Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2022 r.

Masz szczęście, jeśli rozważasz sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w St. Louis. Louis. Rynek nieruchomości w metropolii jest teraz bardzo silny i istnieje duże zainteresowanie nieruchomościami inwestycyjnymi. Louis, łatwo zrozumieć dlaczego:

 • Zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości rosną w St. Louis (Data USA).
 • Wartości domów w St. Louis wzrosły o około 59% w ciągu ostatnich 5 lat, a niektórzy sprzedający korzystają z okazji, aby sprzedać i zamienić kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Ponad 50% gospodarstw domowych w metropolii St. Louis jest zajętych przez najemców, co jest statystyką, którą każdy nabywca nieruchomości uwielbia widzieć (Zumper).

Louis ma obecnie wiele cech rynku sprzedawcy. W rezultacie, możesz otrzymać wiele ofert, gdy lista. Zanim jednak to zrobisz, ważne jest, aby zrozumieć wszystkie opcje dostępne dla Ciebie w większym obszarze St. W ten sposób można zapewnić sobie szybką sprzedaż za uczciwą cenę.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w St. Louis

Jeśli sprzedajesz nieruchomość, którą obecnie zajmuje najemca, istnieją plusy i minusy takiego postępowania. Na przykład, możesz mieć pokusę, aby spróbować nakłonić najemcę do opuszczenia lokalu przed końcem umowy najmu, ale ważne jest, aby najpierw przeprowadzić badania.

Istnieją 2 kluczowe rzeczy, o których musisz pamiętać:

 1. Przeczytaj swoją aktualną umowę najmu. To pomoże Ci zrozumieć, jakie są Twoje prawa, jak również prawa najemcy. W niektórych przypadkach możesz być w stanie rozwiązać umowę najmu wcześniej z wystarczającym wypowiedzeniem. Jednak mogą zaistnieć inne sytuacje, kiedy możesz rozpocząć proces eksmisji, jeśli najemca naruszył warunki najmu - takie jak płacenie czynszu po terminie - i nie zgadza się na opuszczenie lokalu.
 2. Zapoznaj się z prawem dotyczącym wynajmującego i najemcy w Missouri, aby upewnić się, że przestrzegasz wszystkich zasad i przepisów.

Po zorientowaniu się, co można, a czego nie można zrobić zgodnie z prawem, następnym krokiem jest przegląd najlepszych opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w St. Louis:

1. Sprzedać swojemu najemcy

Jedną z opcji jest sprzedaż nieruchomości najemcy zamiast przechodzenia przez kłopoty z umieszczeniem nieruchomości na multiple listing service (MLS). To może być dobra opcja, jeśli zostały one wynajmu na chwilę i są zainteresowane zakupem.

Aby upewnić się, że wszystko idzie gładko, mają najemcy się wstępnie zatwierdzone do kredytu hipotecznego i używać właściwego kontraktu nieruchomości do sprzedaży domu w Missouri. Będzie to chronić zarówno Ciebie, jak i najemcy-kupującego.

2. Zapłać najemcy za wcześniejsze opuszczenie mieszkania

Jeśli twój najemca nie chce kupić, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia wcześniej, oferując gotówkę za klucze zachęty. To jest, gdy zgadzasz się zapłacić za ich koszty przeprowadzki lub pomóc z depozytu bezpieczeństwa dla ich nowego miejsca w zamian za najemcę pozostawiając nieruchomości wcześnie. Ponadto, najemca pozostawiając wcześnie może dać ci czas, aby dokonać niezbędnych napraw przed wykazaniem pustej nieruchomości na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Jeśli umowa nie ma klauzuli o wcześniejszym anulowaniu i najemca nie chce opuścić wcześniej, trzeba będzie poczekać, aż ich dzierżawa jest w górę przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek. Oczywiście, można dać im znać kilka miesięcy wcześniej, że będziesz sprzedawać, więc mogą zacząć szukać innego miejsca.

