Ostatnio aktualizowana 25 lutego 2020 przez Mark Ferguson

Clayton Morris jest inwestorem na rynku nieruchomości, który był kiedyś gospodarzem programu "Fox and Friends" w Fox News. Wziął około 5 000 000 dolarów w opłatach za polecenie sprzedaży nieruchomości do wynajęcia pod klucz. On również został oskarżony o oszustwa setki inwestorów poprzez sprzedaż nieruchomości, które nie zostały przebudowane lub nawet zbudowany w niektórych przypadkach. Zrobił imię dla siebie na YouTube jako prawdziwy edukator nieruchomości, ale on również był w wiadomościach dla jego firmy Morris Invest, który został oskarżony o oszustwa i miał wiele pozwów wniesionych przeciwko niemu. Większość z tych pozwów i oskarżeń pochodzi z nieruchomości pod klucz, które rzekomo zostały sprzedane przez Morris Invest. Wiele osób powiedziało, że nieruchomości nie były tak reklamowane, wymagały pracy i były puste, mimo że Morris Invest powiedział, że były wynajęte. Niektórzy posunęli się dalej, twierdząc, że zostali wręcz okłamani przez Claytona Morrisa i Morris Invest.

Napisałem ten artykuł i stworzyłem wideo o Morris Invest, ponieważ miałem pewne interakcje z Claytonem i czuję, że mam obywatelski obowiązek przedstawić moją opinię na temat tej sytuacji. Clayton był w moim podcaście kilka lat temu, a ostatnio skomentował na mojej stronie na Instagramie zarzuty. Przeprowadziłem również wiele badań na temat zarzutów, ponieważ miałem wiele informacji zwrotnych od moich słuchaczy i publiczności po tych interakcjach z Claytonem. Pokażę te interakcje i porozmawiam o tym, dlaczego przekonały mnie, że nigdy, przenigdy nie kupiłbym od Morris Invest i nigdy osobiście nie zaufałbym Claytonowi.

O co oskarża się Morris Invest?

Oto jeden z fragmentów artykułu w NY Times z 25 marca 2019 r:

"Prawie dwa tuziny klientów pozywają teraz pana Morrisa i jego firmę. Twierdzą oni, że nieruchomości były w gorszym stanie niż reklamowane i że prace remontowe opłacone z góry zostały wykonane słabo lub wcale. Puste działki sprzedawane na oczekiwaniu nowych domów są usiane śmieciami. Jeden z domów zniszczonych przez pożar został sprzedany kilka dni później nieświadomemu inwestorowi, jak wynika z pozwu."

Pojawiły się doniesienia, że aż 300 inwestorów straciło pieniądze z Morris Invest. Sam Clayton przyznał w wywiadzie, że 40% poleconych przez niego osób kupiło nieruchomości, które nigdy nie zostały poddane renowacji. Ponieważ liczba osób, które polecił wynosi gdzieś pomiędzy 700 a 1000, oznacza to, że setki inwestorów kupiło nieruchomości, zapłaciło za remont, a żadna praca nie została wykonana.

Istnieje również wiele wątków na Bigger Pockets, które przechodzą nad tym, co stało się z inwestorami. Oto podstawowe założenie tego, co ludzie mówią, że się stało:

 • Ludzie znaleźli Clayton Morris poprzez jego Youtube, podcast, lub innych mediów społecznych.
 • Clayton sprzedał im na zakup nieruchomości pod klucz, który kosztował od 40.000 do 50.000 dolarów (czasami wyższe dla duplex).
 • W niektórych przypadkach, inwestor miał zapłacić od $ 5,000 do $ 20,000, aby mieć nieruchomość przebudowany zanim został wprowadzony do obrotu, aby być wynajmowane.
 • Inwestor zapłacił cenę za dom i budżet na przebudowę z góry.
 • Większość inwestorów twierdzi, że problemy zaczęły się od nieotrzymania umów, zdjęcia nieruchomości, raporty remontowe, itp.
 • Inwestor staje się bardziej zaniepokojony, jak opóźnienia kontynuować i komunikacja jest słaba.
 • Następnie nieruchomość jest nagle naprawiony i gotowy do wynajęcia, i to jest zajęte bardzo szybko.
 • Inwestor zaczyna otrzymywać czeki na czynsz.
 • Czynsz wpływa przez kilka miesięcy, ale potem przestaje.
 • Po tym, jak inwestorzy przyjrzą się transakcji bardziej lub zlecają stronie trzeciej kontrolę nieruchomości, okazuje się, że dom nigdy nie został naprawiony, stał pusty przez lata, nigdy nie został zbudowany, spłonął lub mieszkają w nim lokatorzy.
 • Kontaktują się z Morris Invest i Clayton zapewnia ich, że wszystko jest w porządku, a on to wszystko naprawi.
 • Nic się nie dzieje, a inwestor zdaje sobie sprawę, że są jakieś duże problemy.

