Ostatnio aktualizowana w dniu 16 listopada 2021 przez Mark Ferguson

Znalezienie agenta nieruchomości nie jest trudne, ale znalezienie wielkiego agenta nieruchomości zajmuje znacznie więcej pracy. Różnica między miernym agentem i wielkim agentem może oznaczać tysiące lub dziesiątki tysięcy dolarów dla kupującego lub sprzedającego. Choć może się wydawać, że agenci nieruchomości nie robią wiele, nieruchomość jest bardzo skomplikowany biznes. Doświadczenie i wiedza mogą stanowić ogromną różnicę w sprzedaży domu dla najbardziej pieniędzy, znalezienie odpowiedniego domu do zakupu, lub uzyskanie wielkiej oferty dla inwestora. W rzeczywistości, inwestorzy mogą chcieć innego rodzaju agenta niż zwykły kupujący lub sprzedający.

Jak agent nieruchomości może pomóc kupującemu?

Większość kupujących nie wie dokładnie, jak działa proces kupna domu. Wiele musi się zdarzyć, aby kupić dom:

 • Kupujący musi dostać pożyczkę.
 • Kupujący musi znaleźć dom.
 • Kupujący musi napisać ofertę i negocjować.
 • Kupujący musi zakończyć inspekcję.
 • Kupujący musi zakończyć proces kredytowy.
 • Kupujący musi unikać robienia czegokolwiek, aby zepsuć umowę, jak kupić samochód tuż przed zamknięciem.

Agent nieruchomości może pomóc z tych wszystkich aspektów, a wielka rzecz dla kupujących jest sprzedawca zazwyczaj płaci za ich agenta! Jeśli agent bałagan jedną rzecz, może to spowodować całą transakcję do rozpadu i kosztować kupującego lub sprzedającego dużo pieniędzy.

Cechy złych agentów to brak komunikacji, wiedzy, uczciwości i ponadczasowości.

 • Komunikacja: jedną z najważniejszych rzeczy, agent musi zrobić, to komunikować się często i otwarcie z każdym zaangażowanym w transakcję. Agent musi sprawdzić z kredytodawców, firm tytułowych, inspektorów, rzeczoznawców i więcej, aby upewnić się, że wszystko idzie dobrze. Nie wszyscy kredytodawcy są świetne albo, ale wielki agent nieruchomości będzie w stałym kontakcie z kredytodawcą, aby upewnić się, że robią swoją pracę.
 • Wiedza: agenci nieruchomości muszą wiedzieć, co robią! To może wydawać się oczywiste, ale każda transakcja nieruchomości jest inna. Najlepsi agenci mają doświadczenie i pracowali w branży przez jakiś czas. To nie znaczy, że nowi agenci nie może być wielki, jeśli mają zespół lub mentora, aby im pomóc.
 • Uczciwość: jedną z najgorszych rzeczy, agent może zrobić to kłamstwo. Większość kłamstw widzę są, gdy agent nie wie coś, więc robią coś w górę zamiast przyznać, że nie wiem.
 • Timeliness: w dzisiejszym gorącym rynku nieruchomości, agent musi również komunikować się szybko. Jeśli zajmie agentowi dwa dni, aby oddzwonić do kogoś, to może łatwo kosztować kupującego ofertę. Agent musi również upewnić się, że inspekcja domu, ocena i inne elementy są zakończone na czas, więc kupujący nie traci swoje pieniądze earnest.

Naprawdę dobry agent będzie nie tylko wykonywać swoją pracę, ale przejść powyżej i poza dla swojego klienta. Nieruchomość może być jednym z najlepszych inwestycji, jeśli kupisz prawo domów. Agent nieruchomości może pomóc kupującym dowiedzieć się, co wartości są, co rzeczy, aby uważać na, i jak znaleźć niesamowite oferty na dom. Nie każdy dom na sprzedaż jest wymieniony online z Zillow lub Realtor.com. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami mają dostęp do MLS, gdzie prawie wszystkie domy są wymienione.

Dlaczego jest to ważne dla sprzedającego do korzystania z agenta nieruchomości?

