Ostatnia aktualizacja 25 maja 2021 r.

Zostanie inwestorem nieruchomości na wynajem może być nieco zniechęcające dla niewtajemniczonych. Z czasem jednak, nabierzesz doświadczenia i przyjmiesz najlepsze praktyki, które sprawią, że proces ten będzie bardziej efektywny, rutynowy i satysfakcjonujący.

I właśnie wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa. Kiedy opanujesz aspekt transakcyjny, zyskasz pewność siebie i know-how, dzięki którym będziesz mógł skupić więcej energii na powiększaniu swojego nest egg.

W tym artykule omówimy kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć działalność i zamienić się w sprytnego inwestora nieruchomości do wynajęcia w krótkim czasie.

1. Miej plan

Jest to szczególnie ważne, aby uniknąć bardzo powszechnej "analizy-paraliżu". Poprzez spisanie jasnych celów i działań, będziesz przygotowany do szybkiego ruchu, gdy zauważysz okazję, która spełnia Twoje kryteria. Na przykład: Czy bardziej zależy Ci na bieżącym przepływie gotówki, czy na długoterminowym wzroście wartości? Czy chcesz kupić mieszkanie, w którym Ty lub ktoś z Twojej rodziny będzie chciał kiedyś zamieszkać, czy też jest to czysta inwestycja?

Opracowanie strategii może mieć następującą strukturę:

 • Cel: Wygenerować 4-5 tys. dolarów miesięcznego dochodu z wynajmu, aby utrzymać się na emeryturze
 • Strategia: Zainwestować w 10 nieruchomości na wynajem w ciągu 15 lat
 • Plan:
  • Zebrać 40.000$ zaliczki na zakup nieruchomości inwestycyjnej nr 1.
  • Zacząć oszczędzać miesięczny dochód netto z wynajmu, aby pomóc w kolejnej wpłacie zaliczki
  • W roku 5, kupić drugą nieruchomość inwestycyjną
  • W roku 9, kupić trzecią nieruchomość przy użyciu dochodów operacyjnych z dwóch pierwszych nieruchomości
  • W roku 10, refinansować pierwszą nieruchomość. Przeznacz te pieniądze na zaliczkę na kolejne dwa domy.
  • W 10 lat od teraz, masz pięć domów produkujących około $2K miesięcznie w dochodzie
  • Kontynuuj nabywanie nieruchomości do wynajęcia poprzez reinwestowanie dochodu operacyjnego netto.
  • W ciągu 15 lat możesz przynieść około $4-$5K miesięcznie, obsługując 10 nieruchomości na wynajem.

To jest uproszczony scenariusz. Ale chodzi o to, że nakreślenieplanu plan pomaga wizualizować i tworzyć actionable kroki, które można trzymać się i wykonać.

2. Mówiąc o planach, rozważ ryzyko vs. Return


Nieruchomość ma związek między ryzykiem i zwrotem: Nie można uzyskać wyższy zwrot bez akceptacji więcej ryzyka. Zgodnie z ogólną zasadą, domy w mniej kosztownych dzielnicach oferują najwyższy bieżący potencjał wydajności, ale generalnie pochodzą z większą zmiennością, lub ryzyko, niż bardziej zamożnych dzielnic. Przy tworzeniu strategii należy rozważyć, jak wygodny jest dla nas kompromis między ryzykiem a zyskiem.

Niektórzy inwestorzy myślą o domach inwestycyjnych na zasadzie kontinuum podobnego do obligacji, od AAA (niższy zwrot, niższe ryzyko, bardziej zamożne dzielnice) do obligacji śmieciowych (wyższy zwrot, wyższe ryzyko, mniej zamożne dzielnice).

Dowiedz się, jak porównać zakupy z Roofstock Neighborhood Rating:

3. Atrakcyjność to nie wszystko


Pamiętaj, aby spojrzeć na inwestycję holistycznie-Nie opieraj swojego zakupu na jednym czynniku, takim jak atrakcyjny wygląd czy bieżący przepływ gotówki. Oceniając potencjalne nieruchomości do wynajęcia, ważne jest, aby zbadać szereg fundamentów, takich jak rynek, okolica, "kości" lub struktura domu, potencjalny wzrost wartości, lokalne trendy gospodarcze i inne czynniki, które mogą napędzać popyt na wynajem w danym obszarze. Nie przechodź do nieruchomości na podstawie zewnątrz / wewnątrz wygląda sam, jak niektóre z najbardziej dochodowych domów wynajmu nie wyglądają tak specjalnie z zewnątrz.

4. Poznaj swój docelowy najemca

Nieuchronnie, zakupy nieruchomości ma emocjonalny aspekt do niego. I choć jest to naturalne, aby utworzyć opinię na podstawie osobistych uprzedzeń i preferencji, pamiętaj: nie jesteś tym, który porusza się w. Zamiast tego spróbuj spojrzeć na sprawy z perspektywy docelowego najemcy.

Zadaj sobie pytanie: "Czy nieruchomość, którą kupuję, będzie pożądana przez jakiegoś zestawu najemców?"

Czy jest to emeryt, grupa studentów college'u, rodzina z dziećmi w szkole średniej, czy ktoś, kto musi mieszkać w pobliżu lotniska, różne rzeczy będą miały znaczenie dla różnych ludzi.

5. Trzymaj fundusz awaryjny

Niektóre koszty są łatwe do przewidzenia. Należą do nich podstawowe koszty operacyjne, koszty zamknięcia i inne założenia nakreślone w proformie finansowej, takie jak podatki od nieruchomości, opłaty za zarządzanie i ubezpieczenie.