Wiele z tych historii pojawiło się około 2016 roku, a następnie artykuły w gazetach wyszły i pozwy sądowe nastąpiły w 2019 roku. Clayton zaprzeczył, że był częścią tego i powiedział, że to wszystko wina firmy zarządzającej nieruchomością (Ocean Pointe). W końcu Clayton przenosi się do Portugalii, gdzie mają bardzo dobre prawa dla ludzi, którzy szukają schronienia przed pozwami sądowymi w Stanach Zjednoczonych.

Poniższy film wyjaśnia wszystko, co znalazłem, jak również:

Czym są nieruchomości do wynajęcia pod klucz?

Wiele firm oferuje wynajem nieruchomości pod klucz na sprzedaż dla inwestorów w nieruchomości. Właściwości pod klucz są zazwyczaj domy, które są odnowione, wynajęte i gotowe dla kogoś do zakupu bez dużo pracy. W teorii, inwestor może kupić nieruchomość pod klucz i zacząć zbierać czynsz natychmiast. Wielu inwestorów, którzy mieszkają na bardzo drogich rynkach lub nie mają czasu na samodzielne zakupy nieruchomości inwestycyjnych, rozważa nieruchomości "pod klucz".

Posiadam nieruchomość pod klucz w Cleveland, którą kupiłem od innej firmy zajmującej się wynajmem pod klucz. Szczerze mówiąc, ten wynajem był moim najmniej ulubionym wynajmem z 26, które kupiłem. To było najtańsze na tylko 45.000 dolarów, ale czynsz i cena pozostały takie same lub poszedł w dół w ciągu ostatnich 5 lat, podczas gdy moje inne czynsze widział niesamowite zyski.

Jedną z wad wynajmu pod klucz jest to, że często są one sprzedawane w pełnej wartości rynkowej, co eliminuje jedną z największych zalet nieruchomości: możliwość uzyskania doskonałej oferty. Są one często kupowane przez długodystansowych inwestorów, którzy nigdy nie widzą właściwości i nie może śledzić ich. Wynajem pod klucz może być przyzwoitą inwestycją, ale mogą one również zamienić się w koszmar!

Clayton popchnął wynajem pod klucz jako łatwy sposób na inwestowanie w nieruchomości bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek pracy.

Jakie jest wyjaśnienie Clayton na to, co się stało?

Rozmawiałem z Claytonem na Instagramie i nie byłem pod wrażeniem tego, jak on wyjaśnia, co się stało. Mówi, że on też został oszukany ... jak również jego rodzina. Powiedział, że ufali Bertowi Whalenowi, który był właścicielem Ocean Pointe Property Management. Bert ukrył to wszystko przed nim, a on nie miał pojęcia, że coś było nie tak, aż do 2017 lub 2018 roku, w zależności od tego, którego dnia rozmawiasz z Claytonem.

Clayton powiedział, że kiedy dowiedział się, że to wszystko się dzieje, zwolnił Ocean Pointe Property Management i założył własną firmę zarządzającą nieruchomościami. Mówi również, że skontaktował się z władzami, aby ostrzec ich o oszustwie i zrobił wszystko, co mógł, aby uzyskać sprawiedliwość dla inwestorów.