Sprzedający zazwyczaj płaci zarówno za ich agenta i agenta kupującego. Agenci nieruchomości mogą być drogie, a wielu sprzedawców pytanie, czy korzystanie i płacenie za agenta nieruchomości jest tego warte. Jestem stronniczy, bo jestem agentem i brokerem, ale nawet gdybym nie był, zawsze będę korzystać z agenta. Mogą one być drogie, ale są tego warte! Zazwyczaj sprawiają, że sprzedawca znacznie więcej pieniędzy niż kosztują przez wycenę domu prawo. Oni również pomóc z:

 • Negocjowanie ceny.
 • Negocjowanie inspekcji.
 • Negocjowanie ocen.
 • Negocjowanie uchwał tytułowych.
 • Negocjować wielokrotne oferty.
 • Negocjowanie ustępstw sprzedającego.
 • Negocjowanie wpłaty zaliczki.
 • Negocjowanie włączeń i wyłączeń.
 • Negocjuj warunkowe warunki sprzedaży.
 • Negocjuj uchwały dotyczące pomiarów.
 • Negocjowanie uchwał dotyczących badania due diligence.
 • Uzyskanie i przegląd listu kwalifikacyjnego kupującego.
 • Negocjować zamknięcie i datę posiadania.

Wycena domu prawo i wymieniając go w MLS jest najważniejszą częścią sprzedaży, i trzeba agenta do obu prawo.

Jakie są najlepsze sposoby, aby znaleźć agenta nieruchomości?

Istnieje wiele agentów nieruchomości, a oni reklamują się na całym. Jednym ze znaków dobrego agenta jest reklama, ponieważ oznacza to, że są one wystarczająco dużo pieniędzy, aby sprzedać siebie. Oto kilka wskazówek na temat znalezienia dobrego agenta:

 • Zapytaj przyjaciół i rodzinę, którzy użyli. Skierowanie od kogoś, kto użył wielkiego agenta jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Jeśli ktoś sugeruje, aby użyć pewnej osoby, zapytaj ich, czy używali tego agenta. Mogą one być odnoszące się do ich przyjaciela lub brata, ale jeśli nigdy nie używali ich, to trudno wiedzieć, czy są one wszelkie dobre.
 • Zillow lub innych witryn online nieruchomości. Zillow, Realtor.com, Trulia, i inne strony wszystkie sugerują agentów nieruchomości. Strony te opłaty agentów nieruchomości do reklamowania. Problem z tych stron jest, jeśli poprosisz, aby być w kontakcie z agentem, można dostać 5 agentów nazywając cię na raz. Nadal można znaleźć dobrych agentów na tych stronach, a ty powinieneś być w stanie skontaktować się z tymi agentami bezpośrednio bez składania wniosku o kogoś do kontaktu z tobą. Chciałbym szukać agentów, którzy mają najwięcej lokalnych recenzji i sprzedaży.
 • Zapytaj profesjonalistów w Twojej okolicy. Większość ludzi ma księgowego, lekarza, kręgarz, prawnik, lub inny profesjonalista mogą poprosić. Miłą rzeczą w pytaniu ich o skierowanie jest to, że nie chcą, aby agent, aby ich wygląd zły. Miejmy nadzieję, że są one odniesienia do agentów, którzy wykonują dobrą robotę lub ktoś użyli sami.
 • Zadzwoń do biur nieruchomości. Większość biur nieruchomości mają "czas podłogi". Agenci mogą zapisać się na czas podłogi, i zawsze, gdy biuro dostaje telefon lub wizytę od klienta, który nie ma agenta, agent podłoga dostaje ołowiu. Kiedy zadzwonisz do biura nieruchomości z prośbą o agenta, najprawdopodobniej dostaniesz agenta podłogi, który może lub nie może być dobry. To chyba nie jest najlepszy sposób, aby wybrać agenta.
 • Zadzwoń na listingach lub przejdź do otwartych domów. Innym sposobem kontaktowania się z agentami jest iść do otwartych domów lub zadzwonić znaki stoczni dla aukcji, które mogą być zainteresowane. Myślę, że jest to nieco lepsze niż dzwoniąc do biura, ponieważ wiesz, że ci agenci mają wpis lub pracują otwarty dom, aby uzyskać klientów.
 • Zadzwoń do agentów, którzy mają reklamy w lokalnych publikacjach. Najprawdopodobniej zobaczyć agentów na billboardach, w sklepach spożywczych, na przystankach autobusowych, a w lokalnych czasopismach. Reklama w tych publikacjach może być drogie, i to jest zwykle dobry znak, gdy agenci reklamować. Oznacza to przynajmniej, że mają trochę pieniędzy na rynek, co oznacza, że sprzedają domy.

Im więcej widzisz agenta nazwę wokół miasta, tym większe doświadczenie będą mieli. Reklama nie gwarantuje, że są one wielkim agentem, ale to daje dobry pomysł, że sprzedają domy i może być dobry.

Moja książka: Jak kupić dom, idzie nad tym, jak znaleźć agentów w szczegółach, jak również resztę domu procesu zakupu. Jest on dostępny na Amazon jako paperback i eBook.

