Ostatnia aktualizacja 17 sierpnia 2022 r.

Jako inwestor w nieruchomości wiesz, że rotacja najemców jest uciążliwa - nie wspominając o kosztach - a znalezienie najemcy (i to nie byle jakiego, ale właściwego) może być żmudnym, ale absolutnie krytycznym procesem.

W rzeczywistości około 30% całkowitej liczby mieszkań na wynajem (SFR) - ponad 5 milionów domów - jest co roku udostępniane do wynajęcia.

Jeśli dodamy do tego fakt, że większość wolnych nieruchomości otrzymuje kilka zgłoszeń i że każdy potencjalny najemca powinien być sprawdzony zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym sprawdzania najemców, to nagle zadanie znalezienia i zatrzymania wspaniałych najemców staje się dość trudną perspektywą.

Dlatego z przyjemnością ogłaszam, że Roofstock przejął RentPrep, krajową firmę zajmującą się sprawdzaniem najemców, z której usług korzysta ponad 150 000 wynajmujących.

Pierwszą rzeczą, która przyciągnęła nas do RentPrep, było ich skupienie się na dokładności. Nie tylko dostarczają te same rodzaje prześwietleń i raportów kredytowych, które są powszechne w całej branży, ale również zainwestowali w weryfikatorów - prawdziwych ludzi, co jest nowatorskim pomysłem - aby sprawdzać dane pod kątem zgodności z przepisami. Pracownicy RentPrep posiadają certyfikaty National Court Reporters Association (NCRA) i National Association of Professional Background Screeners (NAPBS), aby zapewnić, że dane przekazywane wynajmującym są poprawne i zgodne z Fair Credit Reporting Act (FCRA). Bo jeśli raport nie jest dokładny, jaki jest sens?

Od pierwszego dnia naszej działalności naszym celem jest zapewnienie bezproblemowego i dostępnego doświadczenia w całym cyklu inwestycyjnym SFR, a dodanie RentPrep do rodziny Roofstock jeszcze bardziej wzmacnia tę misję. Od zapewnienia instytucjonalnych danych na temat rynków i dzielnic w całym kraju oraz solidnego rynku handlu nieruchomościami, po dostęp do lokalnych usług zarządzania nieruchomościami i narzędzi do zarządzania finansami i optymalizacji portfela, staramy się usunąć każdy punkt bólu inwestora SFR, jednocześnie ułatwiając mu codzienne doświadczenie.

Na przykład, przejęcie RentPrep przyspiesza nasz plan zapewnienia solidnych usług dla użytkowników Stessa, z których większość to zarządcy typu "zrób to sam". Zarządzając ponad 500 000 drzwi (z około 3,8 drzwi na użytkownika), 163 000+ właścicieli Stessy ma do czynienia z około 1,2 pustostanów rocznie. Odkładając na bok samodzielny wzrost RentPrep (który sam w sobie jest imponujący), widzimy naturalne dopasowanie do rozwijającego się pakietu dla najemców Stessy, który obejmuje śledzenie finansowe, zarządzanie pieniędzmi i automatyczne pobieranie czynszu.

RentPrep został założony w 2007 roku przez założyciela i dyrektora generalnego Steve'a White'a, byłego żołnierza piechoty morskiej, który stał się przedsiębiorcą. Steve jest autorem i poszukiwanym mówcą na imprezach branżowych, a my jesteśmy zachwyceni, że mamy dostęp do jego przenikliwego umysłu i 20-letniego doświadczenia w branży kredytowej.

Nasza misja, aby uczynić inwestowanie w nieruchomości radykalnie dostępnym i bardziej satysfakcjonującym, wymaga konsekwentnej innowacji. Przejęcie najlepszych w swojej klasie firm, które są zgodne z tą misją, jak RentPrep, przyspiesza nasz postęp. Dołącz do nas.

Warto przeczytać