Istnieje również szereg recenzji na BBB (ocena F) na temat Morris Invest oskarżających firmę o oszustwo. Clayton odpowiada na te skargi na BBB, a my możemy zobaczyć, jak on odpowiada:

"Morris Invest nie sprzedał ** *********** tej nieruchomości. Byliśmy agentem polecającym w tej nieruchomości, zgodnie z jego dokumentami zamknięcia. *********** ******** ********** sprzedał tę nieruchomość i nadal jest odpowiedzialny za ten remont. On nie jest w błędzie, że jest winien pracy wykonanej. Morris Invest współpracuje z prokuratorem generalnym i innymi kanałami prawnymi, aby zmusić *********** do wykonania pracy, która ** *********** jest w rzeczywistości należna."

Oto kolejna odpowiedź na stronie BBB (zauważ, że Morris Invest ma rating F w BBB):

"Chociaż sympatyzujemy z tym stanowiskiem, Morris Invest nie miał prawa własności do nieruchomości, która została zakupiona, ani nie mieliśmy prawa własności do podmiotu, który ją sprzedał. Mieliśmy umowę o skierowaniu, zgodnie z którą *********** zapewnia wszystkim poleconym domy gotowe do wynajęcia i nie mieliśmy pojęcia, że robili coś innego. Czuliśmy się komfortowo reprezentując ten układ. Chociaż skarżący mógł tego nie rozumieć, nie było to coś, co próbowaliśmy ukryć. Nie zmienia to jednak faktu, że *********** w rzeczywistości sprzedała mu domy, które nie były gotowe do wynajęcia. Dlatego też zgłosiliśmy to do Prokuratora Generalnego i prosimy o pomoc prawną, aby naprawić te sprawy. Wydajemy setki tysięcy dolarów na opłaty prawne i roboczogodziny, aby znaleźć rozwiązania dla tego skarżącego i innych, pomimo faktu, że ani nie sprzedaliśmy mu nieruchomości, ani nigdy nie byliśmy w posiadaniu jego funduszy na odwyk. Nie mieliśmy udziału w żadnej kradzieży od tego skarżącego i mamy dziesiątki zakupów w dokładnie tej samej pozycji, unrehabbed i unbuilt. Jest nam naprawdę przykro, jeśli skarżący uważa to za zabawne. Mamy nadzieję, że znajdzie on pocieszenie w tym humorze i pozostanie zaangażowany w znalezienie rozwiązań dla nas wszystkich."

Widać, że Morris stoi na stanowisku, że nie mieli nic wspólnego ze sprzedażą, remontem, czy zarządzaniem. Chociaż kolejna skarga wydaje się temu przeczyć, a Morris nigdy na nią nie odpowiedział.

"Podpisałem umowę z Claytonem Morrisem (Principal) z Morris Invest na nowo wybudowany 900 stóp kwadratowych 3 Bedroom, 2 Bath home na małej działce w ********** **** ** ************* ******* w dniu 3 października 2017 roku. Moim twierdzeniem jest, że jest on w Breach of Contract. Reprezentował za pośrednictwem swojego podcastu YouTube, Morris Invest, że jego zespół budował wyżej wymienione zaprojektowane domy w wielu lokalizacjach w rejonie Indianapolis za 68 500 $ plus koszty zamknięcia i że jego zespół dostarczy wspomniany dom z kwalifikowaną dwuletnią dzierżawą z dobrze prześwietlonym najemcą i że będzie pełna dwuletnia gwarancja na wszelkie wady w budowie, gdyby miały wystąpić. Nie tylko budowa nigdy się nie rozpoczęła, ale na wiele, wiele okazji, w których pytałem o postępy, nigdy nie byłem informowany o aktualizacjach i tylko po wielokrotnych zapytaniach z różnymi członkami "jego zespołu" nie dostałem żadnych odpowiedzi. Zwykle były to wymówki dotyczące ostrej zimy i tego, że moja budowa zostanie przesunięta na szczyt listy i po rozpoczęciu będzie to kwestia 8 do 10 tygodni od rozpoczęcia do zakończenia. Po wielu próbach dotarcia do jego biura przez różnych członków jego "zespołu", który składa się z co najmniej trzech członków rodziny, w tym jego żony, nie udało mi się osiągnąć rozwiązania na fakt, że umowa jest w Breach. Pan Morris w końcu poinformował mnie, że nie ma pieniędzy, które wysłałem na specjalne polecenie jego przedstawiciela. Poinformował mnie, że był tylko "przedstawicielem handlowym" i otrzymał prowizję od sprzedaży. Nawet jeśli umowa sprzedaży jest zawarta wyłącznie z Claytonem Morrisem, on nalegał, że firma o nazwie Oceanpointe Investments, Ltd. faktycznie sprzedała mi dom. Może to być prawdą, ale nie musi. To będzie zależało od sądu, który zdecyduje, czy konieczne będzie rozstrzygnięcie tej sprawy w tej wenie. Jestem teraz z ponad 75.000 dolarów (CASH), nie mam domu zbudowany ani nawet zaczęte. Czy to jest FRAUD?"