Jak agenci otrzymują wynagrodzenie?

Agenci nieruchomości otrzymują wynagrodzenie tylko wtedy, gdy sprzedają domy. Jeśli chcesz, aby Twój agent nieruchomości ciężko pracować dla Ciebie, ważne jest, że wiedzą, że nie pójdzie za ich plecami i używać innego agenta. Jeśli uważają, że masz zamiar korzystać z innych agentów, aby znaleźć dom, mogą po prostu przestać pomagać ci wszystko razem. Ważne jest, aby być uczciwym ze swoim agentem i powiedzieć im, jeśli chcesz pracować z nimi lub kogoś innego.

Skąd wiesz, czy twój agent jest dobry?

Wielu nabywców nie będzie miał pojęcia, czy ich agent jest dobry, chyba że coś pójdzie nie tak. W tym czasie może być za późno, aby zmienić agentów lub zapisać ofertę. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas pracy z lub szukasz wielkiego agenta nieruchomości.

 • Jak duże doświadczenie mają? Marka nowych agentów nie zawsze są złe, ale mają większe szanse, aby coś zepsuć. Z drugiej strony, nowi agenci mogą być doskonałym źródłem dla inwestorów lub kogoś, kto szuka wielkiego interesu. Często nowi agenci nadrobić ich brak doświadczenia, mając więcej czasu i więcej jazdy niż doświadczonych agentów. Nie odpisywałbym nowych agentów, ale upewnij się, że mają zespół lub bardziej doświadczonego agenta pomaga im nauczyć się biznesu.
 • Czy są one w niepełnym wymiarze godzin lub w pełnym wymiarze godzin? Wielu agentów nieruchomości pracuje tylko w niepełnym wymiarze godzin. Mają pracę w pełnym wymiarze godzin i starają się pracować ich prawdziwą karierę nieruchomości wokół tej pracy. To może zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, ale może to zaszkodzić ich klientów. Agenci nieruchomości muszą być dostępne prawie cały czas. Nie muszą pracować przez cały czas, ale muszą być na wezwanie. Niektórzy nabywcy chcą zobaczyć domy w ciągu tygodnia, niektóre w nocy, a niektóre w weekend. Kiedy pojawia się dobra oferta, większość kupujących nie może sobie pozwolić na czekanie dzień lub dwa, aby go zobaczyć. Kiedy jest problem z kredytu, pożyczkodawca nie może być w stanie czekać cały dzień, aby uzyskać chwyt z agentem. Jeśli agent pracuje w niepełnym wymiarze godzin, to nie znaczy, że są złe. Musisz upewnić się, że mają elastyczny harmonogram lub mają pomoc, jeśli nie są one dostępne.
 • Jak szybko reagują? Szukałem agentów nieruchomości siebie przy zakupie nieruchomości poza stanem. Mam również szukał agentów nieruchomości, aby skierować klientów do. Z mojego doświadczenia wynika, że większość agentów nieruchomości nie są bardzo dobre w komunikacji. Szacuję, że 1 z 3 agentów nieruchomości, z którymi kontaktuję się odpowie. Jeśli agent nie będzie zadzwonić lub wysłać e-mail z powrotem, nie należy ich używać! Jeśli trwa dwa dni dla kogoś, aby wrócić do Ciebie, nie należy ich używać! Najlepsi agenci będą odpowiadać na ich telefon lub wrócić do Ciebie w ciągu godziny lub dwóch. To nie zawsze jest możliwe, ale jeśli agent trwa dzień, aby wrócić do Ciebie za każdym razem, gdy się z nimi skontaktować, to nie jest dobry znak.
 • Czy oni znają rynek? Możesz nie być w stanie powiedzieć, czy agent jest zaznajomiony z ich pracy. Istnieje wiele terminów, które kupujący mogą nie być zaznajomieni z, i nie jest dużo dzieje się za kulisami. Kupujący może jeszcze zadać swoje pytania agenta, aby zobaczyć, jak kompetentny są o dzielnicach lub domów. Agenci nieruchomości, którzy wiedzą, co robią, powinien znać odpowiedzi na te pytania lub być w stanie spojrzeć na nich bardzo szybko. Jeśli mają problemy z odpowiadaniem na nie, mogą one nie być bardzo doświadczony.
  • Jak stary jest ten dom?
  • Czy większość domów w tej okolicy w tym samym wieku?
  • Czy istnieje opłata HOA, a ile to jest?
  • Czy dom jest wyceniony na wartość rynkową, powyżej lub poniżej?
  • Czy ten dom kwalifikuje się do kredytu w oparciu o jego stan?
  • Ile by kosztowała inspekcja?
  • Czy miałeś jakieś problemy z domów oceniających w tym rynku?
  • Jak długo to trwa, aby zamknąć?
  • Jakie są koszty związane z zakupem domu?
  • Ile jest wart dom po to jest naprawiony (zakładając, że potrzebuje napraw)?

