Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2021 r.

Jak mówi przedsiębiorca i autor Robert Kiyosaki, "Inwestowanie w nieruchomości, nawet na bardzo małą skalę, pozostaje wypróbowanym i prawdziwym środkiem budowania indywidualnego przepływu środków pieniężnych i bogactwa."

Istnieje tak wiele różnych sposobów, aby utworzyć biznes nieruchomości, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. W tym artykule, weźmiemy spojrzenie na 30 różnych sposobów, aby dostać się do nieruchomości, a dziewięć kroków do naśladowania, aby utworzyć prawdziwy biznes nieruchomości.


Najważniejsze informacje

 • Przedsiębiorcy mogą zarabiać pieniądze w branży nieruchomości poprzez bezpośrednie posiadanie nieruchomości, inwestowanie jako cichy wspólnik oraz oferowanie usług dla inwestorów na rynku nieruchomości.
 • Przykłady prawdziwego biznesu nieruchomości obejmują tworzenie aplikacji na smartfony, stając się rzeczoznawcą lub inspektorem, stając się agentem nieruchomości lub brokerem, pożyczając pieniądze inwestorom nieruchomości i posiadając nieruchomości do wynajęcia jako inwestor buy-and-hold.
 • Dziewięć kroków do utworzenia prawdziwego biznesu nieruchomości obejmują tworzenie planu biznesowego, wybierając strukturę biznesową, wybierając system rachunkowości, i badania jednorodzinnych nieruchomości czynszowych do inwestowania w.

Co to jest prawdziwy biznes nieruchomości?

Zacznijmy ten artykuł z eksperymentem.

Otwórz kolejną kartę w przeglądarce i wykonaj wyszukiwanie "Branże z największą liczbą opcji kariery". Wyskoczą takie sektory biznesu jak finanse, badania, inwestycje, ubezpieczenia, kredyty, zarządzanie i nieruchomości.

Ale zamiast wybierać jedną karierę, dlaczego nie wybrać ich wszystkich? Kiedy myślisz o tym, jedną z unikalnych rzeczy o nieruchomościach jest to, że prawie każdy inny rodzaj opcji kariery może być stosowany w firmie nieruchomości.

Jedną z korzyści z branży nieruchomości jest to, że istnieje tak wiele sposobów, aby zacząć w biznesie.

Podczas gdy wiele osób inwestuje w nieruchomości bezpośrednio, inni zapewniają prawdziwą obsługę nieruchomości. Przy okazji, praca z ludźmi, którzy pracują w nieruchomości może być doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się o prawdziwej branży nieruchomości jako wstęp do inwestowania i posiadania nieruchomości do wynajęcia.

30 przykładów biznesów związanych z nieruchomościami

Oto 30 potencjalnych pomysłów na rozpoczęcie biznesu związanego z nieruchomościami, wymienionych w kolejności alfabetycznej:

 1. App Developer
 2. Appraiser
 3. Broker
 4. Kup i trzymaj inwestora
 5. Dostawca usług porządkowych
 6. Wykonawca budowlany
 7. Deweloper
 8. Inwestor Fix and Flip
 9. Handyman
 10. Hard Money Lender
 11. Inspektor domu
 12. Home Repair Service Provider
 13. Home Stager
 14. Opiekunka do domu
 15. Klub inwestowania
 16. Landscaper
 17. Agencja marketingowa
 18. Mover
 19. Wykładowca szkoleń online
 20. Fotograf
 21. Menedżer Private Equity
 22. Zarządca nieruchomości
 23. Agent ds. nieruchomości
 24. Nieruchomości Bird Dog
 25. Nieruchomości Blogger
 26. Real Estate Podcaster
 27. Syndykacja
 28. Dostawca usług wynajmu wakacji
 29. Gospodarz wypożyczalni
 30. Hurtownik

Chociaż nie każdy, kto pracuje w jednym z tych 30 różnych rodzajów prawdziwych firm nieruchomości staje się inwestorem, te pozycje mogą wszystkie zapewnić platformę startową dla kariery jako inwestor nieruchomości.

Zarabianie dochodów z wynajmu, korzystając z potencjalnej aprecjacji w długim okresie, a garnering odliczenia podatkowe i korzyści są tylko trzy z wielu powodów inwestowania w nieruchomości.

Teraz, spójrzmy na to, jak zacząć prawdziwy biznes nieruchomości.

9 kroków do rozpoczęcia działalności na rynku nieruchomości

Po zidentyfikowaniu niszy dla prawdziwego biznesu nieruchomości, nadszedł czas, aby podjąć działania. Oto dziewięć kluczowych kroków do naśladowania, aby zaplanować, uruchomić i rozwijać prawdziwy biznes nieruchomości:

1. Sprecyzuj swój pomysł

Ludzie, którzy inwestują w nieruchomości mogą być aktywne, pasywne, lub połączenie obu. Przykłady aktywnych strategii inwestowania w nieruchomości to hurtownia domów i fixing-and-flipping właściwości. Z drugiej strony, inni inwestorzy kupują nieruchomości do wynajęcia, aby utrzymać się w dłuższej perspektywie czasowej poprzez wszystkie fazy cyklu nieruchomości.