Clayton twierdzi również na swojej stronie internetowej, że chodził po nieruchomościach z wykonawcami:

"Clayton i jego pracownicy pracowali z tą firmą codziennie z rozmowami telefonicznymi, aktualizacjami nieruchomości i cotygodniowymi spotkaniami dotyczącymi statusu. Odwiedzał firmę co miesiąc, aby skonsultować wszelkie nieefektywności w komunikacji z inwestorami i chodzić po nieruchomościach w toku". Były wykonawca później przyznał, że kiedy Clayton przyjechał do miasta, powiedziano mu, aby umieścić black-out odcienie na niedokończonych właściwości, że Clayton może zapytać o. Kiedy Clayton poszedł do właściwości, powiedziano mu, że najemca został już wprowadzony, więc nie mogą wejść. Stąd te zasłony".

Czy mamy wierzyć, że Clayton nie mógł mieć pojęcia, że coś jest nie tak?

Przykłady domów Morris Invest

Clayton, na swojej własnej stronie internetowej, powiedział, że słyszał, że były problemy, a kiedy poszedł na inspekcję domów, zasłony zaciemniające zostały umieszczone tak, że nie mógł zobaczyć problemów. Czy mamy uwierzyć, że kiedy Clayton zobaczył takie nieruchomości, pomyślał, że lokatorzy już się wprowadzili i wszystko było w porządku, ponieważ mieli zaciemniające rolety w górze?

Powyższe zdjęcia przedstawiają domy, o których Morris Invest powiedział klientom, że zostały już odremontowane i wynajęte. Zauważ, że jeden z nich to pusta działka. Wielu inwestorów zatrudnił innych zarządców nieruchomości lub mieszkańców, aby przejść do robienia zdjęć nieruchomości, a to kilka przykładów tego, co znaleźli. Nie było trudno zauważyć, że był problem.

Dlaczego nie kupuję historii Claytona?

Clayton może być bardzo przekonujący, gdy gra ofiarę. Przekonał inne osoby online i na antenie, że nie zrobił nic złego. Jednak nie chciał odpowiedzieć na kilka bardzo prostych pytań, które mu zadałem, a w jego historii jest mnóstwo dziur.

Głównym punktem Clayton jest to, że Morris Invest nigdy nie właściciel tych nieruchomości lub sprzedał je, a zatem nie mają żadnej odpowiedzialności za to, kiedy rzeczy poszło źle. Oto, co wiemy:

 • Morris Invest otrzymał $6,500 opłat za skierowanie na blisko 1,000 nieruchomości, co stanowi ponad $5,000,000
 • Prawie każdy inwestor informuje, że domy były sprzedawane jako nieruchomości Morris Invest
 • Prawie każdy inwestor twierdzi, że Clayton Morris był z nimi w kontakcie przed, w trakcie i po sprzedaży
 • Clayton twierdzi, że dowiedział się o problemach w późniejszym 2017 lub 2018 roku, w zależności od historii. Jednak znajduje się odpowiadając na wątek wspominający o tych problemach w 2016 roku (mówi, że kupuje domy na tej samej ulicy, co jego inwestorzy). Był gościem podcastu #151 na Bigger Pockets, ale Bigger Pockets zabrał ten podcast w dół
 • Clayton wiedział o problemach bardzo wcześnie i nadal kierował ludzi do tej firmy przez lata
 • Główną osobą kontaktową dla wielu inwestorów była Nicole Meckley, która jak sądzili inwestorzy pracowała dla Ocean Pointe
 • Nicole Meckley wysyłała zdjęcia lub przebudowy, umowy, postępy napraw, dzierżawy i inne do inwestorów po zakupie nieruchomości
 • Nicole Meckley jest siostrą Claytona Morrisa i nigdy nie pracowała dla Ocean Pointe, tylko dla Morris Invest
 • Clayton zamieszcza wiadomość na swojej stronie, mówiąc, że nadal pracują z Ocean Pointe i wszystko powinno być w porządku 1 maja 2018 r.