Jak znaleźć inwestora przyjazny agent

Jeśli jesteś prawdziwym inwestorem nieruchomości szuka agenta nieruchomości, może chcesz inny rodzaj agenta niż regularne kupującego lub sprzedającego. Prawdziwi inwestorzy nieruchomości starają się uzyskać bardzo dobre oferty, zwłaszcza flipperów domu. Wiele osób uważa, że inwestorzy nieruchomości powinni szukać agentów, którzy są również inwestorzy nieruchomości. Agent / inwestorzy mogą pomóc inwestorom nauczyć się biznesu i znaleźć oferty.

Nie zgadzam się!

Jestem agentem nieruchomości i inwestor nieruchomości. I flip od 20 do 30 domów rocznie, i jestem właścicielem ponad 20 nieruchomości do wynajęcia. Jestem straszny agent użyć do znalezienia ofert, ponieważ szukam tych samych ofert dla siebie. Ja też nie mam czasu na pracę z kupującymi.

Inwestor potrzebuje agenta, który ma czas, aby szukać wielkich ofert i pokazać domy od razu. Nie sądzę, agenci powinni uczyć inwestorów, jak inwestować. Inwestor powinien wiedzieć, co ich kryteria zakupu jest, jaki rodzaj nieruchomości chcą, itp.

Co jeszcze powinno inwestor przyjazny agent wiedzieć?

Jeśli jesteś inwestorem lub nawet regularne kupującego lub sprzedającego, agenci muszą wiedzieć, jak uzyskać wielką ofertę. Oto kilka dodatkowych pytań, które można zadać agentom, aby zobaczyć, jak kompetentny są.

1. Czy sprzedałeś wiele właściwości REO? Nieruchomości REO są przejęcia, które są sprzedawane przez banki. Mają one znacznie różni się proces zakupu niż regularne aukcji.

2. Czy sprzedałeś domy HUD? Czy Twoje biuro ma numer NAID? Domy HUD są przejęcia rządowe, a agenci muszą mieć numer NAID w celu licytowania na nich dla kupujących. Kupujący muszą korzystać z agenta do licytacji na domach HUD, jak również.

3. Jak sugerujesz kupujących obsługiwać wielokrotne sytuacje oferty? Wiele domów otrzymują wiele ofert, jeśli wycenione dobrze. To pomaga mieć agenta, który jest zaznajomiony z procesem.

4. Jak działa krótka sprzedaż? Krótka sprzedaż obejmuje dom, który potrzebuje banku, aby zatwierdzić sprzedaż, ponieważ sprzedawca sprzedaje za mniej niż są winni na kredyt.

Jeśli agent nie wie wszystkiego (zwłaszcza jeśli są nowe), to nie jest deal killer. Jednak jest to dobry sposób, aby zobaczyć, czy będą one zrobić kilka badań i dowiedzieć się, jak te procesy działają, jeśli nie wiedzą.

Jak można dostać agenta do ciężkiej pracy dla Ciebie?

Wielu inwestorów są bardzo wymagający z ich agenta nieruchomości. Inwestor musi działać szybko i może zrobić wiele ofert przed uzyskaniem ofertę zaakceptowaną. Jeśli jesteś inwestorem, który chce zrobić setki ofert low-ball, upewnij się, że motywować swojego agenta. Oni tylko dostać wynagrodzenie, gdy sprzedają dom. Oni nie dostają pieniędzy, aby oferty. Jeśli są one myślenia składania niskiej oferty po niskiej oferty jest stratą czasu, nie zamierzają ciężko pracować dla Ciebie. Kup im lunch lub kolację i omówić strategie. Pokaż im, że ci zależy i dać im powód, aby utrzymać ciężką pracę. Nawet jeśli obiad nie będzie nadrobić godzin czasu spędzili, to może być na tyle, aby utrzymać je dzieje, dopóki nie dostać ofertę zrobić i zrobić im trochę prawdziwych pieniędzy.

Czy twój agent nieruchomości jest etyczny?