Część dostrajania pomysł na prawdziwy biznes nieruchomości jest wybór niszy. Niektóre wspólne prawdziwe nisze biznesu nieruchomości inwestorzy rozważają obejmują jednorodzinne domy czynszowe, małe budynki wielorodzinne, a grupa inwestowanie jako cichy wspólnik.

Wreszcie, ustawić konkretny cel dla prawdziwego biznesu nieruchomości i rozwijać małe, actionable krótkoterminowe kroki w celu osiągnięcia długoterminowego celu. Na przykład, jeśli celem jest posiadanie 30 jednorodzinnych domów czynszowych w ciągu najbliższych 15 lat, wymyślić plan, w jaki sposób nabyć średnio dwa domy każdego roku.

2. Stwórz biznesplan

Większość ludzi zna ten cytat z Benjamina Franklina: "Jeśli nie planujesz, planujesz porażkę".

Według badań Small Business Development Center na Duquesne University, dobry biznesplan pomaga przedsiębiorcom skupić się na konkretnych krokach prowadzących do sukcesu oraz osiągnąć zarówno krótko-, jak i długoterminowe cele.

Dobry biznes plan nie musi być dziesiątki stron długi, pod warunkiem, że plan jest zwięzły i do punktu. Większość osób tworzących prawdziwy plan biznesowy nieruchomości zawiera te sekcje:

 • Streszczenie (Executive Summary)
 • Przegląd firmy
 • Przegląd branży
 • Real Estate Badania rynku
 • Analiza klienta
 • Analiza konkurencji
 • Plan sprzedaży i marketingu
 • Plan operacyjny
 • Plan Zarządzania
 • Plan finansowy

Czasami ludzie utknęli pisząc biznes plan i zatrzymać się właśnie tam. Nigdy nie uruchamiają swojego biznesu nieruchomości, aby realizować swoje marzenia.

Aby pomóc w rozpoczęciu działalności na rynku nieruchomości, Roofstock Academy uczy ludzi, jak wykorzystać doświadczenie i wiedzę inwestorów, którzy stworzyli powtarzalny proces analizy, pozyskiwania i zarządzania nieruchomościami do wynajęcia.

3. Oblicz koszty rozpoczęcia działalności

Jedną z najlepszych rzeczy na temat rozpoczęcia działalności w branży nieruchomości jest to, że bariera wejścia jest bardzo niska. Nie trzeba MBA lub doktorat, drogiej przestrzeni biurowej, lub pracowników.

W rzeczywistości, wszystko czego potrzebuje zdalny inwestor nieruchomości to laptop i dobre połączenie z Internetem, aby analizować możliwości inwestycji jednorodzinnych na Roofstock z dowolnego miejsca na świecie.

Dokładne wydatki związane z rozpoczęciem działalności na rynku nieruchomości różnią się w zależności od rodzaju działalności i strategii inwestycyjnej. Niektóre wspólne koszty rozpoczęcia działalności, które należy zaplanować w branży nieruchomości obejmują:

 • Utworzenie podmiotu gospodarczego, takiego jak LLC
 • Ubieganie się o licencję na prowadzenie działalności gospodarczej
 • Uzyskanie ubezpieczenia biznesowego dla firmy
 • Otwarcie konta czekowego firmy
 • Wybór systemu oprogramowania

4. Wybór struktury biznesowej

Według IRS, najbardziej powszechne formy działalności gospodarczej to:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza (Sole proprietorship)
 • Spółki osobowe
 • Korporacje
 • korporacje typu S
 • Limited Liability Company (LLC)

Każdy rodzaj podmiotu dla biznesu nieruchomości ma różne względy podatkowe i prawne, aby myśleć o. Wielu inwestorów skonsultować się z prawnikiem lub biegłego rewidenta przy wyborze, jak utworzyć firmę.

W zależności od struktury biznesowej nieruchomości, inwestor może trzeba wybrać nazwę prawną, włączenie firmy, i ubiegać się o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN), nawet jeśli firma nie ma pracowników.

5. Wybierz system księgowy

Istnieje wiele ogólnych, off-the-shelf systemów oprogramowania, że nowy biznes nieruchomości można kupić. Niestety, większość kupionego oprogramowania księgowego jest najlepszy dla ludzi, którzy już rozumieją, jak działa podwójne księgowanie.

Stessa to dobry, darmowy system księgowy zaprojektowany przez inwestorów nieruchomości dla inwestorów nieruchomości, który sprawia, że wynajem nieruchomości finanse proste. Stessa stara się pomóc właścicielom nieruchomości do wynajęcia zmaksymalizować zyski poprzez inteligentne zarządzanie pieniędzmi, zautomatyzowane śledzenie przychodów i wydatków oraz wgląd w czasie rzeczywistym, aby pomóc rozwijać biznes nieruchomości z ufnością.