 • Clayton umieszcza na swojej stronie wiadomość, która mówi, że właśnie dowiedzieli się o problemach z Ocean Pointe i przestaną z nich korzystać 8 maja 2018 r.
 • Clayton zostaje pozwany przez wielu inwestorów w 2019 r.
 • Opublikowano wiele artykułów mówiących o Claytonie Morrisie i oszustwie, które mógł popełnić, w tym New York Times
 • Clayton zamieszcza posty na własnej stronie, jak dowiedział się o problemach w 2017 roku (zaprzeczając sobie), zwrócił się do firmy do władz, a jego własna rodzina została wykorzystana, nawet jego własna matka, która musiała wziąć pożyczkę, aby zapłacić 10 000 USD w zaległych podatkach.

 • Clayton przenosi się do Portugalii
 • Clayton nadal sprzedaje nieruchomości jako swoje nieruchomości, a nie jako partner polecający
 • Clayton nadal mówi każdemu, kto będzie słuchał, że nic nie wiedział, został wykorzystany i to wszystko wina Ocean Pointe

Powodem, dla którego nie kupuję historii Claytona jest to, że komentował o, i moim zdaniem, był dobrze świadomy problemów z nieruchomościami i brakiem napraw w 2016 roku, jeśli nie wcześniej. Mimo to nadal sprzedawał te nieruchomości przy użyciu tych samych firm aż do maja 2018 roku. Widziałem też, jak Clayton mówił, że dowiedział się o problemach na początku 2017 roku, w połowie 2017 roku, pod koniec 2017 roku, na początku 2018 roku i w połowie 2018 roku. Ma problemy z utrzymaniem swojej własnej historii w prostej linii. I nawet z tymi wszystkimi opcjami, które nam daje, nie sądzę, aby którakolwiek z nich była słuszna w oparciu o informacje dostępne online (w tym własną stronę Claytons).

Ile pieniędzy naprawdę zarobił Clayton Morris?

New York Times twierdzi, że Clayton Morris zarabiał $6,500 za każdą nieruchomość, którą skierował do Ocean Pointe, a on skierował od 700 do 1000 nieruchomości. To jest od $4,5 do $6,5 miliona dolarów, które Clayton otrzymał za samo skierowanie ludzi do tych nieruchomości. Uważam, że to naprawdę interesujące, że z wszystkich pieniędzy, które zrobił odnosząc właściwości, jego własna matka musiała wziąć pożyczkę, aby zapłacić 10.000 dolarów podatku od nieruchomości z jednej z tych nieruchomości, które poszło źle!

Są to tylko opłaty za skierowanie. Te właściwości zostały zakupione znacznie tańsze niż zostały sprzedane, a pieniądze rehabilitacji został wypłacony na górze, że. Wiele z tych właściwości w Indianapolis zostały zakupione za $ 10,000 do $ 20,000 i sprzedawane za $ 50,000 lub więcej. Do tego dochodziły koszty remontu, które mogły wynosić 5.000 lub 20.000 dolarów.

Patrzymy na $30,000 do $40,000 zysku na nieruchomość, co oznaczałoby $21,000,000 do $40,000,000 podzielone między Ocean Pointe i Clayton Morris. Czy wierzysz, że Clayton Morris otrzymał tylko opłatę za polecenie? Być może, ale dlaczego ludzie, którzy pracowali dla niego nadal komunikować się z inwestorami i Clayton sam komunikować się z inwestorami dobrze po sprzedaży nieruchomości, jeśli był on tylko uzyskanie opłaty za skierowanie? Dlaczego odnosił się do inwestorów jako "swoich inwestorów" na Bigger Pockets?

