Ostatnio aktualizowane 15 października 2019 r. przez Mark Ferguson

Sprzedaż domu jest kosztowna, a znaczna część kosztów to prowizja agenta nieruchomości. Prawdziwe prowizje od nieruchomości są zwykle płacone w całości przez sprzedającego i są znaczące. Jestem agentem nieruchomości w Kolorado i nawet jeśli agenci są drogie są one nadal warto. Agenci nieruchomości nie pobierają tak dużo, jak to robią z powodu czasu, który trzeba faktycznie sprzedać dom. Pobierają one dużo, bo to wymaga pracy i pieniędzy na rynku, trudno jest uzyskać licencję i stać się agentem nieruchomości, muszą płacić za składki i ubezpieczenia i agentów nieruchomości zazwyczaj muszą dzielić swoje prowizje z ich brokerem.

Największym powodem agent nieruchomości dostaje tyle płaci jest to, że są tego warte! Agent nieruchomości będzie zazwyczaj sprzedać swój dom na znacznie więcej pieniędzy, niż gdybyś sprzedał go sam.

Dlaczego agenci nieruchomości są warte prowizji, które pobierają?

Główną wartością agenta nieruchomości jest znajomość wartości rynkowej na domu. Jeśli dom jest wyceniony zbyt nisko lub zbyt wysoko, może to kosztować sprzedającego tysiące dolarów. Cena domu zbyt wysokie i będzie piętnować domu. Kupujący zaczynają się zastanawiać, co jest nie tak z domem, jeśli siedzi na rynku, nawet jeśli cena została zmniejszona. Cena domu zbyt niska i może być pozostawiając tysiące dolarów na stole.

Słyszę historie o ludziach, którzy mówią, że zaoszczędzili tysiące dolarów, kiedy sprzedał swój dom, nie używając agenta, sprzedali dom w jeden dzień z wielu ofert! Jeśli otrzymałeś wiele ofert na pierwszy dzień, istnieje duża szansa, że niedoceniane domu i zostawił pieniądze na stole. Najprawdopodobniej więcej pieniędzy niż agent nieruchomości będzie kosztować. Agent nieruchomości jest ekspertem w cenach domów i stronie internetowej, takich jak Zillow nie może być używany jako substytut. Napisałem artykuł o tym, jak dokładne Zillow jest, i pokazuje, że trzeba lokalnego eksperta do ceny domu prawidłowo.

Jak agenci nieruchomości zarabiają pieniądze?

W większości sytuacji, agent nieruchomości reprezentuje kupującego i sprzedającego domu i obie prowizje są wypłacane przez sprzedającego. To może nie wydawać się sprawiedliwe, ale jest bardzo dobry powód, system działa w ten sposób. Mając sprzedawca płaci zarówno agentów "prowizji pozwala tam być większa pula kupujących i wyższe ceny domów.

Dlaczego sprzedawca płaci za kupującego agenta nieruchomości?

Kupno domu jest drogie i większość kupujących potrzebuje całej gotówki, które mają do zapłaty za koszty zamknięcia i zaliczki. Jeśli kupujący musiał zapłacić za ich agenta nieruchomości, jak również, nie byłoby znacznie mniej kupujących, którzy mogliby kupić dom. Z większej puli nabywców, więcej domów sprzedają i sprzedawcy mogą pobierać więcej za swoje domy. Nawet jeśli sprzedawca płaci za kupującego agenta, sprzedawca zarabia więcej pieniędzy w naszym obecnym systemie nieruchomości ze względu na wyższe ceny domów spowodowane przez więcej kupujących.

Ile wynosi prawdziwa prowizja od nieruchomości w domu?