Jednakże, podczas gdy wiele nieruchomości generuje atrakcyjne przepływy pieniężne w ciągu roku, mogą być pewne miesiące, które są negatywne, jeśli nieruchomość jest między najemcami lub wymaga napraw.

Aby pomóc wygładzić rzeczy nad i uniknąć konieczności płacenia z kieszeni w tych okresach, zacznij odkładać niewielki procent miesięcznego przepływu gotówki do funduszu awaryjnego około 1-2% ceny zakupu.

Konserwacja jest po prostu związana z posiadaniem nieruchomości na wynajem. Na koniec dnia, ulepszasz swój majątek i zwiększasz jego wartość - nie zapominaj o tym! Zachowaj te rachunki, aby pokazać je przyszłym nabywcom podczas negocjacji.

Wskazówka: Jeśli chcesz mieć konkretny pomysł, ile niektóre naprawy lub renowacje mogą kosztować, sprawdź to darmowe narzędzie z HomeAdvisor.

6. Zachowuj się jak prezes, którym jesteś


Oszczędni inwestorzy, którzy skalują swoje portfele z powodzeniem mają system w miejscu, które pozwala na efektywne zarządzanie. Twoją główną rolą jako inwestora nieruchomości na wynajem jest kupowanie, posiadanie i sprzedawanie swoich aktywów. Jesteś dyrektorem generalnym swojej firmy. Nie zarządca nieruchomości, nie wykonawca, a nie prawnik. Zostaw tę pracę profesjonalistom, abyś mógł skupić się na zarabianiu pieniędzy.

Aby to zrobić, ustanowienie go-to zespół partnerów i ekspertów jest niezbędna.

Jeśli twoje oczy zaczynają się szklić na myśl o zorientowaniu się w zarządzaniu nieruchomościami, który ubezpieczyciel iść z, analizy rynku, badania sąsiedztwa i inne staranności wymagane od inwestorów nieruchomości czynszowych, należy rozważyć skorzystanie z nowoczesnych, zmieniających gry platform, takich jak Roofstock, które usprawniają proces i zrobić wiele z pracy nóg dla Ciebie.

7. Uporządkuj swój biznes

Oddzielenie swojej działalności związanej z wynajmem nieruchomości od życia osobistego pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, a każdy będzie miał różne metody. Na bardzo minimalnym, zalecamy następujące:

 • Otwórz oddzielne konto bankowe dla swojej działalności związanej z nieruchomościami do wynajęcia. Zarejestruj się w aplikacji do zarządzania pieniędzmi, jak Mint, aby utrzymać wszystkie swoje dochody i wydatki zorganizowane na czas podatkowy.
 • Utwórz foldery i podfoldery w Google Drive lub Dropbox, aby zapisywać dokumenty zamknięcia, faktury, wnioski o zarządzanie nieruchomościami i prawie wszystko, co jest związane z Twoją działalnością.
 • Rozważ otwarcie nowego konta e-mail lub odfiltrowanie każdej przychodzącej wiadomości o wynajmie nieruchomości do podfolderu. Utworzenie nowego konta e-mail w Gmailu jest wyjątkowo proste.
 • Skorzystaj z fajnych narzędzi: Bądź na bieżąco dzięki aplikacji, która pozwala śledzić domy do wynajęcia w podróży i wyświetlać wszystkie ważne szczegóły na pierwszy rzut oka. Kilka przykładów to RentTracker i Property Buddy.

Ustaw te systemy wcześnie, a zaoszczędzisz sobie bólu głowy związanego z szukaniem przypadkowych dokumentów i e-maili w dół drogi. Trochę wysiłku na początku pozwoli Ci zaoszczędzić niepotrzebnego stresu w przyszłości.

8. To jest maraton, nie sprint

Przede wszystkim należy pamiętać, żenieruchomość jest długoterminowe bogactwo twórca, który wymaga staranności i cierpliwości. To nie jest get-rich-quick scheme.Tak, nie będzie miesięcy, kiedy czujesz się przytłoczony, lub kończy się z zerowym przepływem pieniężnym netto. To jest normalne! Traktuj te doświadczenia jak okazje do nauki bezcennych lekcji, które uczynią Cię lepszym graczem.

Nawet trudne właściwości można włączyć zysk w czasie, jeśli jesteś cierpliwy, strategiczne i uniknąć sprzedaży na pierwszy znak kłopotów.

Należy również pamiętać, że jak każda inwestycja, nieruchomości zmienia się w wartości. Nawet jeśli szacowana wartość idzie w dół, to tylko wpływa na ciebie, jeśli sprzedać go, dopóki jest to tanie. Finansuj swoją nieruchomość odpowiedzialnie, aby nie być zmuszonym do sprzedaży w czasie dekoniunktury. Wielu inwestorów lubi zablokować w stałej stopy finansowania, aby uniknąć sytuacji, w których płatności mogą resetować w dół drogi w przypadku wyższej stopy procentowej środowiska.

*****

Nie trzeba być prawdziwym guru nieruchomości, aby opanować inwestowanie w nieruchomości czynszowe. Podczas gdy większość nauki będzie się działo przez działanie, wskazówki przedstawione w tym wpisie na blogu są świetnym miejscem do rozpoczęcia. Połóż fundament dla sukcesu teraz, i nie bój się wskoczyć, gdy czas jest w prawo!

Powyższe informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i nie są przeznaczone do udzielania porad finansowych lub inwestycyjnych. Przed każdą inwestycją należy porozmawiać o ryzyku i niepewności z doradcą finansowym.

Warto przeczytać