Możliwe jest, że Clayton i jego firma zarobili tylko 4,5 miliona dolarów, lub możliwe jest, że zarobili dużo, dużo więcej, a wszystko to na setkach inwestorów, którzy stracili po kilkadziesiąt tysięcy.

Czy Clayton nadal sprzedaje nieruchomości pod klucz?

Clayton zarobił dużo pieniędzy na "kierowaniu" inwestorów do wynajmu pod klucz. Jednak on nie zatrzymał się, gdy wszystkie skargi pojawiły się, pozwy wyskoczyły, lub negatywnej prasy przyszedł o. W rzeczywistości, on pcha kopertę jeszcze dalej!

On niedawno skomentował, że Morris Invest jest większa niż kiedykolwiek, i sprzedali ponad 400 właściwości pod klucz w zeszłym roku i mają nadzieję sprzedać więcej niż 500 w tym roku. To jest niesamowite, prawda? Moje pytanie brzmi: czy oni nie nauczyli się z tego, co się stało wcześniej, to znaczy zakładając, że nie mieli pojęcia, co się dzieje z nieruchomościami, jak twierdzą?

Nawet jeśli Clayton jest całkowicie niewinny, musiał zobaczyć problem z próbą zakupu, remontu i wynajmu setek nieruchomości rocznie. Potrzebujesz ogromną ilość siły roboczej do remontu 20 właściwości rocznie. I przerzucić domy, i mamy przebudowany więcej niż 20 właściwości rocznie, co było naprawdę trudne. Mówimy o odrestaurowanie 20 razy tej kwoty. Trzeba by setki wykonawców pracujących non stop, aby to zrobić. Potrzebowałbyś masywną firmę zarządzającą nieruchomościami i wielu najemców, aby wypełnić wszystkie te właściwości.

Z tego co mogę powiedzieć, on nie jest tylko kupowanie domów, które potrzebują pracy, ale budowanie nowych domów, jak również w Teksasie.

Czy jest on w stanie kupić, remont, budowę i wynajem setek nieruchomości rocznie? Może, ale biorąc pod uwagę jego rekord toru, miałbym wątpliwości. Nie tylko to, ale on robi to podczas zarządzania wszystkim z zagranicy w Portugalii?

Nie mógł dostrzec poważnych problemów, które były tuż przed jego twarzą, kiedy mieszkał w USA.

Czy dałem Claytonowi szansę na opowiedzenie jego historii?

Po tym, jak opublikowałem nagranie wideo z Morris Invest, zapytano mnie, czy dałem Claytonowi szansę na opowiedzenie jego historii. Odpowiedź brzmi: tak. Rozmawiałem z Claytonem Morrisem kilka razy. Był w moim podcaście na początku 2018 roku. Zwrócił się do mnie, aby być na pokazie i dał mi swoje tło jako gospodarz Fox News i inwestor nieruchomości. Pomyślałem, że byłby dobrym dopasowaniem i rozmawialiśmy o wielu rzeczach. Zaraz po tym, jak wyemitowałem program, zostałem zalany e-mailami o tym, jak Clayton zdzierał ludzi. Dostawałem maile od ludzi, którzy zostali okradzeni, a nie tylko historie o tym, co się stało z innymi. Dostałem wiele linków do postów na forum Bigger Pockets i po spędzeniu kilku minut na zbadaniu sprawy, zdecydowałem się zdjąć podcast.

Czy Bigger Pockets usunął również podcast Claytona Morrisa?

Nie tylko ja zdjąłem jego odcinek podcastu, ale Bigger Pockets również zdjął pokaz, który zrobił z nimi. Jest to bardzo rzadkie dla Bigger Pockets, aby zdjąć każdy podcast, a to może być jedyny raz, kiedy to zrobili. Aby mogli zdjąć jego odcinek, musieli mieć również solidny dowód, że doszło do poważnych wykroczeń.

Instagram

W ostatnim roku rozmawiałem również z Claytonem na Instagramie. Widziałem wszystkie nowe artykuły o tym, że został pozwany i przeniósł się do Portugalii. Ktoś wspomniał, jak świetny był Clayton na mojej stronie na Instagramie, a ja ostrzegłem ich, aby byli bardzo ostrożni ze względu na wszystkie pozwy i zarzuty o oszustwa. Ta osoba oznaczyła Claytona, a on skomentował mój post wiele razy. Stwierdził, że to nie była jego wina, był ofiarą, każdy chciał go dopaść i nazwał mnie kilka nazwisk po drodze.

