Ostatnia aktualizacja 8 września 2022 r.

Jeśli szukasz sprzedać swój wynajem nieruchomości w Montgomery, teraz może być wielki czas. Rynek jest obecnie na korzyść sprzedających, z silnym popytem od inwestorów i nie dość zapasów, aby przejść wokół. Rynek nieruchomości w Montgomery ma statystyki, które inwestorzy lubią widzieć:

 • Zatrudnienie, mediana dochodów gospodarstw domowych i wartości nieruchomości są na wzrost w Montgomery (Data USA).
 • Wartości domów w Montgomery wzrosły o około 45% w ciągu ostatnich 5 lat, a właściciele czerpią zyski z rosnących cen, sprzedając i zamieniając kapitał na gotówkę (Zillow).
 • Czynsze w metropolii Montgomery rosną z roku na rok, metryka, którą kocha każdy inwestor nieruchomości (Zumper).

Sprzedaż nieruchomości do wynajęcia w Montgomery może być szybkim i łatwym procesem, jeśli znasz swoje opcje. Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż, zrozum różne sposoby sprzedaży i upewnij się, że otrzymasz uczciwą cenę za swój dom.

Twoje opcje sprzedaży nieruchomości do wynajęcia w Montgomery

Niektórzy inwestorzy próbują zakończyć wynajem wcześniej i sprzedać dom pusty, podczas gdy inni sprzedają z najemcą na miejscu. Istnieją plusy i minusy każdego podejścia. Jednak zanim podejmiesz decyzję, zbadaj 2 ważne rzeczy:

 1. Jeśli chcesz zakończyć umowę najmu wcześnie, przeczytaj nad swoją obecną umową najmu, aby zobaczyć, czy jest to możliwe. Możesz być w stanie dać najemcy wypowiedzenie lub dążyć do eksmisji, jeśli naruszył on warunki umowy, takie jak płacenie czynszu po terminie lub posiadanie nielegalnego współlokatora.
 2. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z wszystkimi prawami właściciela i najemcy w Alabamie, abyś mógł prawidłowo obsłużyć sytuację.

Następnie zdecyduj się na najlepszą opcję sprzedaży swojej nieruchomości do wynajęcia.

1. Sprzedaj swojemu najemcy

Zanim wynajmiesz agenta nieruchomości i wypełnisz formularze, aby wymienić swój wynajem na lokalnym multiple listing service (MLS), rozważ podejście do swojego najemcy, aby zobaczyć, czy są zainteresowani zakupem. Mogą one po prostu powiedzieć tak Jeśli zostały one wynajem na chwilę.

Jeśli są zainteresowani, upewnij się, że otrzymują wstępne zatwierdzenie dla hipoteki. Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego jest zobowiązaniem kredytodawcy, który mówi, że jest gotów udzielić kredytobiorcy pożyczki na określoną kwotę, w oparciu o informacje finansowe kredytobiorcy. Ponadto, należy pamiętać, aby użyć odpowiedniego kontraktu nieruchomości do sprzedaży domu w Alabamie, aby chronić zarówno Ciebie i Twojego najemcę-kupującego.

2. Zapłać najemcy, aby opuścił wcześniej

Jeśli najemca nie chce kupić nieruchomość, może być w stanie przekonać ich do opuszczenia przed ich dzierżawy jest w górę, oferując gotówkę za klucze zachęty. To jest, gdy zgadzasz się zapłacić za ich koszty przeprowadzki lub pomóc z depozytu bezpieczeństwa dla ich nowego miejsca w zamian za ich opuszczenie nieruchomości.

Ostatecznie będą musieli przenieść i tak, więc może to być dobry sposób, aby uzyskać je i dać ci czas, aby dokonać wszelkich niezbędnych napraw przed wykazaniem pustej nieruchomości na sprzedaż.

3. Poczekaj na wygaśnięcie umowy najmu

Jeśli najemca nie chce kupić lub opuścić wcześnie, trzeba będzie poczekać, aż dzierżawa wygasa. Oczywiście, można wymienić nieruchomość kilka miesięcy przed końcem najmu, ale trzeba będzie dać najemcom odpowiednie powiadomienie przed pokazami.

