Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2022 r.

Jeśli myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości do wynajęcia w Indianapolis, teraz może być idealny czas. Zapasy są niskie, a popyt ze strony inwestorów silny. A kiedy spojrzysz na statystyki rynku nieruchomości w Indianapolis, łatwo zrozumieć dlaczego:

 • Liczba ludności, zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości rosną w Indianapolis (Data USA).
 • Wartości domów w Indianapolis wzrosły o około 80% w ciągu ostatnich 5 lat, otwierając okno możliwości sprzedaży i zamiany kapitału na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Indianapolis rosną z roku na rok, co jest trendem, którego szuka każdy nabywca nieruchomości (Zumper).

Ponieważ Indianapolis ma wiele cech rynku sprzedającego, możesz oczekiwać, że otrzymasz kilka ofert, gdy umieścisz swoją nieruchomość na rynku. Jednak jeśli chcesz szybko sprzedać nieruchomość za rozsądną cenę, ważne jest, aby znać wszystkie alternatywy sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w metropolii Indianapolis.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Indianapolis

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia, która jest zajęta przez najemcę ma swoje plusy i minusy. Niektórzy właściciele próbują nakłonić najemcę do opuszczenia nieruchomości przed zakończeniem najmu, ale zanim to zrobisz, upewnij się, że badasz 2 ważne rzeczy:

 1. Jeśli chcesz zakończyć najem wcześniej, przeczytaj go dokładnie, aby zobaczyć, jakie są twoje prawa i prawa najemcy. W niektórych przypadkach możesz złożyć wypowiedzenie i zakończyć umowę najmu. Jeżeli najemca naruszył warunki umowy najmu - takie jak płacenie czynszu po terminie - i nie zgadza się na opuszczenie lokalu, możesz mieć możliwość rozpoczęcia procesu eksmisji.
 2. Upewnij się, że znasz prawa właściciela i najemcy w Indianie wewnątrz i na zewnątrz - może to oznaczać różnicę między gładką sprzedażą a wyboistą. Znajomość prawa stanowego pomoże Ci zrozumieć, jakie są Twoje prawa i obowiązki.

Po ustaleniu, co możesz, a czego nie możesz legalnie zrobić, następnym krokiem jest wybranie najlepszych opcji sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Indianapolis:

1. Sprzedać swojemu najemcy

Zamiast przechodzić przez czasochłonny proces wystawiania na multiple listing service (MLS), dlaczego nie porozmawiać z najemcą i zobaczyć, czy są zainteresowani kupnem? Oni po prostu może powiedzieć tak, jeśli zostały one wynajem przez długi czas.

Jeśli najemca chce kupić, upewnij się, że są one wstępnie zatwierdzone do kredytu hipotecznego tak szybko, jak to możliwe. Również użyć odpowiedniego Indiana nieruchomości umowy, aby zapewnić, że zarówno ty i twój najemca-kupujący są chronione, gdy sprzedajesz do nich.

2. Zapłać najemcy, aby opuścić wcześniej

Możesz być w stanie przekonać najemcę do odejścia przed dzierżawy jest w górę z gotówki za klucze zachęty, jeśli nie chcą kupić. Cash-for-keys zachęta jest suma pieniędzy oferowanych najemcy w zamian za ich opuszczenie nieruchomości przed końcem ich dzierżawy.

W końcu będą musieli się przenieść, więc zgadzając się na zwrot kosztów przeprowadzki lub pomoc w depozycie za ich nowy dom może przekonać ich do wyprowadzki i dać ci czas na dokonanie niezbędnych napraw, aby umieścić swój wolny dom na rynku.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Będą czasy, kiedy może trzeba czekać na dzierżawę na nieruchomości do wygaśnięcia przed sprzedażą. Nawet z aktywną dzierżawą, można umieścić swój wynajem nieruchomości na rynku na sprzedaż kilka miesięcy przed jego końcem.

Daj najemcy odpowiednie zawiadomienie przed pokazami i przypomnieć im, aby zostawić nieruchomość w dobrym stanie, jeśli chcą, aby wszystkie ich depozyt bezpieczeństwa z powrotem.

4. Sprzedaj z najemcą w miejscu

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Indianapolis, skorzystaj z platformy internetowej, takiej jak Roofstock. Z najemcą już na miejscu, można uniknąć kłopotów i kosztów próbując przekonać ich do opuszczenia. Ponadto, możesz uzyskać wyższą cenę sprzedaży domu, gdy jest on zajęty przez najemcę płacącego czynsz:

 • Zbieraj dochody z wynajmu do dnia zakończenia transakcji.
 • Połącz się z ogólnoświatową siecią wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości na Roofstock, zamiast ograniczać się do lokalnego MLS.
 • Zwiększ swoje zyski, płacąc niższą prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu do typowych 5% - 6%).
 • Wykorzystaj w pełni rynek Roofstock, odkrywając, jakie są ceny innych domów do wynajęcia w Indianapolis, aby upewnić się, że cena jest właściwa.

Co powinieneś zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić przed wejściem na rynek, jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Indianapolis szybko i za atrakcyjną cenę:

 • Dołącz ważne dokumenty do pakietu kupującego, takie jak kopia umowy najmu i rolki czynszu lokatora, raporty finansowe (takie jak rachunek zysków i strat), lista sprzedawców i historia konserwacji.
 • Uzyskaj profesjonalną inspekcję nieruchomości i dokonaj napraw przed wprowadzeniem nieruchomości na rynek, aby kupujący nie używali potrzebnych napraw jako dźwigni do obniżenia ceny wywoławczej.
 • Porozmawiaj z najemcami o sprzedaży, pokazy i jak ich dzierżawa i depozyt bezpieczeństwa zostaną przeniesione do nowego właściciela, gdy nieruchomość jest sprzedawana.
 • Oszacuj swoje zobowiązanie podatkowe z tytułu zysków kapitałowych i zbadaj kwestię wymiany 1031 jako sposobu na opóźnienie płacenia podatków od sprzedaży poprzez zakup zastępczej nieruchomości inwestycyjnej w innym miejscu w USA.

Jak wycenić swoją nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Indianapolis

Należy znaleźć odpowiednią równowagę pomiędzy ceną wywoławczą za stopę kwadratową a podkreśleniem wyników finansowych nieruchomości. W ten sposób będziesz miał większe szanse na szybkie zamknięcie transakcji po świetnej cenie:

 • Oblicz stopę kapitalizacji, dzieląc dochód operacyjny netto (NOI) przez cenę wywoławczą. Porównaj ten wskaźnik z podobnymi nieruchomościami w Twojej okolicy, aby upewnić się, że Twoja cena jest konkurencyjna.
 • Zwrot Cash-on-cash (CoC) może pomóc potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile wygeneruje ich zaliczka, jeśli będą finansować zakup. Aby określić CoC, należy podzielić roczny przepływ gotówki przed opodatkowaniem przez całkowitą zainwestowaną gotówkę.
 • Wartość po naprawie (ARV) nieruchomości jest tym, co byłoby warte, gdyby dokonano wszystkich niezbędnych napraw. To może pomóc kupującym zrozumieć natychmiastowy kapitał, który otrzymają po zakończeniu napraw.

Jeśli chcesz sprzedać swoją nieruchomość w Indianapolis, ważne jest, aby wybrać odpowiednią opcję, aby uzyskać szybką sprzedaż w atrakcyjnej cenie. Aby zacząć, uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację.

Warto przeczytać