Ostatnia aktualizacja 20 stycznia 2022 r.

Czy wynajem krótkoterminowy (STR) jest częścią Twojej długoterminowej gry?

Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu naszego Rynku STR, gdzie można zapoznać się z naszymi zasobami nieruchomości, które są zwykle używane jako wakacyjne lub sezonowe.

Oprócz wszystkich narzędzi do analizy finansowej, które są obecnie dostępne na naszych stronach z ofertami nieruchomości, dodaliśmy kilka dodatkowych, które pomogą Ci w analizie tych nieruchomości przeznaczonych do wynajmu krótkoterminowego.

Pierwszym z nich jest szacowany dzienny czynsz i obłożenie, dzięki czemu można obliczyć szacowany dochód z wynajmu w ciągu roku, w zależności od tego, jak często nieruchomość jest wynajmowana.

Znajdziesz tu również sekcję danych porównawczych, która zawiera bardziej szczegółowe dane z istniejących w okolicy obiektów wynajmu krótkoterminowego o podobnej charakterystyce. Te kluczowe informacje, takie jak średni dzienny czynsz, roczny przychód i wskaźnik obłożenia, można dostosować do każdej nieruchomości, co daje większą elastyczność w ocenie potencjału dochodu.

Ostatnie trendy sugerują, że może to być dobry czas, aby dodać STR do swojego portfela inwestycyjnego. Oto 5 powodów, dla których warto rozważyć inwestycje w wynajem krótkoterminowy w 2022 roku:

 1. Wynajem wakacyjny jest nadal popularny. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez iPropertyManagement, firmę dostarczającą danych dla wynajmujących, najemców i inwestorów, popyt na STR jest stały . Na przykład, branża hotelarska traci około 450 milionów dolarów bezpośrednich przychodów rocznie na rzecz Airbnb.

  Wybór
  wynajmowanej nieruchomości spełnia kryteria podróżnych, którzy chcą doświadczyć czegoś więcej - 77% gości Airbnb deklaruje, że podczas wakacji chcą żyć jak miejscowi. A 86% twierdzi, że ich wakacyjny wynajem jest bardziej dogodnie zlokalizowany niż hotel.

  Co więcej, 23% Amerykanów deklaruje, że korzysta z platform typu STR, takich jak Airbnb czy Vrbo, w celu znalezienia zakwaterowania na wakacje. Pobyty STR są również popularne na całym świecie - 450 milionów ludzi na całym świecie korzysta z wynajmu wakacyjnego.

 2. Nieruchomości STR mogą pomóc Ci zdywersyfikować Twój portfel. Inwestowanie w nieruchomości STR pozwala dodać do portfela nieruchomości coraz bardziej popularny element sektora wynajmu nieruchomości jednorodzinnych (SFR). Bloomberg podaje, że prawie 30 centów z każdego dolara wydanego w branży hotelarskiej przeznacza się obecnie na obiekty typu STR, a popyt na nie wzrósł o ponad 60% w porównaniu z rokiemubiegłym.

  I
  nie trzeba mieć zasobów na poziomie Airbnb, by inwestować w STR. Większość firm zajmujących się wynajmem wakacyjnym (70%) jest mała i zarządza od jednej do 19 jednostek wynajmu, co czyni je dostępnymi dla inwestorów chcących rozszerzyć swój portfel nieruchomości.

 3. COVID-19 zmienił preferencje dotyczące zakwaterowania. Ponieważ nadal powszechnie zaleca się zachowanie dystansu społecznego, dzisiejsi urlopowicze poszukują większej przestrzeni. Popularność zakwaterowania w pokojach prywatnych spadła o 99%, podczas gdy popularność willi wzrosła o 61%, bungalowów o 60%, a domków o 80%.

  Rodziny
  szukają więcej miejsca, by się rozdzielić - zarówno Airbnb, jak i Vrbo odnotowują wzrost liczby wynajmów domów, które mogą pomieścić więcej osób w 2020 i 2021 roku. Młodsi podróżnicy również skłaniają się ku przestronnym ofertom wynajmu wakacyjnego, a nie hotelom: Osiemdziesiąt jeden procent podróżnych z pokolenia Z zatrzymało się w domu wakacyjnym, domku letniskowym lub domku typu condo.

 4. Obiekty typu STR oferują inwestorom elastyczność. Zakup STR daje Ci możliwość wynajmu krótkoterminowego lub długoterminowego, przy czym każda z tych opcji ma swoje zalety i wady.

  Osoby
  , które lubią aktywnie posiadać nieruchomość i zarządzać nią, mogą uznać, że inwestowanie w obiekty typu STR jest idealną opcją. (Inwestorzy poszukujący nieruchomości, która generuje bardziej przewidywalne dochody z wynajmu i jest łatwiejsza w zarządzaniu, mogą uznać, że najlepszym wyborem będzie wynajem długoterminowy).

 5. Zakup STR za pośrednictwem Roofstock jest łatwy. Transakcje zakupu nieruchomości typu STR przebiegają w taki sam sposób, jak w przypadku innych nieruchomości inwestycyjnych dostępnych na Roofstock. Jeżeli jesteś zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości STR, ale nie wiesz, od czego zacząć, Roofstock sprawia, że proces ten jest prosty i przystępny.

  A
  ponieważ 83% podróżnych woli spędzać wakacje w pobliżu wody, obecne nieruchomości Roofstock w najlepszych lokalizacjach wakacyjnych na Florydzie i w Teksasie spełniają te wymagania. Wciąż dodajemy nowe nieruchomości do STR Marketplace, więc zaglądaj tu często, aby poznać najnowsze dostępne nieruchomości.

Odwiedź STR Marketplace Roofstock, aby przejrzeć naszą ofertę nieruchomości gotowych do wynajęcia w czasie wakacji.

Wynajem krótkoterminowy to lokal mieszkalny, który jest wynajmowany lub dzierżawiony przez 30 kolejnych dni lub krócej. Przed zamknięciem transakcji inwestorzy powinni sprawdzić, czy nie istnieją żadne aktualne lub proponowane ograniczenia prawne zabraniające wykorzystywania nieruchomości na wynajem krótkoterminowy.

Warto przeczytać