Istnieją jednak zagrożenia związane z czekaniem na sprzedaż nieruchomości do czasu wygaśnięcia umowy najmu. Twój najemca mógłby uszkodzić nieruchomość, co obniżyłoby jej wartość. Dlatego ważne jest, aby przypomnieć im, że muszą zostawić nieruchomość w dobrym stanie, jeśli chcą odzyskać całą swoją kaucję. Po drugie, jeśli rynek mieszkaniowy spadnie, możesz nie być w stanie uzyskać tyle samo dla swojej nieruchomości, jak mógłbyś, gdybyś sprzedał go wcześniej.

4. Sprzedaj z lokatorem na miejscu

Wielu właścicieli nieruchomości, którzy sprzedają nieruchomości do wynajęcia w Montgomery, korzysta z platformy internetowej, takiej jak Roofstock. Możesz dotrzeć do globalnej sieci wykwalifikowanych inwestorów nieruchomości zamiast ograniczać się do MLS.

Oto kilka korzyści z korzystania z Roofstock:

 • Kontynuuj zbieranie przychodów z wynajmu do dnia zamknięcia transakcji, aby zmaksymalizować przepływy pieniężne.
 • Płacisz konkurencyjną prowizję od nieruchomości (3% w porównaniu z typowymi 5% do 6%), zatrzymujesz więcej swoich ciężko zarobionych pieniędzy i zwiększasz zwrot z inwestycji (ROI).
 • Użyj Roofstock Marketplace, aby zobaczyć, za co sprzedawane są inne nieruchomości do wynajęcia w Montgomery.

Co należy zrobić przed sprzedażą nieruchomości do wynajęcia

Aby sprzedać nieruchomość w Montgomery szybko i za wysoką cenę, należy wykonać kilka kluczowych kroków przed wprowadzeniem jej na giełdę:

 • Zbierz ważne dokumenty związane z nieruchomością, takie jak kopia umowy najmu, rolka czynszu lokatora, raporty finansowe, lista sprzedawców, historia konserwacji i podsumowanie wszelkich napraw kapitałowych lub ulepszeń dokonanych w ostatnich latach.
 • Będzie łatwiej sprzedać nieruchomość, jeśli jest w dobrym stanie, więc mieć profesjonalną inspekcję wykonane i dokonać wszelkich niezbędnych napraw przed wprowadzeniem go na rynek.
 • Poinformuj swoich najemców, że planujesz sprzedać nieruchomość i wyjaśnij, jak będą obsługiwane pokazy. Niech wiedzą, że ustalenia zostaną poczynione w celu przeniesienia ich istniejącej dzierżawy i depozytu bezpieczeństwa do nowego właściciela.
 • Zrozumieć swoje potencjalne zobowiązania podatkowe z tytułu zysków kapitałowych i zbadać możliwość wykorzystania wymiany podatkowej 1031 w celu opóźnienia płatności poprzez zakup innej nieruchomości inwestycyjnej.

Jak wycenić nieruchomość inwestycyjną na sprzedaż w Montgomery

Wycena nieruchomości do wynajęcia oznacza zrozumienie, jak myślą kupujący. Będziesz chciał mieć konkurencyjną cenę wywoławczą za stopę kwadratową, ale powinieneś również podkreślić wyniki finansowe swojej nieruchomości, aby uzyskać szybkie zamknięcie w świetnej cenie:

 • Potencjalni nabywcy będą zainteresowani stopą kapitalizacji Twojej nieruchomości, która jest obliczana przez podzielenie dochodu operacyjnego netto (NOI) przez cenę wywoławczą. Porównanie tego wskaźnika do podobnych nieruchomości na sprzedaż w Twojej okolicy zapewni Ci konkurencyjną cenę.
 • Cash-on-cash return może pomóc potencjalnym nabywcom zrozumieć, ile pieniędzy wygeneruje ich zaliczka, gdy sfinansują swój zakup przy dzisiejszych stopach procentowych.
 • Określenie wartości po naprawie (ARV) nieruchomości jest ważne, jeśli nie możesz sobie pozwolić na dokonanie wszystkich potrzebnych napraw. To pomoże kupującym zrozumieć dodatkowy kapitał, który otrzymają po wykonaniu wszystkich czynności konserwacyjnych.

Podkreślenie tych kluczowych punktów pomoże Ci sprzedać swoją nieruchomość w Montgomery w świetnej cenie. Uzyskaj bezpłatną wycenę i konsultację.

Warto przeczytać