Jest to trudne pytanie dla mnie, aby odpowiedzieć, ponieważ jestem agentem nieruchomości. Nie ma typowych lub ustawionych prowizji, wszystkie są negocjowalne. Jako agent nieruchomości, I prawnie nie może powiedzieć, typowa prowizja jest taka i taka. Zamiast tego, będę cię link do tego artykułu, który wyjaśnia prowizji i powiedzieć HUD płaci 6 procent prowizji za sprzedaż domów; 3 procent do kupującego agenta i 3 procent do sprzedającego agenta. Widziałem prowizje na nieruchomości zarówno wyższe i niższe, ale pamiętaj, że nie ma typowego lub ustalonej stawki prowizji. Korzystanie HUD struktury sprzedawcy zapłaciłby 12.000 dolarów do agentów nieruchomości, jeśli ich dom sprzedany za 200.000 dolarów

Dlaczego agent nieruchomości zarabia tak dużo pieniędzy na jednej sprzedaży?

Na powierzchni, to może wyglądać jak agent sprawia, że zabójstwo przez co 6.000 dolarów na każdej stronie sprzedaży jednego domu. Agent nieruchomości może pracować 10 godzin lub mniej na stronie aukcji, co równałoby się 600 dolarów za godzinę na aukcji i sprzedaży domu. To jest dużo pieniędzy, ale agent nieruchomości robi o wiele więcej niż praca bezpośrednio na aukcji domu. Najprawdopodobniej agent aukcji musi zapłacić część tej prowizji do ich brokera, który może wyciąć w połowie tego, co faktycznie wziąć do domu równa 3.000 dolarów.

Istnieje wiele innych powodów, dla których to $ 6,000 nie jest tak dużo, jak może się wydawać na powierzchni. Agent nieruchomości musi uzyskać licencję, musi podjąć kształcenia ustawicznego, musi płacić za MLS, musi płacić za składki zarządu, musi płacić za ubezpieczenie i muszą sprzedawać się. Istnieje wiele napowietrznych zaangażowanych w byciu agentem i agent nieruchomości nie jest tylko ładowanie za czas potrzebny do listy domu. Agent nieruchomości jest ładowanie za ich doświadczenie i wiedzę rynkową, która pozwala sprzedawcy, aby jak najwięcej pieniędzy sprzedaży domu.

Większość agentów nieruchomości nie sprzedają wiele domów

Prawda jest taka, że średni dochód dla agenta nieruchomości jest tylko 39.000 dolarów rocznie, które omawiam znacznie więcej tutaj. Powodem większość agentów nie zarabiają dużo pieniędzy jest to, że muszą płacić pośrednika, wielu z nich pracuje w niepełnym wymiarze godzin i wielu nie sprzedaje dużo domów. Średni agent nieruchomości sprzedał 12 domów w 2012 roku, co równałoby się tylko 36.000 dolarów rocznie, jeśli agent był co 3.000 dolarów za sprzedaż, jak w naszym przykładzie. Jeśli chcesz być agentem nieruchomości, nie zniechęcaj się.

Sprzedaż domu nie jest łatwe i agentów nieruchomości wiedzą, jak to zrobić najlepiej

Nie tylko trudno jest określić wartość domu, ale również nie jest łatwo zakończyć transakcję. Wiele transakcji nie są zakończone nawet z pomocą agentów nieruchomości. Umowa państwa w Kolorado jest 17 stron długi i nie ma co najmniej pięć więcej ujawnień, które muszą być stosowane. Większość transakcji obejmuje finansowanie, które zajmuje kompetentnego pożyczkodawcy i firmy tytuł. Agent nieruchomości może pomóc sprzedawcy i nabywcy wybrać najlepszych ludzi, aby upewnić się, że wszystko idzie gładko i każdy wykonuje swoją pracę.

Wnioski

To jest drogie, aby korzystać z agenta nieruchomości, ale warto. Agenci nieruchomości przejść przez wiele, aby stać się licencjonowane, zapłacić wiele opłat, musi pracować pod brokerem i przynieść specjalistyczną wiedzę, która pomaga sprzedawcom uzyskać najbardziej dla ich domu. Jeśli jesteś inwestorem i sprzedać wiele domów, to może być warto, aby stać się agentem siebie. W przeciwnym razie, to zaoszczędzić pieniądze, aby korzystać z agenta nieruchomości.

Zbuduj imperium nieruchomości do wynajęcia

" Kup teraz na Amazon! "

Kategorie Nieruchomości

Warto przeczytać