Zadawałam Claytonowi bardzo konkretne pytania na temat tego, co się stało, a on odmawiał odpowiedzi. Powiedział, że prześle mi prywatną wiadomością wszystko, co chcę wiedzieć. Więc zadałem te pytania również w prywatnych wiadomościach, a on nadal odmawiał odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. To było to samo w kółko, "to są fałszywe wiadomości, wszyscy chcą mnie dorwać, ja też byłem ofiarą, itd. Jednak ani razu nie podał żadnego dowodu, ani nie odpowiedział na proste pytania dotyczące dat, kiedy to się stało.

Pytania, które mu zadawałem w kółko brzmiały:

 1. Kiedy po raz pierwszy zacząłeś kierować ludzi do Ocean Pointe?
 2. Kiedy dowiedziałeś się, że są problemy z Ocean Pointe?
 3. Kiedy przestał Pan korzystać z Ocean Pointe?

Oto mała próbka tego co zostało powiedziane publicznie na Instagramie:

Odmówił odpowiedzi na te bardzo proste pytania w kółko. Myślę, że wszyscy wiemy, dlaczego odmówił odpowiedzi na nie. Prawda jest taka, że bardzo wcześnie wiedział, że są problemy, ponieważ publicznie odpowiedział na nie na poście na Bigger Pockets w 2016 roku, a mimo to nie przestał kierować ludzi do Ocean Pointe aż do połowy 2018 roku.

Zrobiłem też film o Morris Invest, a Clayton odpowiedział na jednym ze swoich filmów, gdy ludzie wciąż zadawali pytania (zauważ, że Clayton usuwa większość złych komentarzy pozostawionych na jego mediach społecznościowych). Możesz zobaczyć niektóre z jego odpowiedzi, w tym nazwanie mnie "osobą niepełnosprawną umysłowo", poprosiłem o wyjaśnienie, a on nie chciał odpowiedzieć.

Poniżej znajduje się komentarz, który zostawił na moim wideo, oskarżając mnie o posiadanie "niepełnosprawności w nauce".

Ten komentarz jest mały, ale możesz kliknąć na niego, aby go powiększyć. Poprosiłem Claytona bardzo ładnie, aby odpowiedział na kilka pytań lub przeprowadził ze mną wywiad, a on nigdy nie odpowiedział. W rzeczywistości, zawsze byłem uprzejmy i zadawałem pytania kilka razy, a on w ogóle mi nie odpowiadał.

Tak, próbowałem pozwolić Claytonowi opowiedzieć swoją stronę historii, ale on nie może. Zamieścił tak wiele różnych rzeczy i podał nam tak wiele różnych linii czasowych, że jest praktycznie niemożliwe, aby odpowiedział na pytania, bo inaczej się obciąży.

Czy ofiary powinny były wiedzieć lepiej?

Dużo mówiliśmy o Claytonie Morrisie w artykule, ale artykuł nie ma na celu ukarania go, ale ostrzeżenie innych. Wielu ludzi straciło mnóstwo pieniędzy. Jeśli pomagamy innym, powinniśmy pozwolić ludziom wiedzieć, aby być ostrożnym z tego typu inwestycji. Tak, wiele osób straciło dużo pieniędzy, ale przy zachowaniu należytej staranności, wielu z tych inwestorów nigdy nie zainwestowałoby z Claytonem Morrisem.

Oto kilka rzeczy, które można było zrobić, aby chronić inwestorów:

 • Przy zakupie nieruchomości poza stanem, że nie można zobaczyć, upewnij się, że osoba trzecia je sprawdzić! Wiele firm pod klucz będzie zniechęcać do sprawdzania właściwości, ponieważ "oni już to zrobili."
 • Zawsze sprawdzaj opinie online dla każdej firmy lub inwestora, z którym zamierzasz pracować. Nie polegaj na opiniach z ich strony - sprawdź BBB i stron trzecich.
 • Mieć lokalnego agenta nieruchomości sprawdzić nieruchomość dla Ciebie. Można nawet zamówić BPO (broker cena opinia) z wielu lokalnych agentów REO za mniej niż 100 dolarów. Że BPO da Ci pomysł, co nieruchomość jest naprawdę warta.
 • Upewnij się, że firma tytuł lub adwokat obsługuje zamknięcia i mają dobre opinie, jak również.
 • Wywiad z firmą zarządzającą nieruchomością, zanim podpiszesz się do korzystania z nich. Jeśli firma pod klucz nie pozwoli Ci porozmawiać z firmą zarządzającą nieruchomością, to jest to zły znak.