Ważne jest również, aby pamiętać, że pokazy będą musiały być zaplanowane wokół harmonogramu najemcy, a oni powinni otrzymać odpowiednie powiadomienie, zanim ktoś przyjdzie. Dodatkowo, gdy się wyprowadzą, przypomnij im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, jeśli chcą, aby ich depozyt wrócił.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Wystawienie nieruchomości na wynajem na platformie internetowej takiej jak Roofstock jest doskonałą opcją. Możesz sprzedać swój dom z najemcą w miejscu, co oszczędza czas i koszty prób przekonania najemcy do opuszczenia:

 • Zmaksymalizuj przepływy pieniężne, zbierając dochody z wynajmu do dnia zamknięcia transakcji.
 • Osiągnij globalną sieć wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości na Roofstock zamiast ograniczać się do lokalnych nabywców w MLS.
 • Płać konkurencyjną prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu z typowymi 5% do 6%) i zatrzymaj więcej swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
 • Badanie rynku Roofstock, aby zobaczyć, co inne nieruchomości do wynajęcia w St. Louis sprzedają, aby uzyskać przewagę konkurencyjną.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jest kilka rzeczy, które należy zrobić przed wejściem na rynek, jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość do wynajęcia w St. Louis szybko i za najwyższą cenę:

 • Przygotuj pakiet kupującego zawierający istotne dokumenty, w tym kopię umowy najmu i rolkę czynszu najemcy, sprawozdania finansowe, takie jak rachunek zysków i strat, listę dostawców i historię konserwacji oraz przegląd ostatnich napraw kapitałowych i ulepszeń.
 • Kupujący lubią kupować nieruchomości bez problemów, więc mają profesjonalną inspekcję nieruchomości i dokonać niezbędnych napraw przed czasem, tak aby kupujący nie próbował obniżyć ceny wywoławczej.
 • Porozmawiaj z najemcami o sprzedaży nieruchomości, o tym, jak będą prowadzone pokazy i o procesie przejścia na przeniesienie ich starego najmu i kaucji do nowego właściciela.
 • Oblicz swoje potencjalne zobowiązanie podatkowe z tytułu zysków kapitałowych i sprawdź, czy wymiana podatkowa 1031 może pomóc Ci uniknąć płacenia podatków poprzez zakup nowej nieruchomości inwestycyjnej w USA.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w St.

Chcesz, aby potencjalni nabywcy postrzegali Twoją nieruchomość jako dobrą inwestycję, dzięki czemu będą bardziej skłonni do szybkiego złożenia oferty. Zrozumienie obecnych warunków rynkowych i najlepszych opcji sprzedaży może pomóc Ci w uzyskaniu najlepszej ceny za Twoją nieruchomość do wynajęcia.

Louis konkurencyjną ceną za stopę kwadratową i marketingiem jej wyników finansowych:

 • Oblicz stopę kapitalizacji, dzieląc dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą. Porównaj ten wskaźnik z podobnymi nieruchomościami na sprzedaż w Twojej okolicy, aby upewnić się, że jesteś konkurencyjny cenowo.
 • Zwrot Cash-on-cash (CoC) pomaga potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile wyniesie ich zaliczka przy finansowaniu zakupu.
 • Oszacuj wartość po naprawie (ARV) swojej nieruchomości, jeśli nie możesz sobie pozwolić na dokonanie wszystkich potrzebnych napraw. Pomoże to nabywcom zrozumieć natychmiastowy kapitał, który otrzymają po zakończeniu wszystkich odroczonych prac konserwacyjnych.

Louis może doprowadzić do szybkiej sprzedaży w doskonałej cenie. Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultacje.

Dzięki Roofstock będziesz mógł połączyć się z doświadczonymi inwestorami, którzy są zainteresowani kupnem nieruchomości czynszowych w St. Louis, takich jak Twoja.

Warto przeczytać