niskim stanie zapasów i wysokim popycie ze strony inwestorów, rynek wygląda korzystnie dla sprzedających. A kiedy spojrzysz na statystyki rynku nieruchomości w Detroit, łatwo dostrzec dlaczego:

 • Zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości w Detroit rosną (Data USA).
 • Wartości domów w Detroit wzrosły o ponad 124% w ciągu ostatnich 5 lat, a sprzedający korzystają z okazji, aby sprzedać i zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Detroit rosną z roku na rok, trend, który każdy nabywca nieruchomości lubi widzieć (Zumper).

Rynek mieszkaniowy w Detroit jest nadal dość konkurencyjny, z niektórych domów otrzymujących wiele ofert i idzie pod umową szybko. Jednak zanim wymienisz swój dom, zrozum swoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia z szybkim zamknięciem i za atrakcyjną cenę.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Detroit

Sprzedaż nieruchomości zajmowanej przez najemcę ma swój własny zestaw zalet i wad, co jest jednym z powodów, dla których niektórzy właściciele starają się skłonić najemcę do opuszczenia nieruchomości przed końcem najmu. Ważne jest jednak, aby przemyśleć sprawę i przeprowadzić badania na 2 kluczowe tematy:

 1. Przejrzyj swoją aktualną umowę najmu, aby zrozumieć prawa właściciela i najemcy. Niektóre umowy najmu pozwalają na wcześniejsze zakończenie umowy z odpowiednim wypowiedzeniem. W innych przypadkach, może być konieczne przeprowadzenie eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki najmu - takie jak niepłacenie czynszu na czas - i nie zgadza się na opuszczenie mieszkania.
 2. Zapoznaj się z prawem dotyczącym wynajmujących i najemców w Michigan, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich zasad i przepisów.

Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, jak sprzedać wynajmowaną nieruchomość:

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Zamiast poświęcać cenny czas na wystawienie nieruchomości na multiple listing service (MLS), po prostu zapytaj najemcę, czy byłby zainteresowany kupnem. Jeśli wynajmowali przez jakiś czas, mogą być zainteresowani.

Kiedy sprzedajesz do swojego najemcy, upewnij się, że dostaną preapproved dla kredytu hipotecznego tak szybko, jak to możliwe, i upewnij się, że używasz prawej umowy nieruchomości do sprzedaży domu w Michigan, aby zapewnić, że zarówno ty, jak i twój najemca-kupujący są chronione.

2. Zapłać najemcy, aby opuścił wcześniej

Jeśli twój najemca nie chce kupić, można spróbować przekonać ich do opuszczenia przed dzierżawą jest w górę, oferując gotówkę za klucze zachęty.

Ostatecznie, będą musieli przenieść i tak, więc zgadzając się płacić za ich koszty przeprowadzki lub pomagając z depozytu bezpieczeństwa dla ich nowego miejsca może dostać najemcy się i dać ci czas, aby dokonać wszelkich niezbędnych napraw przed wykazaniem pustostanu na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Czasami może po prostu trzeba czekać na dzierżawę do wygaśnięcia przed sprzedażą nieruchomości. Oczywiście, można umieścić swój wynajem nieruchomości na rynku kilka miesięcy przed dzierżawy jest w górę.

Zawsze daj najemcy odpowiednie zawiadomienie przed pokazami, i przypomnieć im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, kiedy się wyprowadzają, jeśli chcą dostać wszystkie swoje depozyty bezpieczeństwa z powrotem.

4. Sprzedaj z najemcą w miejscu

Wielu właścicieli nieruchomości, którzy sprzedają nieruchomości do wynajęcia w Detroit, korzysta z platformy internetowej, takiej jak Roofstock. Łatwo jest sprzedać nieruchomość, gdy masz najemcę, a zaoszczędzisz czas i pieniądze, zamiast przekonywać najemcę do odejścia:

 • Kontynuuj zbieranie czynszu do momentu zamknięcia transakcji.
 • Rynek do większej puli potencjalnych nabywców (w tym poza stanem i inwestorów międzynarodowych).
 • Ciesz się konkurencyjną prowizję nieruchomości (3% w przeciwieństwie do zwykłego 5% do 6%).
 • Sprawdź, co inne porównywalne nieruchomości sprzedają się w Detroit na rynku Roofstock, dzięki czemu możesz wycenić swoją nieruchomość w sposób konkurencyjny.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia w Detroit, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby zapewnić szybką sprzedaż za najwyższą cenę:

 • Skomponuj pakiet kupującego z ważnymi dokumentami, takimi jak kopia umowy najmu, rolka czynszu najemcy, raporty finansowe, lista sprzedawców i historia konserwacji.
 • Zrób profesjonalną inspekcję i dokonaj niezbędnych napraw, aby kupujący nie próbowali zaniżać twojej ceny.
 • Wyjaśnij sprzedaż do swoich najemców, w tym pokazów i procesu przenoszenia ich dzierżawy i depozytu bezpieczeństwa.
 • Oblicz swoje potencjalne zobowiązanie podatkowe z tytułu zysków kapitałowych i zbadaj kwestię wymiany 1031 jako sposobu na odroczenie podatku od zysków kapitałowych poprzez reinwestowanie przychodów w inną, podobną nieruchomość.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Detroit

Możesz wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną przy użyciu różnych metod, w tym stopy kapitalizacji i zwrotu gotówki. Można również sprzedać nieruchomość w stanie obecnym lub po dokonaniu napraw. Ważne jest, aby znaleźć metodę sprzedaży, która pomoże Ci uzyskać szybkie zamknięcie i świetną cenę:

 • Cap rate jest miarą potencjalnego zwrotu z inwestycji (ROI) i może być użyty do wyceny nieruchomości do wynajęcia poprzez porównanie Twojego domu z podobnymi ofertami.
 • Cash-on-cash return mierzy ilość pieniędzy, które kupujący zrobi z ich zaliczki i może być wykorzystany do przyciągnięcia kupujących, którzy są zainteresowani finansowaniem ich zakupu.
 • Po wartości naprawy (ARV) jest wartość nieruchomości po dokonaniu napraw i może być stosowany przy sprzedaży nieruchomości w stanie obecnym zamiast dokonywania napraw.

Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację dla swojej nieruchomości w Detroit. Może to pomóc w określeniu najlepszej ceny wywoławczej dla Twojej nieruchomości do wynajęcia. Z właściwą wyceną, można sprzedać szybko i w świetnej cenie.

Warto przeczytać