Tak, ofiary mogły uniknąć tego bałaganu, jeśli zrobiłyby swoje należytej staranności. Jednak nie oznacza to, że oszustwo jest w porządku.

Co, jeśli Clayton mówi prawdę?

Wreszcie, co jeśli Clayton mówi prawdę i to wszystko jest tylko winą Ocean Pointe? Nawet jeśli Clayton nie miał nic wspólnego z oszustwem pomimo wszystkich dowodów, oto co się stało:

 • Przyznaje, że został oszukany, a jego rodzina była oszukana przez lata, zanim zauważył, że coś jest nie tak. Nie był inwestorem spoza stanu, który nigdy nie widział swoich nieruchomości. Był tam patrząc na nich z własnymi oczami. Jeśli zignorował te problemy, jest najgorszym inwestorem w historii świata.
 • Powiedziano mu, że nie może zobaczyć właściwości, ponieważ były one już wynajęte z czarnymi odcieniami w górę. Czy to nie ustawić znaki ostrzegawcze off w jego głowie, że każda nieruchomość, która została zgłoszona do niego jako mający problem miał nowych najemców z tych samych odcieniach w górę?
 • Te nieruchomości wyglądały jak piekło z zewnątrz. Był w porządku wynajmując właściwości, które wyglądały tak i skierowanie innych inwestorów do zakupu nieruchomości, które wyglądały tak? Wydawałoby się, że nie ma żadnych standardów dla jakiego rodzaju właściwości wynajmu byłby właścicielem lub skierować się.
 • On nie był tylko sprawdzanie własnych właściwości dla "moich inwestorów", jak mówi. Czy nie kopałby trochę głębiej, gdyby setki ludzi się skarżyły, a nie tylko zakładał, że wszystko jest w porządku?
 • Jeśli to wszystko się wydarzyło, a on nie miał pojęcia, że coś jest nie tak, czy nie przeprosiłby w pewnym momencie? Zarobił miliony dolarów, podczas gdy inni inwestorzy stracili miliony dolarów, a jednak to on jest ofiarą i nie oferuje żadnych wyrzutów sumienia ani nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności.
 • Nie wspominając o tym, że nazwał mnie niepełnosprawnym umysłowo, co jest po prostu złe na tak wielu poziomach. Miej trochę klasy.

Jeśli wierzysz Claytonowi, a on nic o tym wszystkim nie wiedział, czy nadal inwestowałbyś u niego pieniądze, biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia? Wiem, jaka byłaby moja odpowiedź: trzymaj mnie tak daleko, jak to tylko możliwe. Byłoby tak, gdyby mówił prawdę, ale myślę, że wszyscy widzimy na podstawie dowodów, że szanse na to są dość nikłe.

Wniosek

Clayton Morris nadal ma dużą liczbę osób na Youtube i Instagram (chociaż jego Instagram zwolennicy zostały zmniejszone). Wciąż promuje kupowanie nieruchomości pod klucz poza stanem. On nadal mieszka w Portugalii. Nadal twierdzi, że jest niewinny i nie okazuje skruchy. Zaczął nawet sprzedawać nowe programy coachingowe z zakresu doradztwa finansowego. Nie jestem pewien, co stanie się z Claytonem i Morris Invest, ale mam nadzieję, że już nigdy nie dostanie szansy, aby kogoś okraść. Jeśli ten artykuł pomoże tylko kilku osobom uniknąć finansowej katastrofy, zrobię to, co zamierzałem zrobić.

Zbuduj imperium nieruchomości do wynajęcia

" Kup teraz na Amazon! "

Kategorie Nieruchomości do wynajęcia

Warto przeczytać