6. Zdobądź potrzebne licencje

Prawdziwy inwestor nieruchomości nie potrzebuje licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami, aby posiadać nieruchomość na wynajem.

Licencje i zezwolenia, które potrzebuje prawdziwy biznes nieruchomości będzie się różnić w zależności od stanu, powiatu i miasta firma znajduje się w i lokalizacji nieruchomości do wynajęcia. Small Business Administration (SBA) ma stronę internetową, aby pomóc dowiedzieć się, jak zarejestrować firmę, płacić podatki i uzyskać licencje i zezwolenia.

W niektórych stanach, właściciel wynajmowanej nieruchomości jest zobowiązany do pobierania podatku od sprzedaży lub wynajmu nieruchomości od najemcy i przekazywania tego podatku do miasta i stanu. Strona internetowa Departamentu Przychodów dla państwa, w którym znajduje się nieruchomość do wynajęcia, będzie miała sekcję wyjaśniającą, jak ubiegać się o licencję podatkową i jakie formularze należy złożyć.

7. Sprawdź ubezpieczenie biznesowe

Każdy biznes jest narażony na pewne rodzaje ryzyka, które mogą zatrzymać nowy biznes w jego utworów, zanim dostanie się z ziemi. Istnieje kilka rodzajów ubezpieczenia nieruchomości może wymagać, w zależności od tego, jak firma jest zorganizowana i rodzaju inwestycji w nieruchomości wykonane:

 • Business owners policy
 • Odpowiedzialność zawodowa
 • Pracowników odszkodowanie
 • Commercial auto ubezpieczenia
 • Ubezpieczenie działalności gospodarczej w domu
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności za cyberprzestępstwa
 • Ubezpieczenie wynajmującego
 • Ubezpieczenie od zaległości czynszowych

8. Stwórz proformę

Istnieje wiele sposobów na inwestowanie w nieruchomości.

Udział w crowdfundingu, zakup udziałów ułamkowych w nieruchomości do wynajęcia lub bycie cichym wspólnikiem w syndykacie nieruchomości lub joint venture to tylko niektóre przykłady inwestowania w nieruchomości bez bezpośredniego posiadania nieruchomości.

Jednak wielu inwestorów na rynku nieruchomości zaczyna od zakupu jednorodzinnego domu na wynajem. Tylko o jednej dzierżawy i jednej jednostki, aby skupić się na zmniejsza krzywą uczenia się. Domy można znaleźć wszędzie w Stanach Zjednoczonych, a finansowanie jest stosunkowo łatwe w porównaniu z zakupem dużego budynku mieszkalnego lub nieruchomości komercyjnej.

Przy finansowaniu nieruchomości mieszkalnej do wynajęcia, stopy procentowe i opłaty są zazwyczaj wyższe niż w przypadku kredytu hipotecznego na głównym miejscu zamieszkania, a kredytodawcy zazwyczaj szukają zaliczki w wysokości co najmniej 20%. Dla inwestorów, którzy planują zakup małej nieruchomości wielorodzinnej i mieszkają w jednej z jednostek, zarówno FHA jak i VA gwarantują kredyty wielorodzinne.

Stworzenie dobrej proformy jest istotną częścią posiadania nieruchomości do wynajęcia. Nieruchomość pro forma służy do prognozowania, jakie są lub mogą być przychody, wydatki, przepływy pieniężne i dochód operacyjny netto z nieruchomości przeznaczonej na wynajem.

Podstawowa pro forma dla nieruchomości obejmuje:

 • Przewidywany dochód brutto
 • Straty z tytułu pustostanów, gdy nieruchomość jest niezamieszkana
 • Inne dochody (takie jak czynsz za zwierzęta)
 • Zarządzanie nieruchomością
 • Utrzymanie
 • Naprawy
 • Podatek od nieruchomości
 • Odsetki hipoteczne
 • Opłaty HOA
 • Wydatki kapitałowe

9. Badania potencjalnych inwestycji

Po położeniu wszystkich fundamentów pod biznes związany z nieruchomościami, zaczyna się zabawa.

Roofstock Marketplace to rynek #1 do kupna i sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych, z ponad 3 miliardami dolarów w zakończonych transakcjach wynajmu domów jednorodzinnych w ciągu mniej niż sześciu lat.

Każdy dom wystawiony na sprzedaż na Roofstock zawiera kluczowe wskaźniki finansowe nieruchomości, takie jak przewidywany zysk brutto, stopa kapitalizacji, zwrot z gotówki i roczny zwrot. Ponadto firma oferuje Roofstock Neighborhood Rating - pierwszy w branży indeks ocen wynajmu domów jednorodzinnych dla amerykańskich dzielnic. Obliczany na poziomie obwodu spisowego, ten zastrzeżony algorytm ocenia ryzyko i korzyści specyficzne dla danej dzielnicy w oparciu o kluczowe atrybuty, takie jak jakość rejonu szkolnego, wskaźniki zatrudnienia, wartości domów i inne.

Warto przeczytać