Bycie etyczne jest bardzo ważną kwestią dla inwestorów lub każdego, kto korzysta z agenta nieruchomości. Wielu nabywców jak agent, który rozciąga zasady, aby uzyskać je oferty. Pamiętaj, tylko dlatego, że twój agent był tym, który nie był etyczny nie oznacza, że kupujący lub sprzedający nie jest również odpowiedzialny. Jeśli kupujący lub sprzedający wie, że agent jest nieetyczne lub łamanie prawa, to mogą być uznane za tak samo odpowiedzialne jak agent. Nawet jeśli kupujący lub sprzedający nie wie, że ich agent był nieetyczny, mogą one być uznane za odpowiedzialne.

Domy HUD są doskonałym przykładem tego, jak kupujący i agenci mogą dostać w kłopoty. Jeśli agent pomaga kupującemu licytować jako właściciel-mieszkańca, gdy są one naprawdę inwestor, zarówno agent i kupujący może stanąć przed zarzutami karnymi. Domy HUD są własnością rządu, co oznacza, że wszelkie prawa łamane z ich udziałem są przestępstwa. Kupujący mogą zmierzyć się do dwóch lat więzienia i grzywny w wysokości 250.000 dolarów za łamanie zasad HUD. Agenci mogą stracić zdolność do ich całego biura do sprzedaży jakichkolwiek domów HUD.

Czy twój agent nieruchomości ma kopię zapasową?

Inną bardzo ważną rzeczą do rozważenia z agentem jest to, czy mają kopię zapasową. Agenci iść na wakacje, zachorować, lub mieć wypadki, tak jak wszyscy inni. Chcesz się upewnić, że mają kogoś, kto może przejąć ich działalność, jeśli są one niedostępne. Wielu agentów pracuje w zespołach, a to jest świetny sposób, aby wiedzieć, będziesz pod opieką, jeśli agent nie może zrobić to sam. Szybkość może oznaczać różnicę między uzyskaniem umowy i utraty umowy. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest twój agent, aby być z miasta i niedostępne, aby pokazać dom lub złożyć ofertę na trzy dni.

Czy należy używać przyjaciół lub rodziny przy wyborze agenta nieruchomości?

Wiele osób ma brata, siostrę, matkę, kuzyna, lub przyjaciela, który jest agentem. Praca z przyjaciółmi i rodziną może być koszmarem, lub może być niesamowite. Nie używałbym przyjaciół lub rodziny tylko dlatego, że są przyjaciółmi lub rodziną. Użyj tych samych kryteriów, aby zdecydować, czy będziesz z nich korzystać, jak byś obcego. To jest ogromna decyzja finansowa, a nie chcesz wybrać zły agent, aby uniknąć ranienia ich uczuć. Miałem wielu przyjaciół nie używać mnie jako ich agent, i dostałem nad nim. W niektórych przypadkach, widziałem kilka genialnych sposobów moi przyjaciele poradzili sobie z nim.

Jeśli twój przyjaciel lub członek rodziny jest dobrym agentem, użyj ich! Jeśli masz wielu przyjaciół lub rodziny, którzy są dobrymi agentami, umieścić ich nazwy w kapeluszu i wybrać jeden. Powiedz wszystkim, jak zdecydowałeś się wybrać agenta i że to nie było nic osobistego. Niektórzy przyjaciele zdecydowali się wybrać kogoś, kogo nie znają, aby uniknąć transakcji biznesowych z przyjaciółmi lub rodziną. Jeśli pracujesz z agentem, należy wiedzieć, że będą one dowiedzieć się o swoich finansach. Zawsze można wybrać osobę, która Twoim zdaniem jest najlepszym agentem, i powiedzieć innym ludziom, że wyciągnął nazwiska z kapelusza. Nie musisz kłamać. Wystarczy upewnić się, że każda nazwa w kapeluszu jest osoba, z którą chcesz pracować.

Wnioski

To może zająć dużo pracy, aby znaleźć wielkiego agenta. Jeśli jesteś inwestorem, który chce kupić wiele domów rocznie, wielki agent może oznaczać różnicę dziesiątki tysięcy dolarów. Jeśli wybierzesz agenta, który nie sądzisz, że robi świetną robotę, nie bój się ich zwolnić. Miałem do ognia agentów, którzy pomagali mi, bo źle ocenił ich zdolności, etyki pracy, lub charakter. Jeśli jesteś zwykłym sprzedawcą lub kupującym, agent może kosztować lub zrobić ci dużo pieniędzy, jak również. Nie podejmuj tej decyzji lekko!

Zbuduj imperium nieruchomości do wynajęcia

" Kup teraz na Amazon! "

Kategorie Kupowanie

Warto przeczytać